Ndryshimi i fundit: E Enjte, 14 Qershor 2018

1 miliardė lekė kursime nga rrogat ndėr vite? Ja ēfarė deklaronte Peza nė 2013

1 vit mė parė
share()?>
Blerja e rreth 1% aksione nė njė bankė tė nivelit tė dytė nga deputeti i Partisė Socialiste, Alfred Peza nė emėr tė gruas sė tij, ka shkaktuar njė zhurmė tė madhe nė rrethet mediatike.

Kjo pėr shkak tė shumės sė madhe pėr tė cilėn po diskutohej, por edhe prej raportimeve tė para se shumicėn kėsaj shume prej 1 miliardė lekė (tė vjetra), ai nuk e kishte deklaruar nė vitin 2013 kur la gazetarinė pėr tiu futur politikės.

Panorama Online kontrolloi faqen ?Open Spending Albania?, nė tė cilėn ndodhen online tė gjitha deklaratat e zyrtarėve tė lartė, tė depozituara nė Inspektoratin e Lartė tė Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive.

Nėse klikon nė emrin Alfred Peza, rezulton se nė vitin 2013, kur ka bėrė deklarimin pasi mori mandatin e deputetit, ai ka pasur si kursime nga tė ardhurat nė vite njė shumė prej 95 milion lekė ė reja, e cila nė 31 dhjetor (pra 4 muaj pasi ishte bėrė deputet), u rrit nė 97 milion lekė.

?Tė ardhura ne vlerėn 2 028 807 lekė (dy milion e njėzet e tetė mijė e tetėqind e shtatė lekė) nga Interesat Bankare nga Depozitė Bankare nė Lekė e bashkėshortes, nė bankėn Intesa San Paolo sipas maturimit nė periudhėn 9 shtator deri 31 dhjetor 2013. Nė momentin e marrjes sė detyrės nga zoti Peza, depozita ishte me vlerė 95 750 570 Lekė (nėntėdhjetė e pesė milion e shtatėqind e pesėdhjetė mijė e pesėqind e shtatėdhjetė lekė), dhe u bė nė 31 dhjetor 2013 97 779 377 lekė)nėntėdhjetė e shtatė milion e shtatėqind e shtatėdhjetė e nėntėmijė e treqind e shtatėdhjetė e shtatė lekė). Burimi i Krijimit kursime tė bashkėshortėve nė vite plus interesa tė maturuar?, thuhet nė pėrllogaritjet qė ka bėrė nė atė kohė ?Open Spending Albania?.Multimedia: Panorama
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 15/01/2016
Titulli i publikimit: 1 miliardė lekė kursime nga rrogat ndėr vite? Ja ēfarė deklaronte Peza nė 2013
Pėrshkrim i publikimit: Deputeti i Partisė Socialiste, Alfred Peza ka reaguar sot pas nisjes sė hetimeve nga Inspektorati i Lartė i Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive. Nė njė status nė faqen e tij nė Facebook, Peza shkruan se hetimi i ILDKP-sė duhet tė jetė i paanshėm dhe profesional.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :