Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Administratorė tė Shoqėrive Aksionare me kapital publik, 31 Dhjetor 2015

5 vite mė parė
share()?>
Open Data Albania po hulumton lidhur me administratorėt e shoqėrive me aksionar institucione publike. Administratori i njė shoqėrie tregtare emėrohet nga  Kėshilli Mbikėqyrės, ndėrsa ky i fundit zgjidhet nga Aksionarėt (nė kėtė rast vetė institucioni publik dhe titullari).Tė dhėnat nė hulumtim janė marrė nė ekstraktet historike tė Shoqėrive Aksionare tė reklamuara nė databazėn e Qendrės Kombėtare tė Regjistrimit QKR deri nė datėn 31 dhjetor 2015.

Gjashtė nga 120 shoqėritė aksionare tė zotėruara nga njė institucion publik janė nė proces Likuidimi (proces likuidimi pėr efekt mbyllje) pėr pasojė administratorėt e tyre janė edhe nė cilėsinė e likuidatorit. Ndėrmarrje nė proces rikujtimi janė Kombinati Energjetik, KESH SECURITY SHRSF dhe OST SECURITYProdhim Veshje Ushtarake SHA, Bursa e Tiranės SHA, ALBMINIERA SHA dhe Berat EKS.

Nė njėqind e njėzetė shoqėritė aksionare tė marra nė shqyrtim 17 prej tyre ose 14% kanė administrator femėr ndėrsa 103 shoqėri aksionare drejtohen nga administrator meshkuj ndryshe 86% e ndėrmarrjeve me aksionar njė institucion publik.

Administratore tė gjinisė femėrore tė Shoqėrive Tregtare me kapital apo kuota nga njė Institucion Publik, 31 Dhjetor 2015

Burimi: Qendra Kombėtare e Regjistrimit (QKR)
Komentet dhe analiza: ODA

Janė tetėmbėdhjetė nė numėr administratorėt e shoqėrive tregtare me kapital publik tė cilėve u ka mbaruar mandati deri nė fund tė vitit 2015. Kėto subjekte nuk kanė deklaruar nė QKR nėse kėtyre administratorėve ju ėshtė rinovuar mandati apo shoqėria ėshtė nė pritje tė njė emėrimi pėr administrator tė ri. Nė 120 shoqėri me aksionar me kapital publik, pėr 51 nuk janė reklamuar nė QKR pasqyrat financiare tė vitit kontabėl 2014.

Administratore tė Shoqėrive Tregtare me kapital apo kuota nga njė Institucion Publik tė cilėve u ka mbaruar mandati, 31 Dhjetor 2015Burimi: Qendra Kombėtare e Regjistrimit (QKR)
Komentet dhe analiza: ODA

Nė vitin 2013 janė emėruar 24 administrator tė rinj, nėntėmbėdhjetė prej tė cilėve kanė njė mandat trevjeēar.

Administrator tė Shoqėrive Tregtare me kapital apo kuota nga njė Institucion Publik tė emėruar nė vitin 2013Burimi: Qendra Kombėtare e Regjistrimit (QKR)
Komentet dhe analiza: ODA

Administrator tė Shoqėrive Tregtare me kapital apo kuota nga njė Institucion Publik tė emėruar nė vitin 2014

Administrator tė Shoqėrive Tregtare me kapital apo kuota nga njė Institucion Publik tė emėruar nė vitin 2014Burimi: Qendra Kombėtare e Regjistrimit (QKR)
Komentet dhe analiza: ODA

Nė vitin 2015 janė emėruar 32 administrator, njėzetė e njė prej tė cilėve kanė njė mandat 3-vjeēar.

Administrator tė Shoqėrive Tregtare me kapital apo kuota nga njė Institucion Publik tė emėruar nė vitin 2014
Burimi: Qendra Kombėtare e Regjistrimit (QKR)
Komentet dhe analiza: ODADataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Griselda Rruci