Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Partia Demokratike, Fonde dhe Shpenzime Elektorale Fushata pėr Zgjedhje Vendore 2015

5 vite mė parė
share()?>
Open Data Albania po hulumton mbi fonde dhe shpenzime elektorale tė fushatės zgjedhore 2015 pėr subjektin elektoral Partia Demokratike PD. Nė kėtė fushatėn pėr zgjedhjet vendore, PD ka arritur tė siguroi njė fond prej 81.1 milion Lekė. Nė raportin financiar tė dorėzuar, PD deklaron tė ketė shpenzuar vetėm 78.8 milion lekė, duke shėnuar kėshtu pėr herė tė parė njė tepricė fondesh prej 2 milion lekė.


Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA


PD-Fonde dhe Shpenzime PD, 21 Maj - 21 Qershor 2015

Vlera ne Lekė


Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA

Partia Demokratike ka pėrfituar nga Buxheti i Shtetit 87.6 % tė totalit tė fondit tė saj zgjedhor. Pjesa prej 12.4% e totalit apo 10 milion lekė ėshtė siguruar nga burimet e veta tė partisė. Nė kėtė fushatė Zgjedhore Partia Demokratike nuk ka deklaruar fonde nga Donator Privat.Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA

Krahasuar me fushatat e tjera zgjedhore, PD ka siguruar 43 % mė pak fonde nga fushata e shkuar e Zgjedhjeve Vendore 2011, ndėrkohė nga Zgjedhjet pėr Kuvend tė vitit 2013 ka 10 % mė shumė Fonde tė vėna nė Dispozicion tė Fushatės.
Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015
Komente dhe Analiza: ODA


Ndėrkohė nė kontekstin e shpenzimeve Partia Demokratike ka shpenzuar mė pak nga tė gjitha fushatat e tjera Elektorale qė prej vitit 2009. Diferencėn mė tė thellė e ka me zgjedhjet e shkuara Vendore, ku ka 57 % mė pak shpenzime nė fushatėn 2015.Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015
Komente dhe Analiza: ODA

PD-Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushatė 2009-Fushatė 2015

Vlera ne Lekė


Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015
Komente dhe Analiza: ODADataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Olta Begu