Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Partia Socialiste, Fonde dhe Shpenzime Elektorale Fushata pėr Zgjedhje Vendore 2015

5 vite mė parė
share()?>
Open Data Albania po hulumton mbi fonde dhe shpenzime elektorale tė fushatės zgjedhore 2015 pėr subjektin elektoral Partia Socialiste PS. Nė kėtė fushatėn pėr zgjedhjet vendore, PS ka arritur tė siguroi njė fond prej 9.3 milion Lekė. Nė raportin financiar tė dorėzuar, PS deklaron tė ketė shpenzuar 109.7 milion lekė, duke shėnuar kėshtu njė tejkalim fondesh prej 17 milion lekė.Burimi:http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA

PSSH-Fonde dhe Shpenzime, 21 Maj - 21 Qershor2015

Vlera ne Lekė

Burimi:http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA

Partia Socialiste e Shqipėrisė ka pėrfituar nga Buxheti i Shtetit 18 milion lekė ose 19.55 % tė totalit tė fondit tė saj zgjedhor. Donacionet private pėr kėtė parti kanė shėnuar vlerėn  18.5 milion lekė. Ndėrsa 60.5 % tė fondeve tė saj, PS deklaron ti ketė shpenzuar pėrkatėsisht vlerėn 56.1 milion lekė.Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA


Partia Socialiste nuk ka shėnuar donacione pėr vlera mė tė vogla se 100 mijė lek sikurse nuk deklaron dhurata nė shėrbime apo tė mira materiale njohur nė terma kontabėl si dhurata nė natyrė. Ajo ka njėzet e pesė donator pėr vlera mbi 100 mijė lek dhe nė total shėnohet njė vlerė donacionesh prej 18.5 milion lekė.

PSSH, Struktura e Donacioneve, Fushatė 2015

Vlera ne Lekė / %


Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA

Lista e Donatoreve

Vlera ne LekėBurimi: http://www.cec.org.al/sq-al/Zgjedhjet/Zgjedhjet-Vendore/Zgjedhjet-2015/Raportet-e-Auditimit-p%C3%ABr-Subjektet-Zgjedhore
Komente dhe analiza: ODA

Krahasuar me fushatat e tjera zgjedhore, Partia Socialiste e Shqipėrisė ka vėnė nė dispozicion tė fushatės sė fundit  15.8 % mė shumė se Fushata Zgjedhore 2013. Fondi qėndron mė poshtė se ai i siuruar pėr zgjedhjet vendore tė 2011-ės.Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/elections
Komente dhe analiza: ODA


Sipas deklarimeve zyrtare PS ka shpenzuar nė kėto zgjedhje mė pak se nė ēdo fushatė tjetėr zgjedhore qė prej vitit 2009.
Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/elections
Komente dhe analiza: ODA

PSSH-Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushatė 2009-Fushatė 2015

Vlera ne Lekė


Burimi: http://www.cec.org.al/sq-al/elections
Komente dhe analiza: ODA
Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Olta Begu