Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Detyrime financiare ndaj Autoritetit tė Mediave Audiovizive 31 dhjetor 2014

5 vite mė parė
share()?>
Open Data Albania po hulumton lidhur me detyrime financiare qė operatorėt e shpėrndarjes sė medias audiovizive kanė ndaj AMA-s. Nė kėtė vit rezultojnė gjithsej 271 296 702 lekė detyrime financiare ndaj autoritetit AMA. Nga kėto 97 820 970 lekė janė detyrime pėr licenca tė akumuluara ndėr vite, 4 334 400 lekė tarifa pėr shėrbimet radiotelevizive dhe 169 141 332 lekė pėr gjoba.Burimi: http://ama.gov.al/preview/wp-content/uploads/2015/04/RAPORTI-VEJTOR-AMA-2014.pdf   
Komentet dhe analiza: ODA   

Vlerėn mė tė lartė tė detyrimeve financiare ndaj AMA e shėnojnė televizionet pėrkatėsisht 173 946 900 lekė detyrime ose 64% tė totalit. Ndėr to vlerėn mė tė lartė e shėnon Tv Shijak me total detyrim prej 123 784 000 lekė, prej tė cilave 2 645 600 lekė pėr licencėn,  1 538 400 lekė tarifa pėr shėrbimet radiotelevizive dhe 119 600 000 lekė gjoba.Burimi: http://ama.gov.al/preview/wp-content/uploads/2015/04/RAPORTI-VEJTOR-AMA-2014.pdf   
Komentet dhe analiza: ODA  


Burimi: http://ama.gov.al/preview/wp-content/uploads/2015/04/RAPORTI-VEJTOR-AMA-2014.pdf   
Komentet dhe analiza: ODA  

Detyrimet financiare qe operatoret media audiovizive kane ndaj AMA-s gjendja 2014
Vlera ne leke


Burimi: http://ama.gov.al/preview/wp-content/uploads/2015/04/RAPORTI-VEJTOR-AMA-2014.pdf   
Komentet dhe analiza: ODA 

Televizionet kabllore nga ana tjetėr shėnojnė njė vlerė detyrimesh prej 97 349 802 lekė nė total, nga tė cilat 49 592 470 pėr licencėn dhe 47 757 332 lekė gjoba. Televizioni kabllor me vlerėn mė tė lartė tė detyrimeve ėshtė TV K Albania Tiranė me pėrkatėsisht 6 250 000 lekė detyrime nė total.

Detyrimet financiare qe subjektet kabllore kane ndaj AMA-s gjendje 2014
Vlera ne leke
Burimi: http://ama.gov.al/preview/wp-content/uploads/2015/04/RAPORTI-VEJTOR-AMA-2014.pdf   
Komentet dhe analiza: ODA Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Griselda Rruci