Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Fillon lobimi pėr tė abroguar ligjin qė pakėson pėrfitim leje lindje. Open Data Albania publikoi tabelat me pėrllogaritjet e reja

6 vite mė parė
share()?>
Pas analizės sė detajuar tė publikuar nė Open Data Albania mbi pakėsimin e pėrfitimit si pasojė e ndryshimeve ligjore, anėtare tė Grupit pėr Ēėshtje Gjinore nė Parlamentin e Shqipėrisė kanė njoftuar se do tė shikohet mundėsia pėr abrogim tė kėtij neni me efekte ligjore pėrkeqėsuese. E drejta e grave pėr tė pėrfituar leje lindje rrjedh nga e drejta pėr mbrojtje nga skema e sigurimeve shoqėrore. Gjithashtu ky trajtim ligjor duhet tė mbrojė tė drejtėn e individit pėr familje me mundėsitė pėr mirėrritje tė miturve. 

Pakėsimi i pėrfitimit tė lejes sė lindjes pas 1 janarit 2015 ėshtė konsideruar edhe si njė situatė jo favorizuese e grave qė duan tė punojnė duke qenė njėkohėsisht prind. Ky nen i ligjit qė rregullon skemėn e sigurimeve shoqėrore u ndryshua nė korrik tė 2014, pa konsultime tė organizatave qė mbrojnė ēėshtje ligjore dhe nė Parlament mungonin pėr shkak tė bojkotit deputet, pėrfaqėsues tė partive opozitare.


Ulja e pagesės sė lindjes, qeveria tė ndryshojė ligjinMultimedia: Open Data Albania
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 22/01/2014
Titulli i publikimit: Fillon lobimi pėr tė abroguar ligjin qė pakėson pėrfitim leje lindje. Open Data Albania publikoi tabelat me pėrllogaritjet e reja
Pėrshkrim i publikimit: Pas analizės sė detajuar tė publikuar nė Open Data Albania mbi pakėsimin e pėrfitimit si pasojė e ndryshimeve ligjore, anėtare tė Grupit pėr Ēėshtje Gjinore nė Parlamentin e Shqipėrisė kanė njoftuar se do tė shikohet mundėsia pėr abrogim tė kėtij neni me efekte ligjore pėrkeqėsuese.
Download: Array
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :