Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Taksa e Karbonit nė Shqipėri 2015

6 vite mė parė
share()?>
Taksa e karbonit aplikohet mbi benzinėn, gazoilin, qymyrin, solarin, mazutin, vajgurin dhe koksin e naftės, pėr ndotjen qė i shkaktojnė ambientit. Niveli i kėsaj takse pėr benzinėn ėshtė 1,5 lekė/litėr, ndėrsa pėr tė gjitha produktet e tjera ėshtė 3 lekė pėr litėr ose kilogram nė varėsi tė njėsisė matėse tė produktit. Taksa e karbonit mbetet e pandryshuar gjatė viteve 2012-2015.


Burimi: Ligji nr.  9975, datė 28.7.2008 i azhornuar       
Komente dhe Analiza: Open Data Albania
Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Ina Baja