Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Shtetas tė huaj tė punėsuar nė Republikėn e Shqipėrisė 2011-2013

6 vite mė parė
share()?>
Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me shtetas tė huaj qė janė tė pajisur me leje qėndrimi e qė jetojnė e punojnė nė Republikėn e Shqipėrisė pėr periudhėn 2011-2013. Nė vitin 2013 nė vendin tonė raportohet se janė pajisur me leje punėsimi nga Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit dy mijė e njėqind e tetėdhjetė e nėntė shtetas tė huaj. Sipas legjislacionit kombėtarė ēdo shtetas i huaj qė pajiset me leje punėsimin ka detyrim tė ketė paraprakisht njė leje qėndrimi nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė.

Nė harkun kohor 2011-2013 numrin mė tė madh tė lejeve tė punės pėr tė huajt e shėnon viti 2012 me 2 499 leje, nga tė cilat 2,199 pėr punėmarrės, 275 tė vetėpunėsuar dhe 25 pėr investitorė.Burimi: Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit
Komentet dhe analiza: ODA


Burimi: Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit
Komentet dhe analiza: ODABurimi: Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit
Komentet dhe analiza: ODA

Kėta shtetas tė huaj qė kanė zgjedhur tė jetojnė e punojnė nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė, janė tė pajisur me leje pune nė sektorė tė ndryshėm tė ekonomisė. Aktiviteti ekonomik me numrin mė tė madh tė lejeve tė punės pėr tė huajt ėshtė Ndėrtimi, i cili pėrbėn 29% tė totalit tė lejeve. Nė kėtė sektor janė lėshuar 635 leje nga 2 189 qė janė lėshuar nė total. Sektorė tė tjerė me numėr tė lartė lejesh janė: Tregtia dhe Shėrbimet me nga 306 leje secila, Industria Pėrpunuese me 263 leje, Minierat dhe guroret me 241 leje etj.


Burimi: Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit
Komentet dhe analiza: ODA

Tė huajt tė pajisur me leje pune sipas aktivitetit ekonomik tė ndėrmarrjes 2013

 

Burimi: Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit
Komentet dhe analiza: ODA

Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Griselda Rruci