Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 11 Dhjetor 2019

SHENIM/ Kokėdhima tė sqarojė Gjykatėn Kushtetuese. Ne jemi tė qartė se kush ėshtė!

4 vite mė parė
share()?>
Sapo botuam njė deklaratė tė deputetit Koēo Kokėdhima, i cili ka akuzuar gazetėn Tema pėrse kjo e fundit ka botuar datat kur Thesari i Shtetit ka paguar kompaninė e Koēo Kokėdhimės.

http://www.spending.data.al/sq/treasury/list/faqe/1/year/2014/perf_id/ABISSNET

Si rėndom, Koēo Kokėdhima mashtron duke na keqcituar.

Ne nuk kemi thėnė “se Abissnet ka lidhur kontratė nė 3 janar tė vitit 2014 me Bashkinė e Elbasanit dhe nė 1 mars 2014 me doganėn Qafthanė”, siē shkruan Koēo Kokėdhima, por kemi publikuar datat kur Thesari i Shtetit ka paguar kompaninė e Koēo Kokėdhimės mė 28 janar tė 2014 dhe atė tė Doganės sė Qafėthanės mė 23 janar tė 2014.

http://www.gazetatema.net/web/wp-admin/post.php?post=302698&action=edit&message=1

E dimė qė kėto kontrata dhe dhjetėra tė tjera, Kokėdhimės ia ka dhėnė qeveria “Berisha”, pėr shkak tė paburrėrisė qė tregoi pas zgjedhjeve tė vitit 2011, pėr t’iu kundėrvėnė Edi Ramės dhe pėr t’iu lėpirė Sali Berishės siē mund ta shikoni dhe nė gazetėn e tij.

Nuk kemi pikė dyshimi nė raportet e tij me Sali Berishėn pėr atė periudhė, pasi janė tė dokumentuara nė disa raste dhe me zė e figurė duke ju lėpirė nė pritjet e tij .

Gazeta TemA ka pėrmendur rastin e deputetit Ilir Beqja, tė cilit iu hoq mandati, pasi pranoi pagesėn nga njė tender, kur kishte marrė ndėrkohė mandatin e deputetit.

Nuk ėshtė se jemi dakord me kėtė gjė, por kėshtu ka vepruar Gjykata Kushtetuese.

Rasti ėshtė identik, pavarėsisht se zotin Kokėdhima mund ta mbrojė partia tani qė ka shumicė votash.

Pėrtej kėtij problemi ligjoro- politik, pėr tė cilin nuk jemi shumė tė interesuar si do zgjidhet, zoti Kokėdhima nuk na hedh dot hi syve pėr aftėsinė e tij qė njė javė pasi ka “shitur” aksionet, ka lidhur dhjetėra kontrata me qeverinė.

Ėshtė e qartė se ai ėshtė tashmė njė i favorizuar i pushtetit tė ri dhe jo njė lufėtėtar i pushtetit tė vjetėr.

E vetmja gjė qė e lidh atė me pushtetin e vjetėr, ėshtė fakti qė i ėshtė bėrė peshqesh kėsaj shumice, pėr ta diskredituar.

Ėshtė dhe e vetmja mėnyrė t’i kthejė borxhin Berishės pėr tenderat qė i dha qysh kur iu bė urė dhe pranoi tė bėhej luftar kundėr opozitės pas majit tė vitit 2011.

Me kėtė rast duam t’i kujtojmė zotit Kokėdhima se nuk kemi asnjė problem personal me tė dhe as ndonjė zili pėr pazaret e tj me gjithė qeveritė nė kėtė vend.

Nė rastin konkret, ai ka njė problem me njė vendim tė Gjykatės Kushteuese dhe duhet tė sqarojė gjykatėn jo ne.

Ne e dimė kush ėshtė, s’kemi asnjė dilemė!

Multimedia: Gazeta Tema
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 27/08/2014
Titulli i publikimit: SHENIM/ Kokėdhima tė sqarojė Gjykatėn Kushtetuese. Ne jemi tė qartė se kush ėshtė!
Pėrshkrim i publikimit: Sapo botuam njė deklaratė tė deputetit Koēo Kokėdhima, i cili ka akuzuar gazetėn Tema pėrse kjo e fundit ka botuar datat kur Thesari i Shtetit ka paguar kompaninė e Koēo Kokėdhimės.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :