Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
Analizė krahasimore mbi Fushatėn Zgjedhore mė tė kushtueshme 2009- 2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim nė lidhje me Shpenzimet tė fushatave zgjedhore nė mbajtura nė vitet 2009 - 2013, duke i vendosur vlerat e deklaruara  nė njė pozitė krahasimore. Hulumtimi bazohet nė tė dhėna zyrtare tė  raporteve

Vlera pėr Donacione nė Fushatėn Zgjedhore 2013

Open Data Albania po hulumton mbi Donacione Private tė Fushatės Zgjedhore 2013. Hulumtimi bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve te auditimit tė partive politike nga ekspertėt kontabėl. Kushtet pėr donacione nė favor tė subjekteve politike, lig

PSSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

Partia Socialiste e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit PSSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj parti

PR– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

Partia Republikane e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit PR ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie

PD– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

Partia Demokratike e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit PD ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie

Detyrime financiare tė pashlyera nga parti politike subjekte nė Fushatė Zgjedhore 2009

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim ne lidhje me subjektet qė kanė ofruar shėrbime gjatė fushatės dhe nuk janė likuiduar financiarisht pėr kėto shėrbime. Hulumtimi paraqet partinė subjekt nė debi, subjektin e palikujduar (pa paguar) dhe vlerėn

Fonde elektorale sipas llojit tė financimit - Fushata Zgjedhore 2009

Open Data Albania paraqet njė Pasqyrė Kontabėl Pėrmbledhėse me Fonde pėr Fushatėn Zgjedhore 2009. Pėr tė vlerėsuar llojin e financimit elektoral janė konsoliduar tė dhėna zyrtare tė raporteve tė ekspertėve kontabėl tė licencuar.Nė Komisionin Qendr

Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata 2009

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim ne lidhje me fonde tė mbledhura dhe shpenzuara nga subjektet zgjedhore nė fushatė 2009. Ky hulumtim bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve tė vetė subjekteve zgjedhore, paraqitur pėr auditim pranė ekspert

Partitė Parlamentare - Fonde Elektorale 2009

Partitė Parlamentare janė subjekte tepėr tė rėndėsishme nė kontekstin e Fonde dhe Shpenzime Elektorale. Si tė tilla ato pėrfitojnė edhe nga fonde publike e njėkohėsisht kanė edhe fonde tė tyre tė krijuara ndėr vite. Parti parlamentare janė parti q

LSI - Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

Lėvizja Socialiste pėr Integrim LSI ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit LSI ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj p

Lista e Donatoreve te Partive, Fushatėn Zgjedhore 2009

Donatorėt e partive politike nė fushatė mund tė jenė persona fizik dhe juridik. Nė ēdo rast donatorėt duhet tė jenė vendas dhe nuk lejohet pranimi i donacioneve nga shtetas apo subjekte tė huaja. Donatorėt nuk mund tė dhurojnė mė shumė se njė mili

Donacione nė Fushatėn Zgjedhore 2009

Open Data Albania hulumtuar mbi donacione tė fushatės zgjedhore 2009, sipas vlerave dhe subjekteve. Raporti bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve te auditimit te ekspertėve kontabėl. Kushtet pėr donacionet ligjvėnėsi i ka pėrcaktuar nė nenin 8