Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Dhjetor 2019
Analizė krahasimore mbi Fushatėn Zgjedhore mė tė kushtueshme 2009- 2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim nė lidhje me Shpenzimet tė fushatave zgjedhore nė mbajtura nė vitet 2009 - 2013, duke i vendosur vlerat e deklaruara  nė njė pozitė krahasimore. Hulumtimi bazohet nė tė dhėna zyrtare tė  raporteve

Partia Aleanca Kuq e Zi - Fonde dhe Shpenzime Zgjedhore nė Fushatė 2013

Aleanca Kuq e Zi ėshtė njė parti e cila ka garuar si subjekt elektoral nė zgjedhjet e fundit pėr kuvend. Kjo parti ka siguruar pėr mbulim tė aktivitetit elektoral njė fond prej 1 743 448 lekė. Sipas raporteve kontabėl tė deklaruara partia ka shpen

Partia Fryma e Re Demokratike - Fonde dhe Shpenzime Elektorale Fushatė Zgjedhore 2013

Partia Fryma e Re Demokratike ėshtė njė nga subjektet elektorale tė regjistruara pėr pjesėmarrje nė Zgjedhje pėr Kuvend tė mbajtura nė 23 qershor 2013. Megjithėse jo parti parlamentare Fryma e Re Demokratike ka arritur tė sigurojė nė mbėshtetje tė

Vlera pėr Donacione nė Fushatėn Zgjedhore 2013

Open Data Albania po hulumton mbi Donacione Private tė Fushatės Zgjedhore 2013. Hulumtimi bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve te auditimit tė partive politike nga ekspertėt kontabėl. Kushtet pėr donacione nė favor tė subjekteve politike, lig

Donator tė deklaruar nė Fushatė Zgjedhore 2013

Lista e Donatorėve tė partive pėr fushata zgjedhore ėshtė detyrim tė mbahet sipas njė regjistri tė posaēėm. Kjo listė-regjistėr konsiderohet si informacion me akses tė pėrforcuar pėr publikun. Neni 90 i Kodit Zgjedhor, me titull Regjistrimi i Fond

Burime financiare, Shpenzime dhe Tejkalime Fondi nė Fushatė Zgjedhore 2013

Nė Fushatėn Zgjedhore pėr Kuvend 2013 garuan gjashtėdhjetė e tetė subjekte ndėr tė cilat gjashtėdhjetė e gjashtė janė parti politike dhe dy janė kandidat tė pavarur. Pėr tė mbėshtetur aktivitete tė fushatės partitė politike kanė deklaruar se kaba

Lista e Donatorėve Partia Socialiste - Fushatė 2013

Partia Socialiste ka pėrfituar nga buxheti i shtetit fondin nė vlerė rreth njėzet e gjashtė milion lekė. Donatorėt private kanė dhuruar pėr fushatėn  45.3 milion lekė. Kjo parti ka 53 donator tė cilėt i kanė siguruar asaj 56.58 % tė tota

LSI - Lista e donatorėve, Fushatė 2013

Lista e donatorėve tė partisė “Lėvizja Socialiste pėr Integrim” pėrmban dy subjekte tė cilėt kanė bėrė derdhje nė llogari bankare, shumė qė mbulon 75 % tė totalit tė dhuruar pėr kėtė parti. {"dataSourceUrl":"//docs.google.com/spreadsheet/tq?ke

Lista e Donatorėve Partia Demokratike - Fushatė 2013

Lista e donatorėve tė Partisė Demokratike pėrmban pesėqind e gjashtėdhjetė e dy subjekte. Nė total pesėdhjetė e gjashtė donatorė kanė dhuruar shuma mbi 100 000 lekė duke bėrė derdhje nė llogari bankare, shumė e cila ka mbuluar 54 % tė shumės sė dhu

Partia Demokratike - fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Partia Demokratike ka arritur tė sigurojė njė fond prej 94.5 milion lekė afėrsisht 900 002 $. Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyrtare partia ka shpenzuar 96.6 milion lekė 920 098 $. Konkretisht PD ka njė

Lėvizja Socialiste pėr Integrim- fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka arritur tė sigurojė njė fond prej rreth njėzet e pesė milion lekė (241 279 $). Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyrtare partia ka shpenzuar dyzetė e shtatė milion lekė (a

Partia Socialiste - fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Partia Socialiste njėkohėsisht partia kryesore e koalicionit fitues tė zgjedhjeve ka arritur tė figurė njė fond prej rreth tetėdhjetė milion lekė (afėrsisht 741 467 $). Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyr

Fushata mė e kushtueshme . Vlera krahasimore pėr Zgjedhje 2009 dhe 2011

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim nė lidhje me Fondet dhe Shpenzimet nė fushatat elektorale 2009 dhe 2011, duke i vendosur ato nė njė pozitė krahasuese. Hulumtimi bazohet nė tė dhėna zyrtare tė  raporteve tė auditimit tė ekspertėve kont