Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
Analizė krahasimore mbi Fushatėn Zgjedhore mė tė kushtueshme 2009- 2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim nė lidhje me Shpenzimet tė fushatave zgjedhore nė mbajtura nė vitet 2009 - 2013, duke i vendosur vlerat e deklaruara  nė njė pozitė krahasimore. Hulumtimi bazohet nė tė dhėna zyrtare tė  raporteve

Vlera pėr Donacione nė Fushatėn Zgjedhore 2013

Open Data Albania po hulumton mbi Donacione Private tė Fushatės Zgjedhore 2013. Hulumtimi bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve te auditimit tė partive politike nga ekspertėt kontabėl. Kushtet pėr donacione nė favor tė subjekteve politike, lig

Detyrime financiare tė pashlyera nga parti politike subjekte nė Fushatė Zgjedhore 2011

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim ne lidhje me subjektet qė kanė ofruar shėrbime gjatė fushatės dhe nuk janė paguar nė kohė pėr kėto shėrbime. Hulumtimi jep partinė subjekt nė debi, subjektin e palikujduar (pa paguar) dhe vlerėn pėrkatėse si

Fonde elektorale sipas llojit tė financimit - Fushata Zgjedhore 2011

Open Data Albania po sjell pėr herė tė parė njė Pasqyrė Kontabėl Pėrmbledhėse me Fonde pėr Fushatėn Zgjedhore 2011. Procesi i auditimit tė financės sė partive politike dhe subjekteve tė tjera elektorale, ėshtė njė proces i ri qė daton me ndryshime

Parregullsi Ligjore gjatė Auditimit Financiar tė Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011.

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi parregullsi ligjore tė konstatuara gjatė procesit tė auditimit financiar nė Fushatėn Zgjedhore 2011. Procesi i auditimit tė Financimit tė Subjekteve Zgjedhore ėshtė njė koncept dhe praktikė e re ligjore

Lista e Donatorėve Fushata Zgjedhore 2011

Donatorėt e partive politike nė fushatė mund tė jenė persona fizik dhe juridik. Nė ēdo rast donatorėt duhet tė jenė vendas dhe nuk lejohet pranimi i donacioneve nga shtetas apo subjekte tė huaja. Donatorėt nuk mund tė dhurojnė mė shumė se njė mili

Partitė Parlamentare - Fonde Elektorale 2011

Partitė Parlamentare janė subjekte tepėr tė rėndėsishme nė kontekstin e Fonde dhe Shpenzime Elektorale. Si tė tilla ato pėrfitojnė edhe nga fonde publike e njėkohėsisht kanė edhe fonde tė tyre tė krijuara ndėr vite.Parti parlamentare janė parti qė

Donacione nė Fushatėn Zgjedhore 2011

Open Data Albania hulumtuar mbi donacione tė fushatės zgjedhore 2011, sipas vlerave dhe subjekteve. Raporti bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve te auditimit te ekspertėve kontabėl. Donacionet janė fonde jopublike tė dhuruara pėr subjektet zg

Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata 2011

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim ne lidhje me fonde tė mbledhura dhe shpenzuara nga subjektet zgjedhore nė fushatė 2011. Ky hulumtim sjell pėr herė tė parė njė pasqyrė financiare tė shpenzimeve elektorale tė Fushatės pėr Zgjedhje pėr Organe

PDSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Partia Demokratike e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PDSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elek

PSSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Partia Socialiste e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PSSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elekt

PRSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Partia Republikane e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PRSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elek

LSI - Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Lėvizja Socialiste pėr Integrim LSI ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit LSI ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde e