Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Numri i Vdekjeve sipas sėmundjes shkaktare, tregues pėr Shqipėrinė 2012 deri 2019

Open Data Albania po zbardh tė dhėna mbi numrin e vdekjeve sipas sėmundjes shkaktare nė vitet 2012 deri 2019. Ky indikator tregon numrin e sėmundjeve nga tė cilat preket mė shumė popullsia dhe qė shkaktojnė edhe diagnozėn finale nė momentin qė shė

Shtetet, Pritshmėri e Jetėgjatėsisė nė Lindje 2019

Open Data Albania po zbardh tė dhėna mbi njė indikator Demografik si dhe ėshtė Pritshmėria e Jetėgjatėsisė nė Lindje. Informacioni ka burim UNFPA. Pritshmėria e Jetėgjatėsisė nė Lindje tregon numrin e viteve qė nė i porsalindur pritet tė jetojė nė

Origjina e Kapitalit pėr Shoqėri Biznesi tė Regjistruara nė 2019

Open Corporates Albania ėshtė njė databazė e krijuar dhe mirėmbajtur nga organizata AIS. Nė kėtė databazė janė publikuar tė dhėna pėr Shoqėri Biznesi tė regjistruara nė vitit 2019 nga 1 janari deri 31 dhjetor. Kėto tė dhėna sė bashku me dokumentet

Shoqėri Biznesi tė Regjistruara nė 2019 sipas statusit, tė pezulluarat

Pesė pėrqind e shoqėrive tė  regjistruara nė vitin 2019 janė pezulluar brenda vitit. Ky ėshtė njė indikator i hulumtimit tė statusit tė shoqėrive tė biznesit tė themeluara  gjatė dymbėdhjetė muajve tė vitit 2019. Open Corporates Albania

Shoqėri Biznesi tė Regjistruara nė 2019 sipas formės ligjore

Open Corporates Albania ėshtė njė databazė e krijuar dhe mirėmbajtur nga organizata AIS. Nė kėtė databazė janė publikuar tė dhėna pėr Shoqėri Biznesi tė regjistruara nė vitit 2019 nga 1 janari deri 31 dhjetor. Kėto tė dhėna sė bashku me dokumentet

Shoqėri Biznesi tė Regjistruara sipas rretheve viti 2019

Open Corporates Albania ėshtė njė databazė e krijuar dhe mirėmbajtur nga organizata AIS. Nė kėtė databazė janė publikuar tė dhėna pėr Shoqėri Biznesi tė regjistruara nė vitit 2019 nga 1 janari deri 31 dhjetor. Kėto tė dhėna sė bashku me dokumentet

Shoqėri Biznesi tė regjistruara nė 2019 sipas llojit tė pronėsisė

Open Corporates Albania ėshtė njė databazė e krijuar dhe mirėmbajtur nga organizata AIS. Nė kėtė databazė janė publikuar tė dhėna pėr Shoqėri Biznesi tė regjistruara nė vitit 2019 nga 1 janari deri 31 dhjetor. Kėto tė dhėna sė bashku me dokumentet

Zotėrimi i Shoqėrive tė Biznesit tė Regjistruara gjatė 2019 sipas Grupeve Gjinore Femra dhe Meshkuj

Open Corporates Albania ėshtė njė databazė e krijuar dhe mirėmbajtur nga organizata AIS. Nė kėtė databazė janė publikuar tė dhėna pėr Shoqėri Biznesi tė regjistruara nė vitit 2019 nga 1 janari deri 31 dhjetor. Kėto tė dhėna sė bashku me dokumentet

Popullsia nė Botė, Europė dhe Rajon viti 2019

Open Data Albania po zbardh tė dhėna mbi Popullsinė Botėrore. Informacioni ka burim UNFPA. Autoritetet e ndryshme kombėtare dhe organizatat ndėrkombėtare mund tė pėrdorim metodologji tė ndryshme pėr mbledhjen, pėrpunimin dhe analizimin e tė dhėnav

Renditje tė Transaksione tė Thesarit tė Shtetit sipas vlerave viti 2019

Open Data Albania po zbardh transaksionet me vlerė mė tė lartė tė paguara gjatė vitit 2019 nga Institucione Buxhetore pėr klient apo furnitor shoqėri biznesi. Transaksionet janė sipas renditjes sė vlerės dhe jo domosdoshmėrish pėrfituesit kanė tė

Viti 2019 Shqipėria 1 Euro, Prona Shtetėrore tė Dhėna me Qira nga Qeveria Rama sipas Pėrfituesve

Open Corporates Albania njė databazė me tė dhėna pėr kompani biznesi kryesisht kontraktore tė Institucioneve Qeveritare, ka shtuar njė katalog me Informacion pėr Subjekte Ekonomike tė cilat kanė pėrfituar nga marrja nė pėrdorim e Pronave Publike (

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashki tė prekura nga Tėrmeti

Open Data Albania po hulumton mbi kontraktime apo tenderime tė bėra nga Bashkitė e prekura nga tėrmetit i datės 26 nėntor 2019 pėr Objekte Institucione Arsimore Shkolla. Kėto tenderime janė bėrė pėrmes fondeve tė njėsive tė qeverisjes vendore dhe F

Faktorėt dhe Flukset qė ndikojnė nė Kursin e Kėmbimit

Open Data Albania ka kryer njė analizė tė faktorėve dhe flukseve kryesore hyrėse dhe dalėse nė monedhė tė huaj dhe forcimit tė monedhės Lek gjatė vitit 2018. Hulumtimi realizohet bazuar nė tė dhėna tė Bankės sė Shqipėrisė sipas tremujorėve tė bila