Ndryshimi i fundit: E Enjte, 15 Shkurt 2018
Koncensionet e 2018-ės, 9.4 miliardė lekė pėr 8 kontrata

Tetė kontrata koncensionare do tė financohen kėtė vit nga buxheti i shtetit. Sipas tė dhėnave tė Open Data Albania, qė bazohen tek buxheti i shtetit 2018, janė tetė kontrata ekzistuese koncesionare apo PPP qė marrin mbėshtetje buxhetore, ndėrkohė

Ja kush ėshtė deputeti, ish-doganier me miliona dollarė pasuri

Dje nė media u raportua pėr  deputetin– ish-doganier Alket Hyseni, rreth pasurisė sė tij marramendėse, historisė sė tij nė dogana, nė Partinė Socialiste, por dhe pėr lidhjet e tij klienteliste. Sot,  po sjellim tė dhėna zyrtare, tė

Ja ish-doganier me miliona dollarė pasuri, deputeti i…

Dje nė media u raportua pėr  deputetin– ish-doganier Alket Hyseni, rreth pasurisė sė tij marramendėse, historisė sė tij nė dogana, nė Partinė Socialiste, por dhe pėr lidhjet e tij klienteliste. Sot,  po sjellim tė dhėna zyrtare, tė

Dokumente/ Nga doganier nė deputet, kush ėshtė socialisti me miliona dollarė pasuri?

Njė prej deputetėve nė radhėt e PS-sė edhe pse nė moshė tė re rezulton me njė pasuri marramendėse. Dje CNA raportoi pėr  deputetin– ish-doganier Alket Hyseni, rreth pasurisė sė tij marramendėse, historisė sė tij nė dogana, n

Open Data: ‘Ja bashkitė qė janė zhytur nė borxhe’

Borxhi qė bashkitė kanė pėrgjatė 2017-s ėshtė mbi 8 miliardė lekė. Kjo, bazuar nė tė dhėnat e publikuar nga ‘Open Data Albania’. Organizata ka hulumtuar mbi vlerat e detyrimeve tė njėsive tė qeverisjes vendore nė vend. Borxhi i bas

Kush ėshtė kryebashkiaku me rrogėn mė tė lartė. Ja kush ia kalon Veliajt

Fatos Tushe dhe Erion Veliaj kryesojnė listėn e kryebashkiakėve pėr tė ardhurat qė sigurojnė nga pozicioni i tyre. Kėshtu Tushe, kryebashkiaku i Lushnjes, pėrgjatė njė viti nga pagat dhe shpėrblimet  ka siguruar 1.7 milionė lekė, ndėrsa Veliaj

Zbulohet deputeti, ish-doganier me miliona dollarė pasuri

Dje CNA (CityNews Albania) raportoi pėr  deputetin– ish-doganier Alket Hyseni, rreth pasurisė sė tij marramendėse, historisė sė tij nė dogana, nė Partinė Socialiste, por dhe pėr lidhjet e tij klienteliste. Sot,  po sjellim tė dhėna

Zbardhet pasuria e 6 kryepolicėve nė vend/ Ja kush ėshtė mė i pasuri

Ata qė do tė kalojnė tė parėt nė sitėn e kontrollit tė Policisė do tė jenė 300 oficerė me grada tė larta, duke nisur nga vetė kreu i Policisė sė Shtetit, Haki Ēako. Kėshtu do tė kontrollohen pasuritė e drejtuesve tė policisė nė gjithė vendin.

Kjo ėshtė pasuria e Sekretarėve tė Pėrgjithshėm tė ministrive

a te pasur jane sekretaret e pergjithshem te ministrave? AIS, organizatė jo qeveritare, nė kuadėr tė Projektit Money, Government and Politics (Para, Qeverisje dhe Politikė) nė Portalin Spending Data Albania (shpenzime transparente pėr Shqipėrinė) k

Me njė pasuri qė shkon deri nė 5.5 milion euro, ky ėshtė kryebashkiaku mė i kamur nė Shqipėri

Vlera e pasurisė sė tij tė paluajtshme kap njė vlerė mbi 5.5 milion euro. Edhe pse kryebashkiaku i njė bashkie tė vogėl, Gjon Gjonaj, rezulton si njė ndėr kryebashkiakėt mė tė pasur nė Shqipėri. Pasuria e tij buron nga veprimtari tė mėparshme nė fu

Tė punėsuar nė sektorin publik, buxhetuar pėr vitin 2018

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat nė lidhje me numrin e tė punėsuarve nė institucionet buxhetore pėr vitin 2018. Tė dhėnat janė marrė nga tabelat shoqėruese tė ligjit pėr buxhetin e shtetit 2018. Insitucionet Buxhetore janė ministritė, drej

Zbardhen pasuritė e 5 kryepolicėve, ja kush ėshtė mė i pasuri

Tė parėt do tė jenė 300 oficerė me grada tė larta pėr spastrimin e policisė nga korrupsioni. Kontrolli do tė nisė me drejtorin e Pėrgjithshėm Haki Ēako. Ky proces do tė kalojė nė sitė tė gjitha pasuritė dhe tė ardhurat e policėve nė mbarė ve

MShMS, Ministria e dytė me peshėn mė tė lartė tė shpenzimeve

Sipas disa tė dhėnave tė publikuara nga Open Data Albania lidhur me shpėrndarjen e buxhetin sipas institucioneve pėr vitin 2018, rezulton se Ministria me peshėn mė tė lartė ndaj totalit tė shpenzimeve tė institucioneve ėshtė Ministria e Financave d