Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 18 Tetor 2017
Renditja e Aksionerėve Ortakėve zotėrues sipas vlerave nė Shoqėri Biznesi Media, Nėntor 2015

Open Data Albania po zbardh tė dhėna mbi vlerė tė kuotave apo aksioneve nė media audiovizive sipas zotėruesve. Tė dhėnat janė sipas informacionit tė publikuar nė Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, ku ēdo biznes ka detyrimin tė publikojė tė dhė

Shpenzimet Mujore te Familjeve Shqiptare sipas Grupmallrave ne Vitet 2007-2014

Open Data Albania ka analizuar ecurinė e treguesit tė shpenzimeve mujore tė familjes shqiptare sipas grupmallrave dhe shėrbimeve pėr periudhėn 2007-2014. Tė dhėnat bazohen nė anketat e zhvilluara nga INSTAT gjatė viteve 2007, 2009 dhe 2014.Shpenzi

Tregues pėr ankesa zyrtare pėr Diskriminim 2012-2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me numrin dhe kategoritė e ankesave pėr diskriminim paraqitur pranė Komisionerit pėr Mbrojtjen nga Diskriminimi KMD. Nė nenin 18 tė Kushtetutės sė Republikės sė Shqipėrisė parashikohet se askush nuk mund tė dis

Konsumi Mujor i Familjes Shqiptare nė Vitet 2007-2014

Open Data Albania ka analizuar ecurinė e treguesit tė konsumit mujor tė familjes shqiptare pėr periudhėn 2007-2014. Konsumi privat, ose e quajtur ndryshe edhe konsumi final i familjeve, pėrbėhet nga shpenzimet totale tė mallrave dhe shėrbimeve nga

Tregues mbi Prokurime Publike, Bashkia Kamėz 2014, Tender, Klient dhe Konkurueshmėri

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė procesit tė prokurimeve publike nė ato bashki ku  kryetarėt janė rimandatuar nė Zgjedhjet pėr Pushtet Vendor tė 21 Qershorit 2015. Nė bashkinė Kamėz ėshtė rizgjedhur pėr njė mandat tė tretė zoti Xh

Tregues mbi Prokurime Publike, Bashkia Himarė 2014, Tender, Klient dhe Konkurueshmėri

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė procesit tė prokurimeve publike nė ato bashki ku  kryetarėt janė rimandatuar nė Zgjedhjet pėr Pushtet Vendor tė 21 Qershorit 2015. Nė bashkinė Himarė ėshtė rizgjedhur pėr njė mandat tė dytė zoti Jo

Bashkia Kavajė 2014 Tregues mbi Prokurime Publike, Tender, Klient dhe Konkurueshmėri

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė procesit tė prokurimeve publike nė ato bashki ku  kryetarėt janė rimandatuar nė Zgjedhjet pėr Pushtet Vendor tė 21 Qershorit 2015. Nė bashkinė Kavajė ėshtė rizgjedhur pėr njė mandat tė dytė zoti El

Tregues mbi Prokurime Publike, Bashkia Vorė 2014, Tender, Ankande, Klient dhe Konkurueshmėri

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė procesit tė prokurimeve dhe ankandeve publike nė ato bashki ku  kryetarėt janė rimandatuar nė Zgjedhjet pėr Pushtet Vendor tė 21 Qershorit 2015. Nė bashkinė Vorė ėshtė rizgjedhur pėr njė mandat tė

Bashkia Elbasan 2014, Tregues mbi Prokurime Publike, Tender, Klient dhe Konkurueshmėri

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė procesit tė prokurimeve publike nė ato bashki ku  kryetarėt janė rimandatuar nė Zgjedhjet pėr Pushtet Vendor tė 21 Qershorit 2015. Nė bashkinė Elbasan ėshtė rizgjedhur pėr njė mandat tė tretė zoti

Tregues mbi Prokurime Publike, Bashkia Durrės 2014, Tender, Klient dhe Konkurueshmėri

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė procesit tė prokurimeve publike nė ato bashki ku  kryetarėt janė rimandatuar nė Zgjedhjet pėr Pushtet Vendor tė 21 Qershorit 2015. Nė bashkinė Durrės ėshtė rizgjedhur pėr njė mandat tė tretė zoti V

Pėrdorimi i internetit. Pajtimtarė, Akses dhe Volum 2010-2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me ecurinė e pėrdorimit tė internetit nė vitet 2010-2014. Sipas Autoritetit tė Komunikimeve Elektronike dhe Postare, gjatė kėtyre viteve ka pasur ndryshime si nė numrin e pajtimtarėve me askes broadband, ashtu

Tarifat e shkollimit tė sistemit Bachelor nė universitetet publike nė vitet akademikė 2010-2011 dhe 2015-2016

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim tarifat e shkollimit nė Institucionet Publike tė Arsimit tė Lartėtė miratuara nga Kėshilli i Ministrave pėr dy vite akademikė: 2010-2011 dhe 2015-2016. Nė fokus janė vetėm tarifat e detyrueshme pėr t’u paguar

Vlera tė Konsumi Privat nė Ekonomi 2004-2014

Open Data Albania ka analizuar ecurinė e treguesit tė konsumit privat nė ekonominė shqiptare pėr periudhėn 2004-2014. Konsumi i ėshtė i lidhur me Produktin e Brendshėm Bruto PBB. PBB e njė ekonomie mund tė matet nė disa mėnyra. Njėra prej tyre ėsh