Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 24 Gusht 2019
Skandali nė shėndetėsi/ Vjedhjet e Ilir Beqjas lėnė pa para Ministrinė (dokumenti)

Ministria e Shėndetėsisė ka nisur procedurat e tenderimit pėr rikonstruksionin e 67 qendrave shėndetėsore nė tė gjithė vendin. Sipas tė dhėnave tė bėra publike nga “Open Data” katėr Lote sipas Qarqeve kanė njė fond limit total prej 244. 9 milion l

Zbardhen pasuritė e kabinetit “Rama 2”/ Ja ēfarė kanė deklaruar ministrat, Xhafaj jeton vetėm me pagėn

Zbardhen pasuritė e kabinetit “Rama 2”. Kryeministri Edi Rama ka deklaruar tė ardhurat nga rroga, nga honoraret dhe fitimet nga shitja e pikturave. Zėvendėskryeministra Senida Mesi dhe bashkėshorti i saj disponojnė 14 llogari bankare, dy apartament

Ēdo ditė 1 qeder i Erionit/Kompania qė do prishė Teatrin Kombėtar ka fituar 14 tendera nė Bashkinė Tiranė

Erion Veliaj ka njė konflik tė madhė interesi nė drejtimin e komisionit pėr dhėnie e tokės publike privatit. Projektligji “Pėr Pėrcaktimin e Procedurės sė Veēantė pėr Negocim dhe Lidhjen e Kontratės me Objekti “Projektimin dhe Realizimin e Projekti

FOTOT/ “Rama 2”, zbardhet pasuria e kryeministrit dhe ministrave Xhafaj, Nikolla…

Zbardhen pasuritė e kabinetit “Rama 2”. Kryeministri Edi Rama ka deklaruar tė ardhurat nga rroga, nga honoraret dhe fitimet nga shitja e pikturave. Zėvendėskryeministra Senida Mesi dhe bashkėshorti i saj disponojnė 14 llogari bankare, dy apartament

Zbulohet pasuria e kabinetit “Rama 2”, ja sa tė ardhura kanė deklaruar kryeministri dhe ministrat

Zbardhen pasuritė e kabinetit “Rama 2”. Kryeministri Edi Rama ka deklaruar tė ardhurat nga rroga, nga honoraret dhe fitimet nga shitja e pikturave. Ministri i Brendshėm deklaron si tė ardhura vjetore pagėn dhe tė ardhurat nga komisionet e pė

Bashkia e Tiranes paguan me tendera tė dyshimtė Albtelekom, Albtelekom paguan vėllain e Veliajt

“Ėndrra jonė ėshtė qė tė vazhdojmė edhe kėtė vit siē kemi bėrė kėto 3 vjet me shumė punė, por dhe me shumė qejf. Ata qė punojnė shumė, duan edhe tė argėtohen.” Por motoja e vėrtetė e kryebashkiakut duket se ėshtė “ata qė abuzojnė dhe vjedhin

Prokurori i ēėshtjes ‘Tahiri’ nė vetting: Ja pasuria e tij modeste

Prokurori i Krimeve tė Rėnda, Dritan Prenēi, do tė dalė nė seancė dėgjimore pėrballė Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit. Seanca pėr Prenēin ėshtė parashikuar pėr datėn 5 qershor nė orėn 11:30 minuta. Prokurori i ēėshtjes ‘Tahiri’ nė vetti

Ja kur del para Vettingut prokurori i dosjes ‘Tahiri’, zbulohet data

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit parashikon tre seanca dėgjimore pėr javėn e ardhshme ku dy prokurorė dhe njė gjyqtar do tė dėgjojnė nga trupa gjykuese pėrfundimet e kontrollit tė pasurisė, integritetit dhe profesionalizmit tė tyre. Njėri prej ty

AKTUALITETFOTO GALERIKRYESORETĖ FUNDITTĖ GJITHAVIDEO Radha nė KPK: Prokurori i ēėshtjes “Tahiri”, Prokuroria e Pėrgjithshme dhe Gjykata e Lartė

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit parashikon tre seanca dėgjimore pėr javėn e ardhshme ku dy prokurorė dhe njė gjyqtar do tė dėgjojnė nga trupa gjykuese pėrfundimet e kontrollit tė pasurisė, integritetit dhe profesionalizmit tė tyre. Njėri prej t

10% E TENDERĖVE TĖ BASHKIVE KLIENTELISTE DHE KORRUPTIVE

10% e tenderėve tė bashkive jepen me klientelizėm Tė paktėn 10 pėr qind e tenderėve dhe kontratave tė prokuruara nga bashkitė e gjithė vendit kanė problem ligjore, korruptive, klientelizmi dhe proceduriale. Sipas njė studimi tė Open Proc

Nė sitėn e Vettingut edhe prokurori i Tahirit, ja pasuria qė ka deklaruar

ERALD DELIU/ Ditėn e martė nė orėn 11:30, pėrballė Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit do tė jetė nė seancė dėgjimore prokurori i Krimeve tė Rėnda, Dritan Prenēi. Ky i fundit ėshtė edhe njė ndėr prokurorėt qė heton ish-ministrin e Brendshėm, Saim

Prokurori i ēėshtjes 'Tahiri' nė vetting, ja pasuria e deklaruar

Prokurori i Krimeve tė Rėnda, Dritan Prenēi, do tė dalė nė seancė dėgjimore pėrballė Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit. Senca pėr Prenēin ėshtė parashikuar pėr datėn 5 qershor nė orėn 11:30 minuta. Ky i fundit ėshtė njė ndėr proku

Prokurori i dosjes ‘Tahiri’ para Vetingut mė 5 qershor

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit parashikon tre seanca dėgjimore pėr javėn e ardhshme ku dy prokurorė dhe njė gjyqtar do tė dėgjojnė nga trupa gjykuese pėrfundimet e kontrollit tė pasurisė, integritetit dhe profesionalizmit tė tyre. Njėri prej tyre