Ndryshimi i fundit: E Enjte, 22 Qershor 2017
Zbardhet pasuria e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė, Gent Sejko pronar i 4 apartamenteve dhe disa llogarive bankare, rroga 3 herė mė e lartė se e Kryeministrit dhe Presidentit

Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Gent Sejko ėshtė ndoshta njė nga zyrtarėt mė tė pasur nė vend. Deklarata e pasurisė, e zbardhur nga Open Spending Albania, fakton pasurinė e Sejkos qė nga banesat, llogaritė bankare, tė ardhurat nga paga, interes

Pasuria e Guvernatorit Gent Sejko/ Pronar i 4 apartamenteve, rroga 3 herė mė e lartė se e Kryeministrit dhe Presidentit

Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Gent Sejko ėshtė ndoshta njė nga zyrtarėt mė tė pasur nė vend.Deklarata e pasurisė, e zbardhur nga Open Spending Albania, fakton pasurinė e Sejkos qė nga banesat, llogaritė bankare, tė ardhurat nga paga, interesa

Zbardhet pasuria e Guvernatorit Gent Sejko, ja apartamentet dhe miliardat e tij

Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Gent Sejko ėshtė ndoshta njė nga zyrtarėt mė tė pasur nė vend.Deklarata e pasurisė, e zbardhur nga Open Spending Albania, fakton pasurinė e Sejkos qė nga banesat, llogaritė bankare, tė ardhurat nga paga, interesa

Majlinda Andrea/ Si e nisi karrierėn dhe si u emėrua nė Gjykatėn e Lartė nga Bamir Topi. Zbardhet pasuria e saj

Gjyqtarja e Gjykatės sė Lartė, Majlinda Andrea, e pezulluar nga detyra njė ditė mė parė pasi akuzohet pėr korrupsion (ndėrsa bashkėshorti i saj ėshtė shpallur nė kėrkim pėr tė njėjtėn ēėshtje), ka lindur nė Durrės. Me Bashkėshortin Odhise Andrea aj

Zbardhet pasuria e gjyqtares qė u arratis

Gjyqtarja Majlinda Andrea, 47 vjeē, sapo ka mbushur tetė vjet nga mandati i saj i ushtrimit tė funksionit tė gjyqtarit nė Gjykatėn e Lartė. Emėrimi i saj nė trupėn gjyqėsore tė kėsaj gjykate u dekretua mė 8 korrik 2008 nga Presidenti i atėhersh

Zbardhet pasuria e gjyqtares Andrea, si u emėrua nė 2008-n

Ajo pėrfundoi studimet pėr Drejtėsi nė Universitetin e Tiranės, Fakulteti i Drejtėsisė, nė vitin 1991 dhe nga viti 1992 deri nė 2008 ka ushtruar funksionin e gjyqtares nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Durrės. Ajo ėshtė nėnė e dy fėmijėve dhe bashkėsh

Ja pasuria e gjyqtares sė arratisur dhe bashkėshortit, zyrtar nė Kuvend

Ajo pėrfundoi studimet pėr Drejtėsi nė Universitetin e Tiranės, Fakulteti i Drejtėsisė, nė vitin 1991 dhe nga viti 1992 deri nė 2008 ka ushtruar funksionin e gjyqtares nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Durrės. Ajo ėshtė nėnė e dy fėmijėve dhe bashkėsh

Zbardhet pasuria e gjyqtares qė u arratis

Gjyqtarja Majlinda Andrea, 47 vjeē, sapo ka mbushur tetė vjet nga mandati i saj i ushtrimit tė funksionit tė gjyqtarit nė Gjykatėn e Lartė. Emėrimi i saj nė trupėn gjyqėsore tė kėsaj gjykate u dekretua mė 8 korrik 2008 nga Presidenti i atėhershėm i

Ja pasuria e gjyqtares sė arratisur dhe bashkėshortit, zyrtar nė Kuvend

Ajo pėrfundoi studimet pėr Drejtėsi nė Universitetin e Tiranės, Fakulteti i Drejtėsisė, nė vitin 1991 dhe nga viti 1992 deri nė 2008 ka ushtruar funksionin e gjyqtares nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Durrės. Ajo ėshtė nėnė e dy fėmijėve dh

Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve, 25 Bashki pėrfitojnė 3.3 mld lekė investime

Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve ka tenderuar rreth 33 projekte investimi me vlerė mbi 3.3 miliardė lekė pa TVSH.Prej kėtij investimi kanė pėrfituar rreth 25 njėsi tė qeverisjes vendore nė njė periudhė kohore 7 mujore. Nėse ju referohemi vlerave mė t

Prokuroria jep urdhėr arresti pėr kompaninė, Bashkia e shpall fitues nė tender

Prokuroria ka dhėnė urdhėr arresti pak ditė mė parė pėr administratorin e kompanisė Vllaznia SHPK pėr veprime qė pėrkojnė me ndėrhyrje dhe fiktivitet nė gara tė prokurimeve publike, ndėrsa Autoriteti i Prokurimeve e ka shpallur fitues kėtė kompani

Shteti paguan polici private me 14.5 mln euro nė 18 muaj

Shteti shqiptar shpenzon shuma tė konsiderueshme pėr subjekte private pėr tė siguruar mbrojtjen e gjithanshme tė institucioneve shtetėrore. Madje, shuma qė shpenzohet pėr kėtė qėllim ja kalon asaj qė pėrdoret nga buxheti i shtetit pėr tė financuar

Miliona euro nga buxheti pėr policinė private…mė shumė se ajo e Shtetit

Shteti shqiptar shpenzon shuma tė konsiderueshme pėr subjekte private pėr tė siguruar mbrojtjen e gjithanshme tė institucioneve shtetėrore.Madje, shuma qė shpenzohet pėr kėtė qėllim ja kalon asaj qė pėrdoret nga buxheti i shtetit pėr tė financuar v