Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 02 Dhjetor 2019
Pasuria e Veliajt si e Ramės, mė shumė para i fitojnė gratė (DEKLARATA)

Nė deklaratėn e pasurisė pėr vitin 2017, pasuria e Erion Veliajt u shtua vetėm me paratė e rrogės dhe kursimet e dietave nė udhėtimet jashtė vendit. 1 573 940 lekė nga rroga deklaroi Veliaj tė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė sė Tiranės, pra

Bizneset qė morėn tenderat mė tė rėndėsishėm nga bashkitė, kryeson kompania Fusha shpk

Tenderat mė tė rėndėsishėm nė 61 bashki nė Shqipėri vėrtiten rreth kompanive mė tė fuqishme, nisur qė nga Fusha shpk. Sipas vlerės sė kontratave tė fituara nė prokurime publike, renditen 50 subjekte ekonomike, tė cilat nė tre vitet e fundit

“Fusha” kryeson listėn e bizneseve, qė kanė fituar kontrata nga Bashkitė nė periudhėn 2017-2018

Open Data Albania po hulumton mbi Renditjen e Bizneseve Kontraktore me Njėsi tė Qeverisjes Vendore, sipas vlerės sė kontratave tė fituara nė prokurime publike. Renditja shfaq 50 subjekte ekonomike, tė cilat nė tre vitet e fundit kanė marrė v

AKTUALITETVetting pėr tė fundmin e Gjykatės sė Lartė/ Ish-juristi i ndėrmarrjes qė qymyrgurit nė “ethe”

Procesit tė Vettingut, fillimisht i janė nėnshtruar kandidatėt pėr Kėshillin e Lartė tė Prokurorial dhe atij Gjyqėsor si dhe drejtuesit e institucioneve. Pėrparėsi kanė pasur edhe anėtarėt e Gjytkatės Kushtetuese dhe tė Gjykatės sė Lartė.

AKTUALITETVetting pėr tė fundmin e Gjykatės sė Lartė/ Ish-juristi i ndėrmarrjes qė qymyrgurit nė “ethe”

Procesit tė Vettingut, fillimisht i janė nėnshtruar kandidatėt pėr Kėshillin e Lartė tė Prokurorial dhe atij Gjyqėsor si dhe drejtuesit e institucioneve. Pėrparėsi kanė pasur edhe anėtarėt e Gjytkatės Kushtetuese dhe tė Gjykatės sė Lartė.

100 milionė lekė pėr tė liruar njė vrasės?! Gjyqtari i Kushtetueses nė “ethe”

Gjyqtari i Gjykatės Kushtetuese, Gani Dizdari do tė pėrballet nesėr me Vettingun. Nesėr nė orėn 12, Dizdari do tė paraqitet para KPK, trupa e sė cilės pėrbėhet nga Pamela Qirko, Roland Ilia dhe Olsi Komici. Nė aspektin pasuror, gjyqtari Dizd

Hije dyshimi mbi pasurinė e ish-ministrit tė Ramės/ Fshehu vilėn njė milion euro?!

Pasuritė e qeveritarėve apo ish-qeveritarėve, nuk njohin kufij. Vetėm bazuar nė deklarimet e tyre pranė ILDKPKI-sė, duket se ēfarė jete luksoze bėjnė zyrtarėt apo ish-zyrtarėt shtetėrorė. Ashtu siē paralajmėruam ditė mė parė,  CNA.al do

FOTO/ Zbulohet pasuria e Vangjush Dakos, njė pallat 11-katėsh dhe 10 llogari bankare

Ėshtė njė nga kryebashkiakėt mė tė pėrfolur nė radhėt e sė majtės. Nė 3 mandatet e tij nė krye tė bashkisė sė Durrėsit, Vangjush Dako ėshtė akuzuar shpesh nga kundėrshtarėt dhe opozita pėr konflikt interesi dhe pėrfitime tė paligjshme. A

Zgjedhjet e 2019, si ndryshoi nė 4 vite pasuria e 61 kryebashkiakėve

Nė prag tė zgjedhjeve tė vitit 2019, disa nga kryebashkiakėt do tė synojnė rikandidim duke kėrkuar nga mandatim tė ri nga subjektet politike dhe elektorati. Open Data Albania ka publikuar tė dhėnat e plota pėr pasurinė e 61 kryebashkiakėve.

Pasuri dhe pushtet, ēfarė ndryshoi nė pasurinė e 61 kryebashkiakėve nė vitin e fundit/ SKEDA

Nė prag tė zgjedhjeve tė vitit 2019, disa nga kryebashkiakėt do tė synojnė rikandidim duke kėrkuar nga mandatim tė ri nga subjektet politike dhe elektorati. Open Data Albania ka publikuar tė dhėnat e plota pėr pasurinė e 61 kryebashkiakėve.

AKTUALITET“Sheiku” i drejtėsisė/ Gjyqtari-miliarder Artan Broci me pasuri tė dyshimtė?

Anėtarėt e Gjykatės sė Lartė janė  prioritet i Komisionit tė Rivlerėsimit. Nisur nga pasuria e “ēmendur” qė disa prej tyre kanė deklaruar, duket se do t’iu “pritet” koka nga Vettingu. Gjithsesi mund tė ketė edhe supriza, pasi nuk

“Sheiku” i drejtėsisė/ Gjyqtari-miliarder Artan Broci me pasuri tė dyshimtė?

Anėtarėt e Gjykatės sė Lartė janė  prioritet i Komisionit tė Rivlerėsimit. Nisur nga pasuria e “ēmendur” qė disa prej tyre kanė deklaruar, duket se do t’iu “pritet” koka nga Vettingu. Gjithsesi mund tė ketė edhe supriza, pasi nuk ėshtė

Prokurimet, raporti i auditimeve – KLSH: Me shkelje 94% e tenderave tė kryera nga njėsitė vendore

Kontrolli i Lartė i Shtetit ka konstatuar shkelje nė 94% tė tenderave tė kryera nga 42 njėsi vendore. TV Scan disponon analizėn e auditimeve tė kryera nga KLSH nė Bashkitė nė gjithė vendin.  Nga 994 procedura prokurimi tė kryera nga kėto njės