Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020
A mund tė ishin shmangur pasojat e tėrmetit? Inxhinieri tregon nė A2 se si duhej vepruar

Inxhinieri Helidon Kokona, i ftuar nė Ditari nė A2, deklaroi se “tėrmeti i 26 nėntorit ishte shkatėrrues, por nėse do tė ishin konstatuar dėmtime strukturore nėpėr objekte, aty nuk duheshin lejuar qė tė banonin njerėz”. Sipas tij, tėrmeti i

RAPORTI: Tėrmeti i 21 shtatorit, riparimet u zvarritėn nė mėnyrė fatale

“Open Data Albania” thotė se gati gjysmė miliardė lekė ose 3.7 milionė euro u akorduan pėr riparimin e 233 banesave nė qytetet: Durrės, Krujė, Shijak, Kavajė, Rrogozhinė dhe Kamzė pas tėrmetit tė 21 shtatorit. “Qeveria ka dhėnė pėr tėrmetin

RAPORTI: Tėrmeti i 21 shtatorit, riparimet u zvarritėn nė mėnyrė fatale.

“Open Data Albania” thotė se gati gjysmė miliardė lekė ose 3.7 milionė euro u akorduan pėr riparimin e 233 banesave nė qytetet: Durrės, Krujė, Shijak, Kavajė, Rrogozhinė dhe Kamzė pas tėrmetit tė 21 shtatorit. “Qeveria ka dhėnė pėr tėrmetin

Brahaj: 1.11 milion USD pagesa nga taksat tona por s’kemi qen emergjencash…

Shumėkujt i ka rėnė nė sy se sa tė pėrgatitura janė ekipet e emergjencės qė po vijnė nė Shqipėri, qoftė edhe nga Kosova, pa pėrmendur kėtu ekipet greke dhe italiane. Pėrveē teknologjisė, pajisjeve dhe trajnimit tė duhur, ata kanė

Shqipėria harxhon 1.1 milionė dollarė pėr trajnimin e qenve, i vetmi qen nė terren “heroi” i Kosovės

Tėrmeti i fortė qė tronditi Shqipėrinė vuri nė dispozicion forca tė shumta emergjente qė po punojnė pėr nxjerrjen e personave nga rrėnojat. Tėrmeti konfirmoi mungesėn e theksuar se logjistikės nga ekipet shqiptare duke na treguar edhe njėher

HARXHOJMĖ MBI 1 MILIARDĖ LEKĖ PĖR QEN, POR S’KEMI QEN EMERGJENCASH

Shumėkujt i ka rėnė nė sy se sa tė pėrgatitura janė ekipet e emergjencės qė po vijnė nė Shqipėri, qoftė edhe nga Kosova, pa pėrmendur kėtu ekipet greke dhe italiane. Pėrveē teknologjisė, pajisjeve dhe trajnimit tė duhur, ata kanė

“Rrėnjėt Shqiptare” me president Marko Kepin dhe Marin Mema kanė ndėrmarrė njė nismė pėr t’u ardhur nė ndihmė tė prekurve nga tėrmeti. Ata kanė mbledhur 800 mijė dollarė pėr tė prekurit nga tėrmeti.

Tėrmeti i fortė qė tronditi Shqipėrinė vuri nė dispozicion forca tė shumta emergjente qė po punojnė pėr nxjerrjen e personave nga rrėnojat. Tėrmeti konfirmoi mungesėn e theksuar se logjistikės nga ekipet shqiptare duke na treguar

“EDHE PSE HARXHOJMĖ MBI 1 MILIARDĖ LEKĖ PĖR QEN, S’KEMI QEN EMERGJENCASH”

Shumėkujt i ka rėnė nė sy se sa tė pėrgatitura janė ekipet e emergjencės qė po vijnė nė Shqipėri, qoftė edhe nga Kosova, pa pėrmendur kėtu ekipet greke dhe italiane. Pėrveē teknologjisė, pajisjeve dhe trajnimit tė duhur, ata kanė me vete edhe qen

Qeni Shqiptar i tėrmetit qė zbuloi vjedhjen e madhe tė parave nė Shqipėri

Gjatė mbrėmjes sė djeshme nė rrjetet sociale ėshtė bėrė virale fotoja e njė qeni tė forcave tė kėrkimit nga Kosova. Madje, qeni u shpall hero pasi pėr pak orė pėrmes nuhatjes kishte lokalizuar nėn rrėnoja tre persona, cilėt pėr fat tė mirė u

Qeveria ka tenderuar 3,7 milion euro pėr tėrmetin e para dy muajve

Qeveria ka tenderuar njė ditė pėrpara tėrmetit tė 26 nėntorit, rreth 3,7 milionė euro pėr riparimin e 233 ndėrtesa nė Durrės, Krujė, Shijak, Kavajė, Rrogozhinė dhe Kamzė, tė dėmtuara nga tėrmeti i 21 shtatorit. Sipas tė

Tė dhėnat e Open Data: Emergjencat Civile shpenzojnė vetėm pėr internet, karburant e telefon

Brahaj shkruan se ky institucion paguan para vetėm pėr karburant, telefon, internet dhe vendime gjyqėsore pėr tė larguarit nga puna, por nuk ka asnjė shpenzim pėr pajisje tė tjera apo trajnime tė stafit. TIRANĖ- Drejtoresha e Ope

Kush janė qentė? Qeveria jep 1.1 milion dollarė pėr trajtimin qenve tė Tėrmeteve

Plot 1.1 milion dollarė shteti Shqipėria shpenzon nga buxheti i saj pėr trajtime tė ndryshme tė qenve tė specializuar tė cilėt teorikisht u shėrbejnė forcave tė policisė dhe atyre tė emergjencave civile pėr operacione tė ndryshme. Por tė

“Harxhojmė mbi 1 miliard lekė pėr ekipet e kėrkim-shpėtimit por s’kemi qen, KĒK edhe me …”

Pas tėrmetit tė frikshėm tė mengjesit tė sė martės, i cili shkaktoi viktima (deri tani 31), Shėrbimi i Emergjencave Civile nė vendin tonė ngriti duart drejt qiellit duke u treguar thuajse i mundur para njė katastrofe tė tillė n