Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 18 Tetor 2017
Nė Shqipėri, vdekshmėria e fėmijėve mė e larta nė Ballkan

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me vdekshmėrinė e fėmijėve tė moshės 0 deri 5 vjeē me vitet 2013-2015. Kėto tė dhėna janė marrė nga databaza e Bankės Botėrore dhe raportojnė normėn e fėmijėve qė vdesin nė kėtė moshė nė raport me ēdo

Gjenerata e frikshme! 89 tė mitur tė dėnuar pėr vrasje nė dekadėn e fundit

Nė dekadėn 2005-2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje,

Gjenerata e frikshme, 89 tė mitur tė dėnuar pėr vrasje nė dekadėn e fundit, 37 pėr krime seksuale

Nė dekadėn 2005-2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje,

Bilanci shqetesues/ Nė 10 vite, 37 tė mitur janė dėnuar si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

Nė dhjetė vite, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje, 37 si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit. Nga kėta, 89 tė

Nė dhjetė vite, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje, 37 si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

Raport/ 89 tė mitur tė dėnuar pėr vrasje,37 minor pėr krime seksuale

Gjatė 10 viteve tė fundit krimet nga tė miturit kanė pėsuar njė rritje tė konsiderueshme. Sipas Open  Data Albania prej vitit 2015, janė dėnuar 5696 tė mitur, prej tė cilave 4886 kanė qenė krime. Ndėrkohė viti 2012 ka shėnuar mė shumė raste t

Bilanci shqetėsues/ Nė dhjetė vite, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje, 37 si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

DETAJE/ Krimet e tė miturve, ja shifrat

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

Financimet e partive, KLSH: Raportet audituese janė formale

Roli i shoqėrisė nė procesin zgjedhor ėshtė tepėr i rėndėsishėm por media duhet tė jetė mė partnere. Korrupsioni nė politike por dhe presioni ndaj gazetarėve ka bėrė qė niveli i lirisė sė medias nė transparencėn e financimevė tė partive politike t

Shqipėri: Vdekshmėria e fėmijėve nėn 5 vjeē mė e larta nė Ballkan

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me vdekshmėrinė e fėmijėve tė moshės 0 deri 5 vjeē me vitet 2013-2015. Kėto tė dhėna janė marrė nga databaza e Bankės Botėrore dhe raportojnė normėn e fėmijėve qė vdesin nė kėtė moshė nė raport me ēdo

Rikthehen skemat piramidale: 23 raste nė 2015, 60 nė 2013

Vepra penale e mashtrimit financiar dhe ekonomik ka ardhur nė rritje vitet e fundit. Njė studim i Open Data Albania arrin nė pėrfundimin se nga viti 2005 deri nė 2015 janė dėrguar nė Gjykata mbi 3 mijė krime kundėr pasurisė dhe tė sferės ekonomike.

Rikthehen skemat piramidale: 23 raste nė 2015, 60 nė 2013

Vepra penale e mashtrimit financiar dhe ekonomik ka ardhur nė rritje vitet e fundit. Njė studim i Open Data Albania arrin nė pėrfundimin se nga viti 2005 deri nė 2015 janė dėrguar nė Gjykata mbi 3 mijė krime kundėr pasurisė dhe tė sferės ekonomike