Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 02 Dhjetor 2019
Struktura e Kapitalit Aksionar tė Kompanive tė Lidhura me Bankat e Nivelit tė Dytė nė Shqipėri - Ekstrakt QKB, 15 Mars 2017

Open Data Albania po hulumton mbi Strukturėn e Kapitalit Aksionar tė Kompanive tė Lidhura me Bankat e Nivelit tė Dytė. Nė kuptim tė kėtij hulumtimi termi kompani e lidhur ėshtė nė pėrputhje me ligjin nr. 9662, datė 18.12.2006 “Pėr Bankat nė Republ

Administrimi i Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri - Ekstrakt QKB, 15 Mars 2017

Open Data Albania po hulumton mbi Administrimin e Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Republikėn e Shqipėrisė. Bankat e Nivelit tė Dytė, janė shoqėri me seli nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė, qė ushtrojnė veprimtari bankare duke pėrfshirė por pa

Shtrirja Gjerografike e Bankave tė Nivelit tė Dytė nė territorin e Republikėn e Shqipėrisė - Ekstrakt QKB, 15 Mars 2017

Open Data Albania po hulumton mbi Shtrirjen Gjeografike tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Republikėn e Shqipėrisė sipas bashkive. Bankat e Nivelit tė Dytė, janė shoqėri me seli nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė, qė ushtrojn veprimtari bankar

Instrumentet e Pagesės Elektronike dhe Bankingu Modern nė Bankat e Nivelit tė Dytė nė Shqipėri  2013 deri 2015

Open Data Albania po hulumton lidhur me produktet dhe shėrbimet financiare tė Bankave tė Nivelit tė Dytė tė liēensuara nga Banka e Shqipėrisė pėr tė ushtruar aktivitetin brenda vendit si dhe Instrumentet e Pagesės Elektronike e Bankingun Modern tė

Origjina e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri dhe Frekuenca e Ndryshimit tė Pronėsisė- Ekstrakt QKB, 15 Mars 2017

Open Data Albania po hulumton mbi Origjinėn e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri dhe Frekuencėn e Ndryshimit tė Pronėsisė. Bankat e Nivelit tė Dytė, janė shoqėri me seli nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė, qė

Fitimi i Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri pėr vitet 2014-2015 - Ekstrakt QKB, 15 Mars 2017

Open Data Albania po hulumton mbi Fitimet e Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri pėr periudhėn 2014-2015. Bankat e Nivelit tė Dytė, janė shoqėri me seli nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė, qė ushtrojnė veprimtari bankare duke pėrfshirė por

Struktura e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri - Ekstrakt QKB, 15 Mars 2017

Open Data Albania po hulumton mbi Strukturėn e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Republikėn e Shqipėrisė tė licensuara nga Banka e Shqipėrisė pėr tė ushtruar aktivitetin brenda vendit. Bankat e Nivelit tė Dytė, janė shoqėri me se

Eksporte sipas destinacionit dhe importe sipas origjinės, bilanci tregtar i RSH 2016

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat mbi eksportet sipas destinacionit, importet sipas origjinės dhe bilancin tregtar pėr vitin 2016. Bilanci Tregtar mat diferencėn midis vlerės sė eksporteve dhe importeve pėr njė ekonomi. Eksportet pėrfaqėso

Eksportet, importet dhe bilanci tregtar sipas grupmallrave, 2016

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat nė lidhje me eksportet, importet dhe bilancin tregtar sipas grupmallrave pėr vitin 2016. Sipas tė dhėnave tė analizuara, peshėn mė tė lartė tė eksporteve tė vendit tonė e zė kategoria “Tekstile dhe kėpucė

Drejtues tė Prokurorive nė Rrethe, tė ardhura tė deklaruara nė njė vit sipas burimit tė krijimit 2015

Open Data Albania ka renditur Drejtuesit e Prokurorive nė Rrethe sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2015. Drejtuesit e Prokurorive nė Republikėn e Shqipėrisė janė subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik tė pasurive dhe konflik

Eficensa buxhetore nė tenderim pėr 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

Organizata AIS, promotore e Open Data pėr Shqipėrinė  ka hulumtuar mbi eficensėn buxhetore nė tenderim pėr tridhjetė operatorėt ekonomik qė renditen si mė tė mėdhenjtė pėr vlerė kontrate tė finalizuar me njėsi tė qeverisjes vendore. Analiza ė

Renditja 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

Organizata AIS, promotore e Open Data pėr Shqipėrinė  ka hulumtuar mbi renditjen e operatorėve ekonomik qė kanė fituar kontrata pėrmes prokurimeve publike me Njėsi tė Qeverisjes Vendore. Hulumtimi ėshtė bėrė sipas vlerave dhe pėrkon me periud

Subjektet femra qė kanė fituar kontrata me njėsitė e qeverisjes vendore, struktura sipas formės sė organizimit nga korriku 2015 deri nė 30 janar 2017

Open Data Albania ka hulumtuar tė dhėnat pėr subjektet qė kanė lidhur kontrata me njėsitė e qeverisjes vendore nga korriku i vitit 2015 deri nė 30 janar 2017. Ky hulumtim ėshtė realizuar si pjesė e  aktiviteteve tė projektit “Monitorimi i Kli