Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020
Me rrisk tė lartė korrupsioni/ 40 nga 100 tendera me “Flamur tė Kuq”, Open Data Albania zbulon tė pėrzgjedhurat e saj

Open Data Albania ka pėrcaktuar tenderat qė kanė rriskun mė tė lartė tė korrupsionit kun ė bazė tė njė studimi sipas aj, 40 bfa 100 tendera nga Autoriteti Rrugor Shqiptar janė tė pėrcaktuara me “Flamur tė Kuq” (red Flag). Lajmin

Kastrati dhe Edil Al IT themelojnė shoqėrinė koncesionare ‘Marina Limion Sarandė’

Themelohet Shoqėria Koncesionare qė do tė lidhė Kontratė dhe do tė zbatojė Koncesionin e Mbi Ndėrtim, Operim dhe Shėrbime Porti i Jahteve Marina Limion. Shoqėria Kastrati sha dhe Edil AL IT janė nė zotėruesit e Marina Limion me nga 50 %. Nė datėn 1

49 tenderė, mbi 100 milionė lekė! Prokurimet e bashkive gjatė 2019-ės, ODA: Kryeson Bulevardi “Zogu I” me 708 mln lekė

Gjatė vitit 2019, bashkitė dhe institucionet e tyre tė vartėsisė kanė shpallur totalisht 49 tendera me vlerė mbi 100 milion lekė. Ndėrkohė qė, nga 61 bashkitė e vendit, tenderėt me vlerė mbi 100 milion lekė janė s

Afera e dyshimtė/ Bashkia Tiranė blen 4 zjarrfikėse tė vjetra pa garė, njė ditė pas tėrmetit

Brenda dy ditėsh, nga dita e tėrmetit, Bashkia Tiranė bleu me urgjencė dhe pa garė katėr makina tė vjetra zjarrfikėse nga kompania Timak shpk, me vlerė totale €170 mijė.Ēdo gjė—nga hartimi i specifikimeve tė blerjes, vendosja e procedurave, identif

“Kush ėshtė pėrgjegjės pėr vdekjen e oficerit Bajram Hajdarmataj” – Gazetarja ka disa pyetje pėr Lleshajn e Markun

Tėrmeti i 26 nėntorit i mori jetėn edhe njė oficeri madhor policie, Kryekomisar Bajaram Hajadarmatajt, i cili u gjet nėn rrėnojat e njė prej godinave tė Kavalishencės. Nė godinat e Kavalishencės, janė qenė natėn e tėrmetit edhe studentė tė A

1 ditė pas tėrmetit, Bashkia Tiranė bleu 4 zjarrfikėse tė vjetra, pa garė dhe specifikime tė dyshimta

Brenda dy ditėsh, nga dita e tėrmetit, Bashkia Tiranė bleu me urgjencė dhe pa garė katėr makina tė vjetra zjarrfikėse nga kompania Timak shpk, me vlerė totale €170 mijė. Ēdo gjė—nga hartimi i specifikimeve tė blerjes, ve

Kostot e tėrmetit: Anulimi i PPP-ve nė arbitrazh mund tė falimentojė shtetin shqiptar

Shqipėria rrezikon tė paguajė 58 milionė dollarė nė arbitrazh vetėm pėr koncesionin e parkingjeve tė Vlorės. Kompania koncesionare “Tis Park” ka paditur Bashkinė e Vlorės nė Gjykatėn e Arbitrazhit tė Parisit pėr prishje tė njėanshme tė kontratės, d

Si ėshtė kjo punė, Gjeneral?

A duhet tė japė ndokush llogari pėr godinat e dėmtuara nga tėrmeti i 21 shtatorit, pėr tė cilėt nuk u mor masa e largimit tė banorėve prej tyre. Duke filluar nga Kavalishenca e Ministrisė sė Brendshme…. A kishte mundėsi tė shmangej njė pjesė e trag

“Pėr Gjeneralin e dorėhequr qė sot bėn Ministrin e Brendshėm”, gazetarja ngre pikėpyetje tė forta pėr vdekjen e oficerit te Kavalishenca

Tėrmeti i 21 Nėntorit nė Durrės nuk kurseu as jetėn e pedagogut tė Akademisė sė Sigurisė Bajram Hajdermetaj, i cili u gjet i pajetė pranė ambienteve tė Kavalishencės nė Durrės. Gazetarja Aranita Brahaj i ka ngritur disa pyetje publike Mi

Kostot e tėrmetit/Anulimi i PPP-ve nė arbitrazh mund tė falimentojė shtetin Shqiptar

Tėrmeti i 26 nėntorit la pas njė bilanc tragjik tė jetėve njerėzore dhe kostove financiare. Nė njė kohė kur ende nuk kemi njė shifėr tė saktė pėr dėmet e shkaktuara, gjithmonė e mė shumė po propozohet anulimi i kontratave koncensionare me Partneri

 Gazetarja investigative e thotė hapur: Propozimi i Malaj fill pas tėrmetit qė i kushtoi shkarkimin…

Pas pezullimit nga detyra tė Arben Malajt si Kėshilltar Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, ka ardhur menjėherė njė reagim nga drejtoresha e OpenData Albania , Aranita Brahaj. Postimi i plotė: Pak orė pas tėrmetit zoti Arben Malaj, ka

 Pas tėrmetit, Brahaj: Duhet tė kishte njė listė tė madhe dorėheqjesh

Drejtoresha e Open Date Albania Aranita Brahaj tha se pėr situatėn e krijuar pas tėrmetit askush nuk po mban  pėrgjegjėsi. Nga studio e emisionit “Tempora”, Brahaj deklaroi se sot duhet tė kishte njė listė tė madhe dorėheqjesh, kryesish

Pas tėrmetit, Brahaj: Duhet tė kishte njė listė tė madhe dorėheqjesh

Drejtoresha e Open Date Albania Aranita Brahaj tha se pėr situatėn e krijuar pas tėrmetit askush nuk po mban pėrgjegjėsi. Nga studio e emisionit “Tempora”, Brahaj deklaroi se sot duhet tė kishte njė listė tė madhe dorėheqjesh, kryesisht nga