Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020
Open Data Albania atraktive pėr Lajme pėr Biznesin (Bussiness News) nga Shqipėria

Open Data Albania rezulton tė jetė njė nga projektet dhe websitet mė tėrheqėse pėr tė dhėna nė dobi tė biznesit nė Shqipėri. Shumė website tė specializuara pėr tė publikuar Business News mbi Ballkanin tashmė publikojnė nė mėnyrė tė vazhdueshme arti

Open Data Albania prezantohet nė Open Government Data Camp 2011

Open Data Albania – njė projekt  pėr transparence dhe inovacion u prezantua me sukses ne njė event te rėndesishem ndėrkombėtar si Open Government Data Camp 2011 http://ogdcamp.org/. Eventi u zhvillua ne Varshave te Polonisė nė datat 20 dhe 21

Konferenca

Ideologjia dhe praktika e Open Data motivon hapjen dhe lehtėsimin e aksesimit tė tė dhėnave pėr cilindo, si bazė pėr transparencė e vendimmarrje. Kjo praktikė ėshtė mbėshtetur nga shumė vende me demokraci tė zhvilluar.Open Data Albania ėshtė njė n

Open Data Albania pėrzgjidhet ndėrmjet gjigandėve tė Data.Gov

Open Data Albania ka kėnaqėsinė t’Ju njoftojė se projekti ynė pėr Inovacion dhe Transparencė tashmė po konkurron suksesshėm nė mediume shkencore ndėrkombėtare pėrkrah gjigandėve tė Data.Gov.Open Data Albania ka kėnaqėsinė t’Ju njoftojė se projekti

Open Data nė Universitete 9 vite mė parė

Open Data nė Universitete

Open Data nė Universitete. Ftesė pėr Bashkėpunim.Gjatė muajve tė funksionimit ODA ėshtė pėrcjellė me interes edhe nga Studente dhe Stafe Akademike te Universiteteve Shqiptare.  Konkretisht ODA ėshtė konsideruar si burim shkencorė dhe Metodolo

Njoftim pėr Open Data me shoqėrine civile

Ftese pėr BashkėpunimOpen Data Albania nė partneritet me Shoqėrinė CivileKoha e punės prej vetėm gjashte muajve ka dhėnė premisa tė mira pėr bashkėkoordinim tė ODA me lėvizje tė Shoqėrisė Civile nė Shqipėri. Por ndėrsa indikatorėt nė portalin Open

Open Data Albania - Njoftim pėr  shtyp

Vendosja e Bashkėpunimit me pėrfaqėsues tė Medias, PrezantimeBashkėpunimi dhe koordinimi me qėllim pėrdorimin e Open Data Albania nga pėrfaqėsues te medias, ėshtė zhvilluar nė mėnyre te vijueshme duke synuar prezantimin e ODA tek gazetarėt dhe pėr

Open Data Albania prezantohet ne TEDxPrishtina

Nė Kuadėr tė TEDxPrishtina Designing Optimism. U prezantua nė Prishtinė nė Ambientet e Shkollės Amerikane tė Prishtinės, projekti Open.Data.Al – Promoting Transparency througt Data.Pėr Open.Data.Al: Armand BRAHAJ.Informaticien, nje nder promotoret