Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 02 Dhjetor 2019
Kosto e borxhit publik, pėr frymė 2018

Open Data Albania po hulumton mbi treguesin e kostove tė borxhit pėr frymė. Ky tregues pėrllogaritet si raport i shumės sė interesave qė paguhen nga buxheti i shtetit pėr borxhin e marrė, i cili nuk ėshtė shlyer ende, me popullsinė e vendit nė viti

Kryebashkiak mandati 2015-2019, tė ardhura tė deklaruara sipas burimit tė krijimit Viti 2016 Renditje

Open Data Albania ka renditur Kryebashkiak tė Zgjedhur pėr mandat drejtues 2015-2019, sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2016. Analiza pėrkon vetėm me tė ardhura tė gjeneruara gjatė 12 muajve tė vitit 2016 dhe tė deklaruara pranė

Stoku i Borxhit Publik pėr Frymė nė vitet 2010-2018

Open Data Albania po hulumton mbi ecurinė e stokut tė borxhit pėr frymė nė periudhėn kohore 2010 - 2018. Borxhi pėr Frymė ėshtė njė tregues qė pėrllogaritet si raporti i borxhit total tė marrė nga qeveria me numrin e popullsisė nė vitin ushtrimor.

Detyrime tė pashlyera sipas Bashkive, 2015-2017

Open Data Albania po hulumton mbi vlerat e detyrimeve tė prapambetura tė njėsive tė qeverisjes vendore Bashki. Kėto detyrime janė krijuar dhe mbarten gjatė viteve tė shkuara apo krijohen gjatė njė viti. Detyrimet janė tė dy kategorive: detyrime tė

Kostot e Projektit Pėrmirėsimi i Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė Tiranė, 17 Shkolla tė Reja pėrmes Partneritetit Privat Publik Koncesione

Open Data Albania po hulumton mbi ndėrtimin me koncesion si Partneritet Publik Privat, tė shtatėmbėdhjetė shkollave nė bashkinė e Tiranės. Me vendim tė kryetarit tė Bashkisė nr. 15742, datė 24.05.2016, ėshtė ngritur komisioni pėr ndjekjen e proced

Planifikimi pėr strukturėn e tė ardhurave Bashkia Tiranė, 2016-2017

Open Data Albania po hulumton mbi planifikimin pėr strukturėn e tė ardhurave nga Bashkia Tiranė. Tė ardhurat totale tė buxhetit tė Bashkisė pėrfshijnė tė gjitha tė ardhurat nga burimet e ndryshme tatimore, jo tatimore dhe tė ardhurat nga transfert

Realizimi i Shpenzimeve Buxhetore viti 2016

Open Data Albania po hulumton mbi Shpenzimet nė Buxhetin e Shtetit pėr vitin 2016. Hulumtimet bazohen nė tė dhėnat mbi buxhetin e konsoliduar, nė tabelen e treguesve fiskal faktik 2016.  Buxheti i konsoliduar ėshtė miratuar nė Kuvendin e Shqip

Realizimi i tė Ardhurave Buxhetore viti 2016, Buxheti i Shtetit i Konsoliduar

Open Data Albania po hulumton mbi tė Ardhurat nė Buxhetin e Shtetit pėr vitin 2016. Hulumtimi bazohet nė tė dhėna mbi buxhetin e konsoliduar, konkretisht pjesa pėr treguesit fiskal faktik 2016. Buxheti i konsoliduar ėshtė miratuar nė Kuvendin e Sh

Planifikimi Buxhetor pėr Tė Ardhura, Bashkia Tiranė, 2016-2019

Open Data Albania po hulumton mbi parashikime pėr tė ardhura buxhetore tė bashkisė Tiranė. Tė dhėnat e kėtij hulumtimi janė tė dhėna me burim Pasqyra Planifikimi tė publikuara nė faqen zyrtare tė bashkisė. Tė ardhurat totale tė buxhetit tė Bashkis

Lista e Donatorėve pėr fushatėn zgjedhore 2017 shumė mbi 100 mijė lekė

Open Data Albania, po publikon Listėn e Donatorėve tė Partive Politike, subjekte zgjedhore nė Fushatėn pėr Zgjedhjet e Pėrgjithshme 2017. Donatorėt pėr vlera mbi 100 milion lekė regjistrohen gjatė fushatės nė njė regjistėr tė posaēėm. Ata duhet tė

Analizė krahasimore mbi kufirin minimal tė regjistrimit si subjekt pėr Tatim mbi Vlerėn e Shtuar TVSH, Rajoni dhe EU

Open Data Albania po hulumton mbi kufirin minimal tė regjistrimit pėr pagesė tė tatimit mbi vlerėn e shtuar TVSH nė Republikėn e Shqipėrisė, vendet e rajonit dhe vende tė Bashkimit Europian. Nė ligjin pėr Tatimin Mbi Vlerėn e Shtuar, pėrkatėsisht

Deputetėt, tė ardhura tė deklaruara sipas burimit tė krijimit Viti 2016 Renditje

Open Data Albania ka renditur Deputetėt e Kuvendit sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2016. Deputetėt janė subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik tė pasurive dhe konfliktit tė interesit. Deputetėt duhet tė dorėzojė nė fillim

Tė dėnuar me burgim tė pėrjetshėm dhe sipas ashpėrsisė sė dėnimit Janar 2013 - Janar 2017

Open Data Albania numrin tė tė dėnuarve nė Institucionet e Ekzekutimit tė Vendimeve Penale, sipas  masave tė dėnimit, nė Republikėn e Shqipėrisė, gjatė periudhės kohore Janar 2013- Janar 2017.  Analiza ėshtė realizuar pėr tė dėnuar nė ka