Ndryshimi i fundit: E Enjte, 22 Qershor 2017
Borxhi publik nė vitin 2017, 380 mijė lekė pėr ēdo person

Qeveria shqiptare ka marrė nė emėr tė ēdo qytetari njė borxh prej 382 650 lekėsh. Borxhi pėr frymė ka ardhur nė rritje tė vazhdueshme qė prej vitit 2010, edhe pse ritmi i rritjes sė tij ėshtė mė i ulėt pėr vitet 2016-2017. Nė terma absolutė, viti 2

Open Data: Ja si ka ndryshuar nė vite borxhi publik nė Shqipėri

Open Data Albania po hulumton mbi nivelin e parashikuar pėr Borxhin Publik pėr Frymė nė vitin 2017. Tė dhėnat janė analizuar nė formė krahasimore pėr periudha 2010 – 2017.Borxhi Publik pėr frymė ėshtė njė tregues qė llogaritet si raport i borxhit t

Nė Shqipėri, vdekshmėria e fėmijėve mė e larta nė Ballkan

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me vdekshmėrinė e fėmijėve tė moshės 0 deri 5 vjeē me vitet 2013-2015. Kėto tė dhėna janė marrė nga databaza e Bankės Botėrore dhe raportojnė normėn e fėmijėve qė vdesin nė kėtė moshė nė raport me ēdo

Gjenerata e frikshme! 89 tė mitur tė dėnuar pėr vrasje nė dekadėn e fundit

Nė dekadėn 2005-2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje,

Gjenerata e frikshme, 89 tė mitur tė dėnuar pėr vrasje nė dekadėn e fundit, 37 pėr krime seksuale

Nė dekadėn 2005-2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje,

Bilanci shqetesues/ Nė 10 vite, 37 tė mitur janė dėnuar si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

Nė dhjetė vite, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje, 37 si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit. Nga kėta, 89 tė

Nė dhjetė vite, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje, 37 si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

Raport/ 89 tė mitur tė dėnuar pėr vrasje,37 minor pėr krime seksuale

Gjatė 10 viteve tė fundit krimet nga tė miturit kanė pėsuar njė rritje tė konsiderueshme. Sipas Open  Data Albania prej vitit 2015, janė dėnuar 5696 tė mitur, prej tė cilave 4886 kanė qenė krime. Ndėrkohė viti 2012 ka shėnuar mė shumė raste t

Bilanci shqetėsues/ Nė dhjetė vite, 89 tė mitur janė dėnuar pėr vrasje, 37 si autorė tė krimeve seksuale

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

DETAJE/ Krimet e tė miturve, ja shifrat

Nė harkun kohor tė 10 viteve nga 2005 deri nė 2015 janė dėnuar nga gjykatat penale 5696 tė mitur. Viti me mė shumė raste tė miturish nėn dėnim ėshtė viti 2012 me 883. Mesatarja e tė miturve tė dėnuar ēdo vit ėshtė 570 raste ēdo vit.Nga kėta, 89 tė

Financimet e partive, KLSH: Raportet audituese janė formale

Roli i shoqėrisė nė procesin zgjedhor ėshtė tepėr i rėndėsishėm por media duhet tė jetė mė partnere. Korrupsioni nė politike por dhe presioni ndaj gazetarėve ka bėrė qė niveli i lirisė sė medias nė transparencėn e financimevė tė partive politike t

Shqipėri: Vdekshmėria e fėmijėve nėn 5 vjeē mė e larta nė Ballkan

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me vdekshmėrinė e fėmijėve tė moshės 0 deri 5 vjeē me vitet 2013-2015. Kėto tė dhėna janė marrė nga databaza e Bankės Botėrore dhe raportojnė normėn e fėmijėve qė vdesin nė kėtė moshė nė raport me ēdo