2020-10-19 09:40:46 Ndryshimi i fundit: 2020-10-19 09:40:46
Avokatja miliardere e Lulzim Bashës/ Zbulohet pasuria e Erinda Ballancës

Erinda Ballanca u zgjodh Avokat i Popullit me  datë 22 maj 2017 me një mandat 5-vjeçar, sipas vendimit të Kuvendit nr. 70/2017. Ballanca, në rrethin politik por edhe më gjërë, lakohet si avokatja e kreut të PD –së, Lulzim Basha. Dhe jo rastësisht, por për shkak të përfshirjes së saj në rastet që kanë të bëjnë me familjen e Bashës.

Hua vëllait, dhurata nga kunati, zbardhet pasuria e gjyqtares së Krimeve të Rënda, Flora Hajredinaj

Një pjesë e gjyqtarëve dhe prokurorëve  s’kanë para as për të ngrënë. Për këtë arsye ata marrin borxhe apo ua dhurojnë , motrat, vellëzërit, kunetërit e mbarë fisi. Sigurisht që kjo nuk është e vërtetë. Por, ky fenomen është kthyer në legjendë urbane në Shqipëri, duke patur parasysh se çfarë ata kanë deklaruar pranë ILDKPKI-së.

Një pronar karburanti ndan drejtësi në Gjykatën e Lartë/ Pasuria “fundos” Shkëlzen Selimin?

Procesi i vettingut deri më tani ka “prerë” tre koka të njerëzve të drejtësisë. Fatos Lulo, nga Gjykata Kushtetuese, Besim Trezhnjeva nga Gjykata e Apelit në Durrës dhe Besa Nikëhasani nga Prokuroria e shkallës së parë Shkodër, janë tre të parët që ngecën në procesin e  Vettingut, pasi nuk justifikuan dot pasurinë.

“Braktisi” Monika Kryemadhin/ Bëmat dhe pasuria e deputetit të LSI-së

Lëvizja Socialiste për Integrim po dobësohet nga dita në ditë. Shkërmoqja e saj ka nisur që në bazë me largimin e këshilltarëve për të vijuar më tej në qendër me braktisjen e deputetëve. Kujtojmë se prej disa muajsh LSI po përballet me largimet e këshilltarëve bashkiakë në rrethe dhe në këto rrethana, duket se kryetarja e  LSI –së Monika Kryemadhi e ka situatën jashtë kontrollit.

Saimir Tahiri mesazh Grida Dumës/ Pasuria gjunjëzon deputeten e luksit

Sekretarja e marrëdhënieve me publikun në Partinë Demokratike,Grida Duma, e cila rastësisht ka të njëjtat iniciale me bashkëbiseduesin-en G.D., në video-skandalin erotik të deputetit demokrat, Ervin Salianji, është personazhi më i përfolur në skenën politike.

Fuoristradë luksoze dhe BMW, zbardhet pasuria e Grida Dumës

Sekretarja e marrëdhënieve me publikun në Partinë Demokratike,Grida Duma, e cila rastësisht ka të njëjtat iniciale me bashkëbiseduesin-en G.D., në video-skandalin erotik të deputetit demokrat, Ervin Salianji, është personazhi më i përfolur në skenën politike. Grida Duma, e cila përgjithësisht është e ashpër ndaj politikave qeverisëse asnjëherë nuk ka nguruar të flasë për tema të ndryshme.

Nga kamarier, në luks të shfrenuar: Ku i gjeti paratë Lulzim Basha?

Politikanët shqiptarë nuk ia dinë limitet pasurisë. Çdo  ditë shumë prej tyre, të veshur me kostumin e politikanit, flasin për varfëri, flasin për një fenomen që nuk e kanë prekur kurrë. Një ndër ta është edhe shefi i Opozitës shqiptare Lulzim Basha,

PASURIA/

Ilir Beqjes iu tha "suksese në jetë!" pa shumë zhurmë nga kryeministri Rama pas lumit të akuzave në lidhje me koncensionet miliardëshe të bëra prej tij gjatë mandatit të parë qeverisës. Sa herë që në në Shqipëri flitet për "peshqit e mëdhenj", emri i tij qarkullon dendshëm në rrjetet sociale si "peshkaqeni". 

SUPERSKANDALET e ish-ministrit/ Pasuria “koncensionare” e Ilir Beqajt, i mbyll gojën Prokurorisë

Ilir Beqaj, ish-ministri i Shëndetësisë apo i ashtuquajturi ministri  megaskandaleve të korrupsionit në Qeverinë “Rama 1”, ka një pasuri miliona euro. Në karrierën e tij si ministër, Beqaj mbahet mend si ministri i hetuar për koncensione të dyshimta, që kapnin vlerën e dhjetëra milionë eurove.

Kreu i Krimeve të Rënda në “sitën” e Vetingut/ Zbardhet pasuria e Sandër Simon

Të gjithë zyrtarët e sistemit të drejtësisë i janë nënshtruar një kontrolli rigoroz  në tre aspekte. Në kuadër të procesit të Vettingut, gjyqtarëve dhe prokurorëve u janë verifikuar kontrolli i llogarive bankare, të ardhurat e çdo familjari dhe deri tek pasuritë e paluajtshme.

13 MLN DOLLARË... KOMPANIA E NIPIT TË DEPUTETIT TË PS BËN ‘NAMIN’ ME TENDERA, 17 HERË FITUESE

Kompania në pronësi të deputetit të PS Sadri Abazi duket se është me shumë ‘fat’. Sipas një bilanci të bërë transparent edhe përmes tabelës në foto të Open Data Albania, nga 19 tendera ku ka garuar, 17 i ka fituar.

SHIFRAT/ Kompania e nipit të Sadri Abazit merr 17 tenderë nga PS dhe PD. Vlera 13 milionë USD

ALKO-IMPEX, kompania në pronësi të nipit të deputetit të Sadri Abazit, rezulton se ka dalë fituese në 17 nga 19 tenderët ku ka garuar.

Skandali vazhdon!! Zbulohen tenderat qe merr nipi i Sadri Abazit…

ALKO-IMPEX, kompania në pronësi të nipit të deputetit të Sadri Abazit, rezulton se ka dalë fituese në 17 nga 19 tenderët ku ka garuar. Në një statistikë të botuar sot nga Open Data rezulton se shtatë institucione i kanë besuar shërbimet e tyre kësaj kompanie, e cila ka përfituar 13 milionë USD