Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020
E rrallė, rival nė tender kishte kompaninė tjetėr tė tij, Rama, edhe 13 milionė tė tjera Gjicit

Vetėm pak ditė pasi doli nė mbrojtje tė Ramės pėr taksėn nė Rrugėn e Kombit, Safet Gjici ėshtė shpėrblyer nga Rama me njė tjetėr tender prej 13 milionė lekėsh. Rasti i rrallė ėshtė denoncuar nga Departamenti anti-korrupsion nė Partinė Demokratike.

Maskarada me tenderat 2 vite mė parė

Maskarada me tenderat

Ajo qė po ndodh me tenderat ėshtė njė maskaradė. Paratė e taksapaguesve po vidhen hapur dhe ditėn pėr diell dhe askush nuk reagon. Prokuroria e kapur nga Rama ka nisur gjueti shtrigash ndaj protestuesve, por kurrsesi nuk mund tė hetojė aferat e Ra

Deputeti socialist, milioner me paratė e taksapaguesve. Dalin tenderat e tjerė pėr kompaninė e tij

ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e ty

“Braktisi” Monika Kryemadhin/ Bėmat dhe pasuria e deputetit tė LSI-sė

Lėvizja Socialiste pėr Integrim po dobėsohet nga dita nė ditė. Shkėrmoqja e saj ka nisur qė nė bazė me largimin e kėshilltarėve pėr tė vijuar mė tej nė qendėr me braktisjen e deputetėve. Kujtojmė se prej disa muajsh LSI po pėrballet me largi

Zbulohet pasuria e gjyqtarit tė Krimeve tė Rėnda/ Vettingu i “pret duart” Gurali Brahimllarit?

Reforma nė Drejtėsi synon tė sjellė spastrimin nga gjyqtarėt e prokurorėt e korruptuar nė radhėt e sistemit qė ėshtė i ngritur pėr tė bėrė drejtėsi. Gjithashtu me ndėrmarrjen e kėsaj reforme pritet tė ndryshojė imazhi i Gjykatave dhe Prokuro

As nuk e imagjinoni dot pasurinė e Grida Dumės, mbi 160 mijė euro i kushtojnė vetėm…

Sekretarja e marrėdhėnieve me publikun nė Partinė Demokratike, Grida Duma, ėshtė njė nga deputet mė tė pasura tė opozitės. Lidhur me pasurine ajo pati dhe nje debat ne distance me ish-Ministrin e Brendshėm Saimir Tahiri. Ndėrsa nė emisionin “Opinio

Zbardhet pasuria e gjyqtares sė Zaganit/ Dhurata, pėr Flora Hajredinajn

Njė pjesė e gjyqtarėve dhe prokurorėve  s’kanė para as pėr tė ngrėnė. Pėr kėtė arsye ata marrin borxhe apo ua dhurojnė , motrat, vellėzėrit, kunetėrit e mbarė fisi. Sigurisht qė kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Por, ky fenomen ėshtė kthyer

Avokatja miliardere e Lulzim Bashės/ Zbulohet pasuria e Erinda Ballancės

Erinda Ballanca u zgjodh Avokat i Popullit me  datė 22 maj 2017 me njė mandat 5-vjeēar, sipas vendimit tė Kuvendit nr. 70/2017. Ballanca, nė rrethin politik por edhe mė gjėrė, lakohet si avokatja e kreut tė PD –sė, Lulzim Basha. Dhe jo

Hua vėllait, dhurata nga kunati, zbardhet pasuria e gjyqtares sė Krimeve tė Rėnda, Flora Hajredinaj

Njė pjesė e gjyqtarėve dhe prokurorėve  s’kanė para as pėr tė ngrėnė. Pėr kėtė arsye ata marrin borxhe apo ua dhurojnė , motrat, vellėzėrit, kunetėrit e mbarė fisi. Sigurisht qė kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Por, ky fenomen ėshtė kthyer nė l

Njė pronar karburanti ndan drejtėsi nė Gjykatėn e Lartė/ Pasuria “fundos” Shkėlzen Selimin?

Procesi i vettingut deri mė tani ka “prerė” tre koka tė njerėzve tė drejtėsisė. Fatos Lulo, nga Gjykata Kushtetuese, Besim Trezhnjeva nga Gjykata e Apelit nė Durrės dhe Besa Nikėhasani nga Prokuroria e shkallės sė parė Shkodėr, janė tre tė p

“Braktisi” Monika Kryemadhin/ Bėmat dhe pasuria e deputetit tė LSI-sė

Lėvizja Socialiste pėr Integrim po dobėsohet nga dita nė ditė. Shkėrmoqja e saj ka nisur qė nė bazė me largimin e kėshilltarėve pėr tė vijuar mė tej nė qendėr me braktisjen e deputetėve. Kujtojmė se prej disa muajsh LSI po pėrballet me largi

Saimir Tahiri mesazh Grida Dumės/ Pasuria gjunjėzon deputeten e luksit

Sekretarja e marrėdhėnieve me publikun nė Partinė Demokratike,Grida Duma, e cila rastėsisht ka tė njėjtat iniciale me bashkėbiseduesin-en G.D., nė video-skandalin erotik tė deputetit demokrat, Ervin Salianji, ėshtė personazhi mė i pėrfolur nė skenė

Fuoristradė luksoze dhe BMW, zbardhet pasuria e Grida Dumės

Sekretarja e marrėdhėnieve me publikun nė Partinė Demokratike,Grida Duma, e cila rastėsisht ka tė njėjtat iniciale me bashkėbiseduesin-en G.D., nė video-skandalin erotik tė deputetit demokrat, Ervin Salianji, ėshtė personazhi mė i pėrfolur nė skenė