Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 06 Prill 2020
“Pabukės”, por jeta qė bėn nxjerr “blof” ēunin e Fahriut. Zbardhen faktet si mashtron me pasurinė

Profili “politik” i ēunit tė Fahriut ėshtė i mangėt, pa pėrfshirė deklarimin e pasurisė sė tij. I katapultuari i Lulzim Bashės, Klevis Balliu, ka braktisur luksin vetėm nė formularin e deklarimit tė pasurisė. Nė realitet ai shijon luksin

Veliaj Pays Albtelekom, Albtelekom Pays His Brother

Yet, the Tirana mayor’s true motto seems to be “those who steal and abuse power also want to have fun.” Erion Veliaj has begun organizing several concerts in Tirana to celebrate the three-year anniversary of coming to power as mayor of Tiran

Bashkia Tiranė: miliona euro nė tendera tė dyshimtė pėr parkimin nėntokėsor nė Sheshin Italia

Bashkia Tiranė i ka dhėnė 2,5 milionė euro Albstar shpk, kompanisė qė po ndėrton stadiumin e ri kombėtar, pėr ndėrtimin e parkimit nėntokėsor nė Sheshin Italia, para stadiumit. I gjithė ndėrtimi do tė financohet nga buxheti i Bashkisė. Tende

“Vettingu” djeg njė tjetėr gjyqtare, shkarkohet nga Kushtetuesja Altina Xhoxhaj

Vendimi u mor pasi KPK shqyrtoi pėr njė javė dokumentacionin e paraqitur nga Xhoxhaj pėr tė argumentuar pasurinė e deklaruar. Gjatė shqyrtimit tė dosjes sė anėtares sė Kushtetueses, KPK-ja konstatoi mospėrputhje nė deklarim tė burimin e parave,

I rradhės nė sitėn e Vetingut, zbardhet pasuria e gjyqtarit tė kushtetueses Fatmir Hoxha

Fatmir Hoxha ėshtė gjyqtari i rradhės qė do tė duhet tė pėrballet me Vetingun. Seanca ndaj tij do tė zhvillohet nė datėn 7 Maj, ora 11 nė Komisionin e pavarur tė kualifikimit. Ndėrkohė me njė vėzhgim tė shpejtė nė "Open Data”, zbardhet dhe p

Bashkia Tiranė paguan me tendera tė dyshimtė Albtelekom, Albtelecom paguan vėllain e Veliajt

Por motoja e vėrtetė e kryebashkiakut duket se ėshtė “ata qė abuzojne dhe vjedhin shumė, duan edhe tė argėtohen.” Veliaj ka nisur prej disa ditėsh organizimin e njė sėrė koncertesh nė Tiranė, pėr tė festuar 3 vjetorin e ardhjes nė krye tė Bashki

Investigim/ Veliaj paguan me tendera tė dyshimtė Albtelecom, Albtelecom paguan vėllain e Veliajt

“Ėndrra jonė ėshtė qė tė vazhdojmė edhe kėtė vit siē kemi bėrė kėto 3 vjet me shumė punė, por dhe me shumė qejf. Ata qė punojnė shumė, duan edhe tė argėtohen.” Por motoja e vėrtetė e kryebashkiakut duket se ėshtė “ata qė abuzojne dhe vjedhin

AKTUALITETĒuni i Fahriut mashtron me pasurinė/ Zbardhen faktet

Profili “politik” i ēunit tė Fahriut ėshtė i mangėt, pa pėrfshirė deklarimin e pasurisė sė tij. I katapultuari i Lulzim Bashės, Klevis Balliu, ka braktisur  luksin vetėm nė formularin e deklarimit tė pasurisė. Nė realitet ai

Si fitoi kompania e nipit tė deputetit tė PS-sė, 13 miliardė lekė tendera

Ministri I Ramės I Zhytur Nė Luks, Zbulohet Pasuria

Emri i ministrit tė Infrastrukturės dhe Energjisė, Damian Gjiknuri ėshtė mė i lakuari nė media nga ministrat e Qeverisė “Rama 2”. Ndaj Gjiknurit janė drejtuar akuza nga spektri politik nė lidhje me afera tė dyshimta korruptive, ku nė lojė kanė q

13 miliardė lekė nga tenderat/ Si u favorizua kompania e nipit tė deputetit tė PS-sė

Kompania “Alko-Impex General Construction SHPK” e cila ka si administrator Arbėr Abazin, nipi i deputetit tė PS Sadri Abazi sipas tė dhėnave nga “Open Data Albania” ka garuar nė 19 proceduar tenderimi dhe ka arritur tė fitojė 17 tendera qė kryesish

PUBLIKOHET DOKUMENTI, TJETĖR AKS RRUGOR ME PAGESĖ PĖR 13 VITET E ARDHSHME

Njė tjetėr aks rrugor i ėshtė dhėnė me koncesion privatit. Bėhet fjalė pėr aksin rrugor Thumanė – Vorė. Dokumenti i dhėnies me koncesion tė kėsaj rruge nga ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė, ėshtė bėrė publik nga Open Data Albani

Si fitoi kompania e nipit tė deputetit tė PS-sė, 13 miliardė lekė tendera

Kompania e nipit tė deputetit tė Partisė Socialiste, Sadri Abazi, ka fituar 13.4 miliardė lekė ose 12.8 milionė dollarė vetėm gjatė viteve 2016-2017 nga tenderat e 7 bashkive. Kompania quhet “AlkoImpex General Construcion SHPK” dhe sipas tė dhėnav