Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020
Bashkia Tiranė paguan me tendera tė dyshimtė ALBTELECOM, kompania “dhuron” pėr vėllain e Veliajt

“Ėndrra jonė ėshtė qė tė vazhdojmė edhe kėtė vit siē kemi bėrė kėto 3 vjet me shumė punė, por dhe me shumė qejf. Ata qė punojnė shumė, duan edhe tė argėtohen.” Por motoja e vėrtetė e kryebashkiakut duket se ėshtė “ata qė abuzojne dhe vjedhin

TCH sulmon gjyqtarin Artan Zeneli

Vettingu nuk i ka ēelur ende seancat publike ndaj anėtarėve tė Gjykatės sė Larte. Tė dhėnat e Open Data Albania tregojnė se mesatarisht ēdo anėtar i Gjykatės sė Lartė ka raportuar tė ardhura vjetore katėr herė mė tė larta se paga si gjyqtar, ndėrsa

“Zbulohen deputetėt pasanikė qė marrin ndihmė ekonomike”

Nė emisionin e mėngjesit tė Xhaxhiut nė ‘Fax News’ ishte i ftuar pedagogu Erion Kristo pėr tė diskutuar nė lidhje me ngjarjet dhe fenomenet negative qė po ndodhin nė vendin tone, ku ai mbetet njė nga zėrat kryesorė qė ngreh problemet e shoqėrisė.

Bashkia Tiranė paguan me tendera tė dyshimtė Albtelekom, Albtelekom paguan vėllain e Veliajt

Kryebashkiaku Veliaj ka nisur prej disa ditėsh organizimin e njė sėrė koncertesh nė Tiranė, pėr tė festuar 3 vjetorin e ardhjes nė krye tė Bashkisė Tiranė. Bashkia e tij ka paguar kėto tre vjet miliona euro pėr koncerte dhe argėtime pa asnjė intere

“ Dy deputetėt pasuri miliona euro, por marrin ndihmė ekonomike”, Kristo-Xhaxhiut: Ēa tė them? Ka nga ata qė…

Nė emisionin e mėngjesit tė Xhaxhiut nė ‘Fax News’ sot ishte i ftuar pedagogu Erion Kristo pėr tė diskutuar nė lidhje me ngjarjet dhe fenomenet negative qė po ndodhin nė vendin tone, ku ai mbetet njė nga zėrat kryesorė qė ngreh problemet e shoqėris

EMRI/ Njihuni me deputetin e PS-sė qė merr ndihmė ekonomike

Gazetari Rezar Xhaxhiu sot ka bėrė publik emrin e njė deputeti socialist qė merr ndihmė ekonomike. Nė emisionin e mėngjesit tė tij nė ‘FaxNews’ Xhaxhiu kishte i ftuar pedagogu Erion Kristo pėr tė diskutuar nė lidhje me ngjarjet dhe fenomenet

Njihuni me deputetėt milionerė. Rekordin e mban Tom Doshi, nė vend tė dytė, njė deputet i PD

Top Channel tregoi mbrėmjen e tė dielės nė emisionin “Exclusive” sa shkon pasuria e parlamentarėve shqiptarė. Referuar tė dhėnave tė “Open Data Albania” qė ka publikuar deklarimet e pasurisė sė viteve tė fundit tė 140 deputetėve, rezulton se

Gjyqtari gjysmėmilion euro! Artan Zeneli, tė ardhura 4 herė mė tė larta se paga

Vettingu nuk i ka ēelur ende seancat publike ndaj anėtarėve tė Gjykatės sė Larte. Tė dhėnat e Open Data Albania tregojnė se mesatarisht ēdo anėtar i Gjykatės sė Lartė ka raportuar tė ardhura vjetore katėr herė mė tė larta se paga si gjyqtar, ndėrs

Para e pushtet, lekėt e vėna nga anėtarėt e Gjykatės sė Lartė

Open Data Albania ka renditur Gjyqtarėt  e Gjykatės sė Lartė sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2015. Gjyqtarėt nė Republikėn e Shqipėrisė janė subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik tė pasurive dhe konfliktit tė interes

Gjyqtari gjysmėmilion euro! Artan Zeneli, tė ardhura 4 herė mė tė larta se paga

Vettingu nuk i ka ēelur ende seancat publike ndaj anėtarėve tė Gjykatės sė Larte. Tė dhėnat e Open Data Albania tregojnė se mesatarisht ēdo anėtar i Gjykatės sė Lartė ka raportuar tė ardhura vjetore katėr herė mė tė larta se paga si gjyqtar, ndėrsa

I varfri i Gjykatės sė Apelit/ Valbon Ēekrezi nė mjerim drejt Vettingut

Reforma nė drejtėsi ka hyrė nė njė fazė tė re zbatimi. Vettingu veēse ka dhėnė rezultatet e para tė pastrimit tė drejtėsisė. Gjyqtarėt dhe prokurorėt, qė  u janė bindur politikės dhe qė u kanė shėrbyer grupeve dhe klaneve mafioze, prite

I varfėri i Gjykatės sė Apelit, Valbon Ēekrezi i “zhytur” nė kredi drejt Vettingut

Reforma nė drejtėsi ka hyrė nė njė fazė tė re zbatimi. Vettingu veēse ka dhėnė rezultatet e para tė pastrimit tė drejtėsisė. Gjyqtarėt dhe prokurorėt, qė u janė bindur politikės dhe qė u kanė shėrbyer grupeve dhe klaneve mafioze, pritet tė j

Gjyqtari gjysmėmilion euro! Artan Zeneli, tė ardhura 4 herė mė tė larta se paga

Vettingu nuk i ka ēelur ende seancat publike ndaj anėtarėve tė Gjykatės sė Larte. Tė dhėnat e Open Data Albania tregojnė se mesatarisht ēdo anėtar i Gjykatės sė Lartė ka raportuar tė ardhura vjetore katėr herė mė tė larta se paga si gjyqtar, ndėrsa