Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Dėm Ekonomik i Audituar nga Kontrolli i Lartė i Shtetit

Dėm Ekonomik i Audituar nga Kontrolli i Lartė i Shtetit, sektori i tatim taksave auditime 2018   Tė dhėnat pėr hulumtim janė marrė nga Buletini Pėrmbledhje e Institucionit mbi Auditimet e Us

Total Dėmi Ekonomik i Audituar nga KLSH viti 2018

Open Data Albania po hulumton mbi Dėmin Ekonomik tė konstatuar nga auditimet e evaduara gjatė vitit 2018 nga Kontrolli i Lartė i Shtetit KLSH. Tė dhėnat pėr hulumtim janė marrė nga Buletini Pėrmbledhje e Institucionit mbi Auditimet e Ushtruara. Nė

Bashki me Dėm Ekonomik tė konstatuar gjatė auditimeve tė ushtruara pėr tė ardhurat dhe shpenzimet janar - dhjetor 2018

Open Data Albania po hulumton mbi Dėmin Ekonomik tė shkaktuar nga Bashkitė dhe tė konstatuar nga auditimet e evaduara gjatė vitit 2018 nga Kontrolli i Lartė i Shtetit KLSH . Nė kėtė viti institucioni ka realizuar auditive nė 33 bashki. Tė dhėnat p

Institucione me Dėm Ekonomik tė konstatuar gjatė auditimeve tė ushtruara pėr tė ardhurat dhe shpenzimet janar - dhjetor 2018

Open Data Albania po hulumton mbi dėmin ekonomik tė konstatuar nga institucioni i Kontrollit tė Lartė tė Shtetit nė auditimet e vitit 2018 pėr tė ardhura dhe shpenzime. Hulumtimi evidenton institucionet sipas vlerave tė konstatuara. Auditimet janė

Ndryshimet e sektorit bankar nė Shqipėri 2018-2019, efektet nė strukturėn e kapitalit aksionar

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim tė ndryshimeve tė sektorit bankar nė vitet e fundit, dhe efektet nė strukturėn e kapitalit aksionar tė kėtij sektori. Gjatė vitit 2018 dhe fillimit tė vitit 2019 sektori bankar shqiptar, banka tė nivelit tė

Raportet gjinore Drejtues tė Shoqėrive tė Biznesit tė Zotėruara nga Bashkitė Shkurt 2019

Open Data Albania ėshtė njė iniciativė qė promovon principet dhe standardet e tė Dhėnave tė Hapura OpenData. Open Data Albania po hulumton pėrmes kėtij artikulli mbi raportet gjinore nė drejtimin e shoqėrive me zotėrim publik duke veēuar ato shoqė

Koncesionet Partneritete Privat Publik me mbėshtetje buxhetore 2019

Open Data Albania po hulumton mbi kontrata koncesionare apo Partneritete Publik Privat me mbėshtetje buxhetore pėr vitin 2019. Sipas Relacionit tė Projekt Buxhetit 2019 aktualisht, janė aktive me mbėshtetje buxhetore tė vitit, njėmbėdh

Renditja e Kontraktorėve Privat sipas vlerės sė kontratave tė tenderuar me Bashki 15 Korrik 2015- 12 Dhjetor 2018

Open Data Albania po prezanton listėn e kontraktorėve privat sipas renditjes nė vlera tė kontraktuara me Njėsi tė Qeverisjes Vendore, Bashki dhe entitete tė vartėsisė. Renditja pėrkon me tė dhėna pėr tė gjitha prokurimet e realizuara nė periu

Renditje e Bizneseve sipas vlerės sė kontratave tė fituara me Bashkitė 2017-2018

Open Data Albania po hulumton mbi Renditjen e Bizneseve Kontraktore me Njėsi tė Qeverisjes Vendore, sipas vlerės sė kontratave tė fituara nė prokurime publike. Renditja shfaq 50 subjekte ekonomike, tė cilat nė tre vitet e fundit kanė marrė vlerėn m

Borxhi publik i Shqipėrisė 2007 – 2017 dhe struktura e tij

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat pėr stokun e borxhit publik tė Shqipėrisė. Stoku i borxhit tė njė vendi ėshtė totali i borxhit publik tė emetuar brenda dhe jashtė vendit dhe qė ende nuk ėshtė shlyer. Borxhi publik mund tė emetohet brenda

Rezerva valutore 2007-2018 6 muaj mė parė

Rezerva valutore 2007-2018

Open Data Albania ka hulumtuar ecurinė e rezervės valutore gjatė dhjetė viteve tė fundit, pra periudhės 2007-2018.  Rezerva valutore ėshtė shuma e rezervave nė monedhė tė huaj qė mbahen dhe administrohen nga Banka e Shqipėrisė. Kjo rezervė sh

Stoku i Investimeve tė Huaja Direkte sipas vendit tė origjinės 2012 - 2017

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat e stokut tė Investimeve tė Huaja Direkte (IHD) nė ekonominė shqiptare sipas tė dhėnave tė publikuar nga Banka e Shqipėrisė. Stoku i Investimeve tė Huaja Direkte pėrfaqėson nivelin e Investimeve Direkte nė

Remitancat 2002-2017, origjina dhe destinacioni sipas vendeve

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat pėr remitancat, transfertat neto pa kundėrshpėrblim pėr apo nga jashtė vendit. Hulumtimi ėshtė kryer me baza vjetore pėr periudhėn 2002-2017. Kėto transferta ndryshe njihen si dėrgesa tė emigrantėve ose