Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 25 Maj 2019
Lėvizja Socialiste pėr Integrim, Struktura tė Ardhura dhe Shpenzime Elektorale, Fushatė 2017

Open Data Albania po hulumton mbi tė ardhura dhe shpenzime tė Fushatės Zgjedhore 2017 tė subjektit elektoral partia Lėvizja Socialiste pėr Integrim. Tė dhėnat janė sipas raporteve tė auditimit ligjor, me ekspert tė pavarur. Raporti final i auditim

Koncesionet me mbėshtetje buxhetore 2018

Open Data Albania po hulumton mbi kontratat koncesionare apo Partneritetet Publike Private tė cilat marrin mbėshtetje me financim drejtpėrdrejt nga buxheti i shtetit. Sipas Relacionit mbi Buxhtin e vitit 2018, hartuar nga Ministria e Financav

Bashkia Tiranė Buxheti 2018

Open Data po hulumton mbi Buxhetin pėr vitin 2018 pėr Bashkinė e Tiranės. Buxheti ėshtė miratuar me shumicė votash nga Kėshilli Bashkiak nė 21 dhjetor 2017. Totali i tė Ardhurave dhe Totali i Shpenzimeve pėr Bashkinė Tiranė parashikohet gjashtėmbė

Investimet Publike nė Republikėn e Shqipėrisė, 2004-2018

Open Data Albania po hulumton mbi nivelin e Investimeve Publike ne Republikėn e Shqipėrisė ne vitet 2004-2018.  Nė vitin 2018 Buxheti i Shtetit ka planifikuar pėr Investime Publike vlerėn

Buxheti sipas Institucioneve 2018

Open Data Albania po hulumton mbi shperndarjen e burimeve sipas Institucioneve dhe Programeve. Bazė pėr kėtė hulumtim ka qenė ligji nr 109 datė 30 nėntor 2017. Sipas tabelės sė publikuar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė, janė parashikuar pėr

Buxheti i Shtetit 2018, Shpenzime sipas Funksioneve

Open Data Albania po hulumton se si do tė shpėrndahet burimet sipas sektorėve duke analizuar Buxhetin e vitit 2018 sipas funksioneve. Burim pėr kėtė hulumtim ėshtė ligji Nr. 109/2017 “Pėr Buxhetin e Vitit 2018”, i miratuar nė datė 30 nėntor 2017.

Tė punėsuar nė sektorin publik, buxhetuar pėr vitin 2018

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat nė lidhje me numrin e tė punėsuarve nė institucionet buxhetore pėr vitin 2018. Tė dhėnat janė marrė nga tabelat shoqėruese tė ligjit pėr buxhetin e shtetit 2018. Insitucionet Buxhetore janė ministritė, dre

Kosto e borxhit publik, pėr frymė 2018

Open Data Albania po hulumton mbi treguesin e kostove tė borxhit pėr frymė. Ky tregues pėrllogaritet si raport i shumės sė interesave qė paguhen nga buxheti i shtetit pėr borxhin e marrė, i cili nuk ėshtė shlyer ende, me popullsinė e vendit nė viti

Kryebashkiak mandati 2015-2019, tė ardhura tė deklaruara sipas burimit tė krijimit Viti 2016 Renditje

Open Data Albania ka renditur Kryebashkiak tė Zgjedhur pėr mandat drejtues 2015-2019, sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2016. Analiza pėrkon vetėm me tė ardhura tė gjeneruara gjatė 12 muajve tė vitit 2016 dhe tė deklaruara pranė

Stoku i Borxhit Publik pėr Frymė nė vitet 2010-2018

Open Data Albania po hulumton mbi ecurinė e stokut tė borxhit pėr frymė nė periudhėn kohore 2010 - 2018. Borxhi pėr Frymė ėshtė njė tregues qė pėrllogaritet si raporti i borxhit total tė marrė nga qeveria me numrin e popullsisė nė vitin ushtrimor.

Detyrime tė pashlyera sipas Bashkive, 2015-2017

Open Data Albania po hulumton mbi vlerat e detyrimeve tė prapambetura tė njėsive tė qeverisjes vendore Bashki. Kėto detyrime janė krijuar dhe mbarten gjatė viteve tė shkuara apo krijohen gjatė njė viti. Detyrimet janė tė dy kategorive: detyrime tė

Kostot e Projektit Pėrmirėsimi i Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė Tiranė, 17 Shkolla tė Reja pėrmes Partneritetit Privat Publik Koncesione

Open Data Albania po hulumton mbi ndėrtimin me koncesion si Partneritet Publik Privat, tė shtatėmbėdhjetė shkollave nė bashkinė e Tiranės. Me vendim tė kryetarit tė Bashkisė nr. 15742, datė 24.05.2016, ėshtė ngritur komisioni pėr ndjekjen e proced

Planifikimi pėr strukturėn e tė ardhurave Bashkia Tiranė, 2016-2017

Open Data Albania po hulumton mbi planifikimin pėr strukturėn e tė ardhurave nga Bashkia Tiranė. Tė ardhurat totale tė buxhetit tė Bashkisė pėrfshijnė tė gjitha tė ardhurat nga burimet e ndryshme tatimore, jo tatimore dhe tė ardhurat nga transfert