2020-10-19 09:40:46 Ndryshimi i fundit: 2020-10-19 09:40:46
Skandali, qeveria biznes me Balilin, 850 mijë dollarë tendera pas shpalljes në kërkim

Më 14 dhjetor 2016 Ambasadori Amerikan Donald Lu i kërkoi publikisht Qeverisë arrestimin e Klement Balilit. “Si mund të shpjegojmë ndryshe faktin, që trafikanti i paprekshëm i drogës, Klement Balili është ende i lirë?!”, deklaronte kryediplomati amerikan në Tiranë.

KOMPANIA E KLEMENT BALILIT RUAN PROKURORINË E GJIROKASTRËS DHE SARANDËS

Klement Balili është një nga emrat më të lakuar nga politikanët shqiptarë dhe aktualisht është në kërkim nga Policia e Shtetit, pas akuzave nga autoritet greke për trafik droge

Mirela Kumbaro ‘futi’ në UNESCO Balilin. LSI zbulon skandalin

Ndërkohë që deputetët e Ramës por dhe vetë ky i fundit nxitojnë t’ia faturojnë ‘Eskobarin’ e Shqipërisë, Klement Balilin, Lëvizjes Socialiste por Integrim, faktet dhe provat flasin ndryshe. Një ditë më parë në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e PS-së, nxituan të akuzojnë ish-ministrin e Bujqësisë Edmond Panariti se i ka dhënë disa kontrata qeraje kompanisë Balili-KO, në pronësi të vëllait të Klementit, Bashkimi Balilit.

‘Escobari’ në UNESCO – Rama u jep tendera Balilajve (dhe implikimi i Donald Lu)

Në një kohë kur deputetët e Rilindjes po denoncojnë me forcë disa kontrata qiraje për tokat bujqësore të siguruara nga kompania ‘Balili-Ko’ e cila është në pronësi të Bashkim Balilit (vëllai i Escobarit të Ballkanit, Klement Balili), rezulton se vetë zyrtarët e Rilindjes i kanë dhënë disa tenderë të rëndësishëm kësaj kompanie, ku më pikanti duket ai që lidhet me parkun e Butrintit, një zonë në patronazhin e UNESCO-s.

Shqiptarët një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit

Shqiptarët një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit

Kryebashkiakët, ja kush është më i pasuri me 5.5 milionë euro (emri)

Kryebashkiakët, ja kush është më i pasuri me 5.5 milionë euro (emri)

3 vite me pare

Ndryshimi i fundit: Thursday, December 7, 2017 Kreu RSS Dergo nje artikull Kreu Projekti Kush jemi ne Baza Ligjore Donator Kontakt Artikuj Temat Open Gov Against Corruption, Bashkia Belsh Open Gov Against Corruption, Bashkia Cërrik Open Gov Against Corruption, Bashkia Prrenjas Katalogu Eksploruesi Media Njoftime Shtypi Open Data Albania ne Shtyp Shoqëri Biznesi Para&Pushtet Prokurime Shpenzime Elektorale Shpenzime Elektorale 2015 Shpenzime Elektorale 2013 Shpenzime Elektorale 2011 Shpenzime Elektorale 2009   Page not found Exception information: Invalid controller specified (spaw2) Stack trace: #0 /home/open/library/Zend/Controller/Front.php(954): Zend_Controller_Dispatcher_Standard->dispatch(Object(Zend_Controller_Request_Http), Object(Zend_Controller_Response_Http)) #1 /home/open/library/Zend/Application/Bootstrap/Bootstrap.php(97): Zend_Controller_Front->dispatch() #2 /home/open/library/Zend/Application.php(366): Zend_Application_Bootstrap_Bootstrap->run() #3 /home/open/public_html/index.php(30): Zend_Application->run() #4 {main} Request Parameters: array(4) { ["lang"]=> string(2) "sq" ["controller"]=> string(5) "spaw2" ["action"]=> string(5) "empty" ["0_94012500_1512659358"]=> string(0) "" }   Shqipëria Shqipëria Delegacioni Europian Banka e Shqipërisë Banka Botërore Institucione Shqiptare INSTAT Ministria e Financave Drejtoria e Doganave Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve Mbështetës Ky projekt mundësohet nga: Netherlands Embassy in Tirana National Endowment for Democracy USAID/Shqiperi nepermjet Assist Impact Open Society Foundations ShqiperiaCom Shpk Host.al Të drejtat e Përdorimit Përsa kohë nuk përcaktohet ndryshe, i gjithë informacioni i ofruar nga Open Data Albania ofrohet nën liçencat: $(document).ready(function() {$("#chained").scrollable({circular: true, mousewheel: true}).navigator().autoscroll({interval:5000}); }); var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-108006-12']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();

Zbulohet pasuria, kush është kryebashkiaku më i pasur në Shqipëri

Zbulohet pasuria, kush është kryebashkiaku më i pasur në Shqipëri

3 vite me pare

Deklarimet e pasurisë për 15 gjyqtarë të Gjykatës së Lartë e Kushtetuese janë zbardhur nga “Gazeta Shqiptare”. Sipas formularit të vetëdeklarimit, marrë nga “Open Data”, gjyqtari më i pasur në asete është Guxim Zenelaj me të ardhura vjetore 566 mijë lekë në vit dhe pasuri në vlerë rreth 83 milionë lekë. Pas tij vjen Mirela Fana me të ardhura vjetore familjare 12.3 milionë në vit, plus 51 mijë euro dhe rreth 12.7 milionë asete. Pjesa më e madhe e gjyqtarëve kanë asete me vlerë rreth 4-5 milionë lekë dhe me të ardhura mesatare familjare rreth 2-3 milionë në vit. Më e “varfra” sipas vetëdeklarimeve është Vitore Tusha, e cila edhe pse ka të ardhura vjetore 3.4 milionë dhe 12 mijë euro, vlerë pasurie ka 21 mijë lekë. Pas saj vjen Andi Çeliku me 544 mijë lekë asete. Në përgjithësi ka mospërputhje logjike të deklarimeve, ku në shumicën e rasteve nuk kanë specifikuar vlerën reale të shtëpisë sipas çmimit të referencës. Gjithsesi këta gjyqtarë do të jenë pjesë e verifikimit nga komisionet e vetingut, të cilët do të shohin përputhshmërinë e deklarimeve.

Denoncimi/ Veliaj dhe shokët e tij, 150 milionë lekë për gazetaren e “Top Kanalit”!

Denoncimi/ Veliaj dhe shokët e tij, 150 milionë lekë për gazetaren e “Top Kanalit”!

E dini kush janë gratë e politikanëve shqiptarë më të pasura?

Renditja e deputetëve sipas të ardhurave më të larta të personave të familjes, kryesisht bashkëshortë apo bashkëjetues e kryeson njeri prej deputeteve te PS-se.

Para dhe pushtet, ja pasuritë e ministrave të qeverisë “Rama 2”

Para dhe pushtet, ja pasuritë e ministrave të qeverisë “Rama 2”

Pasuri dhe pushtet: Kryebashkiakët me fabrika, pallate dhe makina luksoze

Pasuri dhe pushtet: Kryebashkiakët me fabrika, pallate dhe makina luksoze