Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020
AKTUALITETVetting pėr tė fundmin e Gjykatės sė Lartė/ Ish-juristi i ndėrmarrjes qė qymyrgurit nė “ethe”

Procesit tė Vettingut, fillimisht i janė nėnshtruar kandidatėt pėr Kėshillin e Lartė tė Prokurorial dhe atij Gjyqėsor si dhe drejtuesit e institucioneve. Pėrparėsi kanė pasur edhe anėtarėt e Gjytkatės Kushtetuese dhe tė Gjykatės sė Lartė.

AKTUALITETVetting pėr tė fundmin e Gjykatės sė Lartė/ Ish-juristi i ndėrmarrjes qė qymyrgurit nė “ethe”

Procesit tė Vettingut, fillimisht i janė nėnshtruar kandidatėt pėr Kėshillin e Lartė tė Prokurorial dhe atij Gjyqėsor si dhe drejtuesit e institucioneve. Pėrparėsi kanė pasur edhe anėtarėt e Gjytkatės Kushtetuese dhe tė Gjykatės sė Lartė.

100 milionė lekė pėr tė liruar njė vrasės?! Gjyqtari i Kushtetueses nė “ethe”

Gjyqtari i Gjykatės Kushtetuese, Gani Dizdari do tė pėrballet nesėr me Vettingun. Nesėr nė orėn 12, Dizdari do tė paraqitet para KPK, trupa e sė cilės pėrbėhet nga Pamela Qirko, Roland Ilia dhe Olsi Komici. Nė aspektin pasuror, gjyqtari Dizd

Hije dyshimi mbi pasurinė e ish-ministrit tė Ramės/ Fshehu vilėn njė milion euro?!

Pasuritė e qeveritarėve apo ish-qeveritarėve, nuk njohin kufij. Vetėm bazuar nė deklarimet e tyre pranė ILDKPKI-sė, duket se ēfarė jete luksoze bėjnė zyrtarėt apo ish-zyrtarėt shtetėrorė. Ashtu siē paralajmėruam ditė mė parė,  CNA.al do

FOTO/ Zbulohet pasuria e Vangjush Dakos, njė pallat 11-katėsh dhe 10 llogari bankare

Ėshtė njė nga kryebashkiakėt mė tė pėrfolur nė radhėt e sė majtės. Nė 3 mandatet e tij nė krye tė bashkisė sė Durrėsit, Vangjush Dako ėshtė akuzuar shpesh nga kundėrshtarėt dhe opozita pėr konflikt interesi dhe pėrfitime tė paligjshme. A

Zgjedhjet e 2019, si ndryshoi nė 4 vite pasuria e 61 kryebashkiakėve

Nė prag tė zgjedhjeve tė vitit 2019, disa nga kryebashkiakėt do tė synojnė rikandidim duke kėrkuar nga mandatim tė ri nga subjektet politike dhe elektorati. Open Data Albania ka publikuar tė dhėnat e plota pėr pasurinė e 61 kryebashkiakėve.

Pasuri dhe pushtet, ēfarė ndryshoi nė pasurinė e 61 kryebashkiakėve nė vitin e fundit/ SKEDA

Nė prag tė zgjedhjeve tė vitit 2019, disa nga kryebashkiakėt do tė synojnė rikandidim duke kėrkuar nga mandatim tė ri nga subjektet politike dhe elektorati. Open Data Albania ka publikuar tė dhėnat e plota pėr pasurinė e 61 kryebashkiakėve.

AKTUALITET“Sheiku” i drejtėsisė/ Gjyqtari-miliarder Artan Broci me pasuri tė dyshimtė?

Anėtarėt e Gjykatės sė Lartė janė  prioritet i Komisionit tė Rivlerėsimit. Nisur nga pasuria e “ēmendur” qė disa prej tyre kanė deklaruar, duket se do t’iu “pritet” koka nga Vettingu. Gjithsesi mund tė ketė edhe supriza, pasi nuk

“Sheiku” i drejtėsisė/ Gjyqtari-miliarder Artan Broci me pasuri tė dyshimtė?

Anėtarėt e Gjykatės sė Lartė janė  prioritet i Komisionit tė Rivlerėsimit. Nisur nga pasuria e “ēmendur” qė disa prej tyre kanė deklaruar, duket se do t’iu “pritet” koka nga Vettingu. Gjithsesi mund tė ketė edhe supriza, pasi nuk ėshtė

Prokurimet, raporti i auditimeve – KLSH: Me shkelje 94% e tenderave tė kryera nga njėsitė vendore

Kontrolli i Lartė i Shtetit ka konstatuar shkelje nė 94% tė tenderave tė kryera nga 42 njėsi vendore. TV Scan disponon analizėn e auditimeve tė kryera nga KLSH nė Bashkitė nė gjithė vendin.  Nga 994 procedura prokurimi tė kryera nga kėto njės

Zbulohet pasuria e ministrave, Fatmir Xhafaj jeton me pagėn. Senida Mesi, 14 llogari bankare

Zbardhen pasuritė e kabinetit “Rama 2”. Kryeministri Edi Rama ka deklaruar tė ardhurat nga rroga, nga honoraret dhe fitimet nga shitja e pikturave. Zėvendėskryeministra Senida Mesi dhe bashkėshorti i saj disponojnė 14 llogari bankare, dy apartamen

Zbulohet pasuria e Edi Ramės, ja sa merr nga punėt artistike kryeministri

Nuk ėshtė rroga e vetmja pasuri qė mbahet kryeministri i Shqipėrisė, Edi Rama. Kjo pasi numri njė i Qeverisė merr tė ardhura edhe nga punėt artistike, apo edhe honoraret ku ka deklaruar se merr 51.000 lekė. Kėshtu, Rama tė ardhura neto n

Edi Rama i dha Shkėlqim Fushės 29 milionė euro brenda dy viteve

200 transaksione nė 2 vjet, 100 transaksione nė vit, rreth 9 brenda muajit. Ky ėshtė bilanci i gjithė faturave qė qeveria shqiptare i ka paguar Shkėlqim Fushės, tė kompanisė qė ka propozuar tė marrė me PPP Teatrin Kombėtar. Vendin qė dikur k