Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
Pasuria marramendėse e “sheikut” tė drejtėsisė/ Artan Broci gjyqtar apo biznesmen?

Drejtėsia nė Shqipėri ka qenė dhe ėshtė nė duart e milionerėve. Nė listėn e mė tė pasurve tė njerėzve tė drejtėsisė rezulton edhe kryetari i Kėshillit tė Emėrimeve nė Drejtėsi dhe njėherėsh anėtar i Gjykatės sė Lartė Artan Broci. Tė a

Gjykata e Lartė e zhytur nė korrupsion, gjyqtarėt tė mbytur nė luks. Zbardhet pasuria marramendėse e sheikut Ardian Dvorani

Gjyqtarėt nė Shqipėri rezultojnė kategoria mė e pasur. Me nisjen e procesit tė Vetingut, pjesa mė e madhe rrezikojnė tė pėrfundojnė nė Prokurori. Ky fat ka ndjekur tashmė dy gjyqtarė. Besnik Imeraj nga Kushtetuesja, i cili dha dorėheqjen, nu

Qeveria jo “nė dietė”/ Ministri Damian Gjiknuri i zhytur nė luks, blen shtėpi 350 milionė lekė, 200 metra katrorė!

Teksa Open Data ka publikuar deklaratat e pasurisė pėr deputetėt dhe ministrat e Parlamentit Shqiptar, zbulohet njė hije skandali me deklarimin e tė ardhurave. Ministri i Energjisė, Industrisė dhe Transporteve, Damian Gjiknuri, ka rritur ndjeshėm t

U akuzua pėr vjedhjen e tokave nė Dhėrmi/ Zbulohet pasuria e deputetit tė PS, Alket Hyseni

Zbardhet pasuria e njė prej deputetėve qė ėshtė vėnė sė fundmi nėn akuzė nga Partia Demokratike, Alket Hyseni. I angazhuar nė disa detyra shtetėrore tė rėndėsishme, pjesė e profesionistėve qė i bashkohen pushtetit, deputet i ri nė legjislaturėn e f

Ish-drejtor i Pastrimit tė Parave, doganier, sot deputet: Ja pasuria marramendėse e Alket Hysenit

Alket Hyseni, deputet i PS nė Sarandė u akuzua publikisht nga njė qytetare se i ka grabitur pronėn nė bregdetin e Dhėrmiut. Po kaq edhe PD-ja kėrkon me ngulm tė nisin hetimet ndaj tij, me dyshimet se ka tjetersuar pronesine e tokės. Nė kulmin e kėt

6 koncesione pėr rrugėt – Akset ku do tė ndėrhyhet, vlera totale 140.6 miliard lekė

6 kontrata koncesionare pritet tė lidhen gjatė vitit 2018 nė sektorin e transportit, ndėrkohė qė vlera totale e tyre arrin nė 140.6 miliard lekė. Tė dhėnat janė marrė nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė, ndėrsa janė pėrpunuar nga Open Data Alb

Rama jep edhe 10 koncesione tė tjera, pas 223 kontratave nė 4 vite

Qeveria injoron thirrjen e FMN-sė qė tė ndalojė aplikimin e skemės sė PPP-ve.Sektorėt e energjisė, transportit, shėndetėsisė, tatim-doganave, apo mjedisit, kontratat e kanė faturėn mbi 661 miliardė lekė Edhe pse Fondi Monetar Ndėrkombėtar nė

 LUYENDIJK: KOSOVA, NUK E KA SERIOZISHT LIBERALIZIMIN E VIZAVE

Shkrimtari dhe gazetari, Joris Luyendijk, ishte pjesė e ngjarjes MasterClass nė Tiranė, qė u organizua nga Instituti Shqiptar i Shkencės (AIS) me mbėshtetje tė Ambasadės sė Mbretėrisė sė Holandės nė Tiranė. Joris Luyendijk, ėshtė gazetar i gazetės

Xhelal Mziu shėnon 12 tendera tė dyshimtė nė Bashkinė Kamėz

Bashkia e Kamzės, me nė krye Xhelal Mziun, nė harkun kohor tė tetė muajve (maji-dhjetor 2017), ka zhvilluar 12 tendera nė mėnyrė tė dyshimtė. Tenderat karakterizohen nga mungesa e garės, nga skualifikimi i tė gjithė konkurrentėve tė tjerė si dhe ng

Xhelal Mziu 12 tendera tė dyshimtė, kush janė dy njerėzit qė 'gllabėrojnė' paratė e Bashkisė

Bashkia e Kamzės, me nė krye Xhelal Mziun, nė harkun kohor tė tetė muajve (maji-dhjetor 2017), ka zhvilluar 12 tendera nė mėnyrė tė dyshimtė.  Tenderat karakterizohen nga mungesa e garės, nga skualifikimi i tė gjithė konkurrentėve tė tj

Xhelal Mziu 12 tendera tė dyshimtė, kush janė dy njerėzit qė 'gllabėrojnė' paratė e Bashkisė

Bashkia e Kamzės, me nė krye Xhelal Mziun, nė harkun kohor tė tetė muajve (maji-dhjetor 2017), ka zhvilluar 12 tendera nė mėnyrė tė dyshimtė.  Tenderat karakterizohen nga mungesa e garės, nga skualifikimi i tė gjithė konkurrentėve tė tj

Bashkia Kamėz/ Xhelal Mziu 12 tendera tė dyshimtė, ja pėrfituesit

Bashkia e Kamzės, me nė krye Xhelal Mziun, nė harkun kohor tė tetė muajve (maji-dhjetor 2017), ka zhvilluar 12 tendera nė mėnyrė tė dyshimtė. Tenderat karakterizohen nga mungesa e garės, nga skualifikimi i tė gjithė konkurrentėve tė tjerė si dhe ng

Durrės-Kukės, historia e njė rruge politike qė po e paguajmė pėr herė tė katėrt

Vendosja e taksės pėr rrugėn Durrės-Kukės ka ngjallur njė reagim tė ashpėr publik, nė rrjetet sociale e mė gjerė. Jo vetėm se ndodh pėr herė tė parė qė tė paguajmė pėr ta pėrdorur njė rrugė, por mė shumė pėr faktin, se shqiptarėt e kanė paguar tre