2021-01-26 13:24:29 Ndryshimi i fundit: 2021-01-26 13:24:29
Policia heq tre licencat e firmave të sigurisë 'Balili',i firmosi Çako

Policia heq tre licencat e firmave të sigurisë 'Balili',i firmosi Çako

DETAJE/ Qeveria pasi ju pagoi faturën e fundit, u heq licencat Balilajve

DETAJE/ Qeveria pasi ju pagoi faturën e fundit, u heq licencat Balilajve

Qeveria, një miliard lekë për kompanitë e Balilajve nga taksapaguesit shqiptarë

Qeveria, një miliard lekë për kompanitë e Balilajve nga taksapaguesit shqiptarë

Bashkia e Tiranës e zhytur në borxhe: Në vend të parë me 3.5 miliardë lekë

Bashkia e Tiranës e zhytur në borxhe: Në vend të parë me 3.5 miliardë lekë

Koncesioni Veliaj për shkolla kosto e rëndë në kurriz të taksapaguesve

Koncesioni Veliaj për shkolla kosto e rëndë në kurriz të taksapaguesve

I kujt është Balili?! Zbulohen dokumentat që implikojnë Partinë Socialiste

I kujt është Balili?! Zbulohen dokumentat që implikojnë Partinë Socialiste

Investigimi/ Si transferoi pronat tek familjarët Kelmend Balili. I vëllai: E kam shpirt, për të marr edhe pushkën

Investigimi/ Si transferoi pronat tek familjarët Kelmend Balili. I vëllai: E kam shpirt, për të marr edhe pushkën

Transaksionet brenda familjes, zbardhen dyshimet për pasurinë e Kelmend Balilit

Transaksionet brenda familjes, zbardhen dyshimet për pasurinë e Kelmend Balilit

Ja kush janë bashkitë me borxhe të larta

Borxhi që bashkitë kanë përgjatë 2017-ës është mbi 8 miliardë lekë. Kjo bazuar në të dhënat e publikuar nga Open Data Albania, e cila ka hulumtuar mbi vlerat e detyrimeve të njësive të qeverisjes vendore.

Raporti/ Ja bashkitë që kanë borxhe, sjellje klienteliste ndaj bizneseve...

Raporti/ Ja bashkitë që kanë borxhe, sjellje klienteliste ndaj bizneseve...

Shteti pagoi Balilin; tendera e kontrata pas shpalljes në kërkim

Shteti pagoi Balilin, tendera e kontrata pas shpalljes në kërkim

Ishte shpallur në kërkim, por kompania e Balilit ruante prokurorinë e Gjirokastrës dhe Sarandës

Më 14 dhjetor 2016 Ambasadori Amerikan Donald Lu i kërkoi publikisht Qeverisë arrestimin e Klement Balilit.  “Si mund të shpjegojmë ndryshe faktin, që trafikanti i paprekshëm i drogës, Klement Balili është ende i lirë?!”, deklaronte kryediplomati amerikan në Tiranë.

Kelmend Balili në kërkim, kompania e të vëllait ruante prokurorët…

Kompania “Balili & co”, e cila administrohet nga vëllai i Kelmend Balilit, ka kryer 297 transaksioneme vlerë 940 milionë lekë, kjo të paktën sipas të dhënave të Open Data. Kompania në fjalë merret me sigurinë fizike të institucioneve dhe ajo që të bën përshtypje është fakti se mes kontratave të shumta është edhe ajo me Prokurorinë e Sarandës dhe atë Gjirokastrës, të cilat kanë lidhur marrëveshje me “Balili & Co”.