Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Dhjetor 2019
Elisa Spiropali, drejtoresha me 100 mijė lekė pagė qė shėtit me Mercedes 40 mijė euro

Elisa Spiropali ėshtė fotografuar tė hipė nė njė makinė luksoze Mercedes Benz GLA e tipeve tė fundit. Nga kėrkimi qė Albeu.com bėri nė internet, rezulton se makina nė fjalė gjysmė fuoristradė e Mercedes Benzit versionin mė tė vjetėr e ka atė

“Ja pasuria e Ilir Beqjes” 10 llogari dhe njė super vilė nė mes tė Tiranės…

Beqja hyri nė politikė fillimisht si kėshilltar i PS-sė, duke shitur kundrejt 18.3 milion lekėve pjesėn e tij tė aksioneve tek kompania “Intech”, pasi u zgjodh deputet dhe njėkohėsisht u bė ministėr nė vitin 2013, shkruan albeu.com. Sipas tė

400 mijė lekė tė ardhura mujore dhe 69 euro nė bankė, a do ta kalojė ‘rrjetėn e vettingut’ gjyqtarja e Kushtetueses?

Gjyqtarja e radhės qė do t’i nėnshtrohet procesit tė Vettingut ėshtė Vitore Tusha, e cila vjen nga rradhėt e Gjykatės Kushtetuese. Mėsohet se nga Komisioni i Vettingut ka gjetje pėr gjyqtaren Tusha, tė cilat ngrenė dyshime lidhur me pasurinė

Jetė sheikėsh me paratė e shqiptarėve/ Meta dhe Kryemadhi “tė zhytur” nė luks

Pasuria kreut tė shtetit, Ilir Meta, tė paktėn ajo e deklaruar nė ILDKPKI arrin njė vlerė prej miliona eurosh. Meta dhe bashkėshortja e tij Monika Kryemadhi, ndonėse nuk kanė asnjė biznes, gjithnjė sipas asaj qė kanė deklaruar, rezultojnė mi

Elisa Spiropali, drejtoresha me 100 mijė lekė pagė qė shėtit me Mercedes 40 mijė euro

Elisa Spiropali ėshtė fotografuar tė hipė nė njė makinė luksoze Mercedes Benz GLA e tipeve tė fundit. Nga kėrkimi qė Albeu.com bėri nė internet, rezulton se makina nė fjalė gjysmė fuoristradė e Mercedes Benzit versionin mė tė vjetėr e ka atė

Pasuria marramendėse e “sheikut” tė drejtėsisė: Artan Broci gjyqtar apo biznesmen?

Drejtėsia nė Shqipėri ka qenė dhe ėshtė nė duart e milionerėve. Nė listėn e mė tė pasurve tė njerėzve tė drejtėsisė rezulton edhe kryetari i Kėshillit tė Emėrimeve nė Drejtėsi dhe njėherėsh anėtar i Gjykatės sė Lartė Artan Broci. Tė a

Zbardhet pasuria e Edi Ramės/ Kryeministri i Shqipėrisė nė ditė tė zezė nga borxhet...

Kryeministri Edi Rama vijon tė jetė me borxhe, edhe pse nė njė raport konfidencial, tė publikuar nė 2015, thuhej se kishte investuar 200 mln euro nė kompanitė offshore. Pavarėsisht se nuk pėrbėnte njė qėndrim zyrtar tė OSBE-sė, rapoprti nuk

Mungesė transparence pėr vjedhjen e pronės nė Dhėrmi, ende prokuroria hesht

Petraq Barjami Irini Bua: Ndėrtimi i fshatit turistik nė Dhėrmi nga Papuli bėhet nė pronėn time tė vjedhur Dje, nė kor

Altina Xhoxhaj nė “gjurmėt” e Fatos Lulos/ Zbardhet pasuria e gjyqtares sė Kushtetueses

Procesi i Vetingut ka nisur me anėtarėt e Gjykatės Kushtetuese, pėr tė vijuar mė pas me anėtarėt e Gjykatės sė Lartė dhe Prokurorin e Pėrgjithshėm, dhe pėr tė pėrfunduar me krerėt e gjykatave dhe prokurorive nė tė gjithė vendin. Paraprakisht

Kryebashkiaku milioner qė shiste fiq/ Zbardhet pasuria e “Lali Erit”

Kryebashkiaku Erion Veliaj,  apo “Lali Eri”, siē etiketohet nė publik, bėn jetėn e njė milioneri. Tė paktėn, kjo reflektohet nga tė ardhurat qė ai ka deklaruar pranė ILDKPKI. Nga njė qytetar i varfėr qė ishte dikur, ashtu siē e k

Tė krimbur nė pasuri, gjyqtarja tjetėr e Kushtetueses, qė pritet tė ndėshkohet nga Vettingu (Zbardhet pasuria)

Procesi i Vetingut ka nisur me anėtarėt e Gjykatės Kushtetuese, pėr tė vijuar mė pas me anėtarėt e Gjykatės sė Lartė dhe Prokurorin e Pėrgjithshėm, dhe pėr tė pėrfunduar me krerėt e gjykatave dhe prokurorive nė tė gjithė vendin. Paraprakisht

Nuk ndalet Rama, jepen edhe 10 koncesione tė tjera, pas 223 kontratave nė 4 vite

Edhe pse Fondi Monetar Ndėrkombėtar nė raportin e pak ditėve mė parė pėr Shqipėrinė ripėrsėriti thirrjen ndaj qeverisė qė tė ndalojė aplikimin e skemės sė PPP-ve (Partneritet Publik Privat), Rama duket se nuk ka ndėrmend tė ndalet. Vetėm pėr

Bizneset e grave nė Shqipėri luftojnė tė fitojnė mė shumė tendera tė Bashkive

Vetėm 5 pėr qind e tenderėve tė bashkive janė fituar nga subjekte tė biznesit tė zotėruara nga gratė – zbuloi tė mėrkurėn njė raport i Institutit Shqiptar tė Shkencės i prezantuar nė Ditėn Ndėrkombėtare tė Grave. Gjetjet e raportit “Kontrata