Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020
Shpallet fituesi pėr Milot-Balldren, qeveria jep 10 milionė euro pėr 18 km rrugė

Pas rrugės sė Arbrit dhe autostradės Thumanė-Kashar, Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė ka shpallur kompaninė fituese pėr ndėrtimin e autostradės Milot-Balldren, si pjesė e paketės ‘1 miliard’. Kontrata e Partneritetit Publik-Priv

Shpallet fituesi pėr Milot-Balldren, qeveria jep 10 milionė euro pėr 1 km rrugė

Pas rrugės sė Arbrit dhe autostradės Thumanė-Kashar, Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė ka shpallur kompaninė fituese pėr ndėrtimin e autostradės Milot-Balldren, si pjesė e paketės ‘1 miliard’. Kontrata e Partneritetit Publik-Priva

Nisma e dėshtuar, ja hilet e qeverisė me ēekun e bebes

Nė vitin 2015, qeveria Rama uli pagesat pėr lejet e lindjes pėr nėnat, ndėrsa bonusi 5000 lekė nuk ėshtė paguar. Eksodin e shqiptarėve, kryeministri e justifikon me lėvizjen e lirė. Reagon kryetari i Zgjidhjes Neritan Gjergo Pėr ēdo fėmijė tė

Fondet publike derdhen nė llogaritė e kompanive tė dėnuara pėr krim dhe korrupsion

Nėse pėr politikėn dhe sistemin e drejtėsisė ishte domosdoshmėri ligji i dekriminalizimit apo i Vettingut, njė proces i tillė duhet tė nisė edhe me fondet publike, qė krijohen nga taksat e qytetarėve shqiptarė. Tė dhėnat e siguruara nga Citizens Ch

Ja 50 kompanitė qė kanė marrė mė shumė tenderė nga bashkitė

385 milionė euro pėr 4 koncesione korruptive nė shėndetėsi, 32.8 miliardė lekė pėr inceneratorėt qė nuk janė ndėrtuar Qeveria e kryeministrit Rama nuk ndalet sė dhėni koncesione dhe tenderė, madje edhe pėr shėrbime publike, ku nė to nuk b

Dhjetė kompani fitojnė gjysmėn e tenderėve “1 miliardėsh” tė bashkive

Ndarja e re territoriale ka sjellė edhe mė shumė para pėr 61 bashkitė e reja, por nė 3 vitet e fundit vetėm 45 prej tyre kanė shpallur tenderė me vlerė mbi 100 milionė lekė tė reja, ose mbi 1 miliard lekė tė vjetra. Kėto para janė shpenzuar kryesi

Bashkim Ulaj nuk merret vetėm me tendera e koncensione, i shet dhe lapsa e blloqe Ilir Metės. Ja dokumenti

Duket, sikur oligraku Bashkim Ulaj, me kompaninė e tij “GENER-2”, merret vetėm me koncesione e tendera “llokma” tė mėdha, por disa letra financiare zyrtare, tregojnė se i babėzituri Ulaj, gjurmon e kap dhe “thėrrimet” nė zyrat e larta tė shtetit,

Zgjedhjet jotransparente, dosja e gjyqit mbeti nė arkivat e Gjykatės sė Lartė

Nė qershor do tė mbahen zgjedhjet vendore, por pėr shoqėrinė civile nuk ėshtė mbyllur ende nė aspektin gjyqėsor kapitulli i zgjedhjeve tė kaluara, pėr sa i takon transparencės sė 3 partive kryesore. Sipas Institutit Shqiptar tė Shkencave, shpen

Dhjetė kompanitė tek tenderat “1 miliardėsh” tė bashkive

Ndarja e re territoriale ka sjellė edhe mė shumė para pėr 61 bashkitė e reja, por nė 3 vitet e fundit vetėm 45 prej tyre kanė shpallur tenderė me vlerė mbi 100 milionė lekė tė reja, ose mbi 1 miliard lekė tė vjetra. Kėto para janė shpenzuar kryesis

Fusha shpk Receives over €43 Million from Municipal Contracts

From July 2015 to July 2018, Fusha shpk has profited at least €30 million in contracts with local governments. The company has also received at least €13 million more from municipalities from contracts it has entered as part of a consortium.

Zbulohen 50 biznesmenėt dhe kompanitė qė fitojnė tenderat e 61 bashkive. FUSHA sh.p.k 36 tenderra

Open Data Albania, e drejtuar nga gazetarja profesioniste Aranita Brahaj po hulumton mbi Renditjen e Bizneseve Kontraktore me Njėsi tė Qeverisjes Vendore, sipas vlerės sė kontratave tė fituara nė prokurime publike. Nė harkun kohor korrik 2015 – kor

Gjithė shteti pėr Fusha shpk — mbi €43 milionė kontrata nga pushteti lokal

Fusha shpk ka pėrfituar tė paktėn rreth 30 milionė euro kontrata nga pushteti lokal gjatė periudhės korrik 2015—korrik 2018. Tė paktėn rreth 13 milionė tė tjera Fusha i ka pėrfituar nga pushteti lokal, nė tė njejtėn periudhė kohe, sė bashku me komp

Ja 50 kompanitė qė kanė marrė mė shumė tenderė nga bashkitė

385 milionė euro pėr 4 koncesione korruptive nė shėndetėsi, 32.8 miliardė lekė pėr inceneratorėt qė nuk janė ndėrtuar Qeveria e kryeministrit Rama nuk ndalet sė dhėni koncesione dhe tenderė, madje edhe pėr shėrbime publike, ku nė to nuk bėhe