Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
Thellohet skandali ndėrmjet Bashkisė Tiranė dhe kompanisė Alko Impex

Bashkia e Tiranė dhe tė gjitha bashkitė e tjera tė cilat kanė kontrata tė lidhura me kompaninė Alko Impex duhet t’i ndėrpresin ato, tė bėjė verifikimet dhe tė nisin procedim penal ndaj kompanisė. Kompania Alko Impex e Arbėr Abazi, nipi i dep

Oligarku qė gllabėroi 32 miliardė lekė nė 5 vjet nga paratė e taksapaguesve dhe ėshtė pro taksės nė Rrugėn e Kombit

Ky nė foto ėshtė Safet Gjici. Tipiku i njė oligarku tė majmur nė 5 vite me njė pasuri pėrrallore prej 32 miliardė lekėsh. Tė gjitha paratė tė pėrfituara nga tenderat publikė tė qeverisė dhe pushtetit. Janė paratė e taksapaguesve qė e kanė bėrė ish-

AKTUALITET Ish-ministri i megaskandaleve/ Pasuria “koncensionare” e Ilir Beqajt, hesht Prokurorinė

Ilir Beqaj, ish-ministri i Shėndetėsisė apo i ashtuquajturi ministri  megaskandaleve tė korrupsionit nė Qeverinė “Rama 1”, ka njė pasuri miliona euro. Nė karrierėn e tij si ministėr, Beqaj mbahet mend si ministri i hetuar pėr koncension

Pasuri marramendėse/ Meta dhe Kryemadhi “tė zhytur” nė luks

Pasuria  kreut tė shtetit, Ilir Meta, tė paktėn ajo e deklaruar nė ILDKPKI  arrin njė vlerė prej miliona eurosh. Meta dhe bashkėshortja e tij Monika Kryemadhi, ndonėse nuk kanė asnjė biznes, gjithnjė sipas asaj qė kanė deklaruar, r

AKTUALITET Trampolina politike e deputetit demokrat/ Sa ėshtė shtuar ndėr vite pasuria e Alibeajt?

Niveli i pagave, tė cilat i marrin zyrtarėt e lartė nė institucionet e Shqipėrisė, konsiderohet i mjaftueshėm pėr njė jetesė standarde nė vend. Por pasuria qė ata deklarojnė pranė ILDKPKI, nuk rezulton nė pėrputhje me tė hyrat qė ata i kanė

AKTUALITET  Trampolina politike e deputetit demokrat/ Sa ėshtė shtuar ndėr vite pasuria e Alibeajt?

Niveli i pagave, tė cilat i marrin zyrtarėt e lartė nė institucionet e Shqipėrisė, konsiderohet i mjaftueshėm pėr njė jetesė standarde nė vend. Por  pasuria qė  ata deklarojnė pranė ILDKPKI,  nuk rezulton nė pėrputhje me tė hy

PS shet deputetin Hyseni. Rama: Dil sqaro pasurinė

Mbledhja e Grupit Parlamentar Partisė Socialiste ka pasur sot nė qendėr tė vėmendjes deputetin e PS nė Vlorė, Alket Hyseni. Deputeti socialist akuzohet nga njė qytetare nė Dhėrmi se i ka pėrvetėsuar 11 mijė metra katrorė tokė me anė tė falsifikimit

Investoi 200 milionė euro nė kompani offshore?/ Zbardhet pasuria e kryeministrit Rama

Nė fillim tė muajit Shtator tė vitit 2015, nė media doli njė raport konfidencial, i mbajtur sekret deri mė atėherė i misionit tė OSBE-sė nė Tiranė Nė atė raport thuhej se kryeministri i Shqipėrisė, Edi Rama, ka njė pasuri qė shkon rreth 200

Elisa Spiropali, drejtoresha me 100 mijė lekė pagė qė shėtit me Mercedes 40 mijė euro

Elisa Spiropali ėshtė fotografuar tė hipė nė njė makinė luksoze Mercedes Benz GLA e tipeve tė fundit. Nga kėrkimi qė Albeu.com bėri nė internet, rezulton se makina nė fjalė gjysmė fuoristradė e Mercedes Benzit versionin mė tė vjetėr e ka atė

“Ja pasuria e Ilir Beqjes” 10 llogari dhe njė super vilė nė mes tė Tiranės…

Beqja hyri nė politikė fillimisht si kėshilltar i PS-sė, duke shitur kundrejt 18.3 milion lekėve pjesėn e tij tė aksioneve tek kompania “Intech”, pasi u zgjodh deputet dhe njėkohėsisht u bė ministėr nė vitin 2013, shkruan albeu.com. Sipas tė

400 mijė lekė tė ardhura mujore dhe 69 euro nė bankė, a do ta kalojė ‘rrjetėn e vettingut’ gjyqtarja e Kushtetueses?

Gjyqtarja e radhės qė do t’i nėnshtrohet procesit tė Vettingut ėshtė Vitore Tusha, e cila vjen nga rradhėt e Gjykatės Kushtetuese. Mėsohet se nga Komisioni i Vettingut ka gjetje pėr gjyqtaren Tusha, tė cilat ngrenė dyshime lidhur me pasurinė

Jetė sheikėsh me paratė e shqiptarėve/ Meta dhe Kryemadhi “tė zhytur” nė luks

Pasuria kreut tė shtetit, Ilir Meta, tė paktėn ajo e deklaruar nė ILDKPKI arrin njė vlerė prej miliona eurosh. Meta dhe bashkėshortja e tij Monika Kryemadhi, ndonėse nuk kanė asnjė biznes, gjithnjė sipas asaj qė kanė deklaruar, rezultojnė mi

Elisa Spiropali, drejtoresha me 100 mijė lekė pagė qė shėtit me Mercedes 40 mijė euro

Elisa Spiropali ėshtė fotografuar tė hipė nė njė makinė luksoze Mercedes Benz GLA e tipeve tė fundit. Nga kėrkimi qė Albeu.com bėri nė internet, rezulton se makina nė fjalė gjysmė fuoristradė e Mercedes Benzit versionin mė tė vjetėr e ka atė