Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 22 Qershor 2019
Depozita Bankare tė Siguruara nė rast Likuidimi tė Detyruar tė Institucioneve Banka 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi raportin e depozitave te siguruara kundrejt totalit te depozitave. Depozitat e siguruara janė tė kompesueshme nė rast likuidimi tė detyruar tė institucionit financiar ku ėshtė bėrė depozitimi i shumės. Nė Shqipėr

Investime tė Huaja Direkte IHD nė Kosovė sipas shtetit tė origjinės 31.06.2015

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna pėr Investime tė Huaja Direkte IHD, nė Kosovė sipas shtetit tė origjinės. Investimet e huaja direkte janė tregues i rėndėsishėm i flukseve tė kapitalit dhe zhvillimit tė ekonomisė. Gjatė vitit 2014 rezultoj

Tė punėsuar nė Sistemin Bankar 2014

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me tregun e punės nė sistemin bankar, konkretisht numrin e personave tė punėsuar nė banka tė nivelit tė dytė me vitin 2014. Tė dhėnat e marra nga Shoqata Shqiptare e Bankave na vijnė nė ndihmė tė ana

Subjekte tė licencuara nga Banka Qendrore e Kosovės BQK 2014

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me subjekte financiare tė licencuara nga Banka Qendrore e Kosovės nė vitin 2014. Subjektet financiare qė licencohen nga kjo bankė janė Bankat Komerciale, Fondet Pensionale, Kompanitė e Sigurimeve, In

Fitimi Vjetor, Banka tė Nivelit tė Dytė 2012 - 2014

Open Data Albania po hulumton mbi Fitim Vjetor Pėrpara Tatimit pėr Banka tė Nivelit tė Dytė. Tė dhėnat janė hulumtuar sipas tabelave tė pasqyrave kontabėl tė dorėzuara nga shoqėritė Banka pranė Qendrės Kombėtare tė Regjistrimit QKR. Nė kėtė databa

Subjekteve punėdhėnėse sipas formės ligjore, shpėrndarjes nė qarqe dhe numrit tė tė punėsuarve 2010-2014

Open Data Albania po hulumton mbi numrin e subjekteve edhe kategorizimin e tyre sipas formės ligjore, shpėrndarjes nė qarqe dhe grupimit sipas numrit tė tė punėsuarve. Me Subjekt Punėdhėnės do tė kuptojmė ēdo subjekt qė ushtron njė veprimtari ekon

Kredi Bankare tė Tatimpaguesve tė Mėdhenj nėn faliment Shtator 2015

Open Data Albania po hulumton lidhur me subjekte tė kategorisė sė tatimpaguesve tė mėdhenj tė cilėt janė nėn faliment si dhe detyrimet qė ata kanė ndaj sistemit bankar. Sipas legjislacionit tatimor administrata tatimore kėrkon nė gjykatė fillimin

Subjekte Tregtare nėn faliment, Shtator 2015

Open Data Albania po hulumton lidhur me subjektet e falimentit nė Republikėn e Shqipėrisė. Sipas legjislacionit tatimor administrata tatimore kėrkon nė gjykatė fillimin e procedurave tė falimentimit nėse tatimpaguesi ka 2 vjet qė ka kaluar nė stat

Subjekte nėn barrė siguruese e hipotekore pėr detyrime tatimore tė papaguara nė afat, 31 gusht 2015

Open Data Albania ka hulumtuar lidhur me subjektet tatimpaguese, tė cilat nė 31 Gusht 2015 kanė rezultuar nėn masa bllokuese tė pasurisė pėr detyrime tatimore tė papaguara nė afat. Bazuar nė legjislacionit tatimor, tė gjithė tatimpaguesit qė nuk p

Raporti gjinor nė pronėsinė apo administrimin e Njesive Ekonomike 2005-2014

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me raporte gjinore nė administrimin apo pasjen nė pronėsi, tė njesive ekonomike aktive nė vitet 2013-2014. Nė kėtė rast bėhet fjalė pėr ēdo subjekt qė ushtron njė veprimtari ekonomike, pavarėsisht fo

Banka Qendrore - Paraja dhe Ekuivalentet e saj 2014

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat mbi paranė dhe ekuivalentet e saj 2014. Sipas Bankės sė Shqipėrisė ekuivalente tė parasė konsiderohen llogaritė rrjedhėse dhe depozitat me afat maturimi mė tė shkurtėr se tre muaj, si dhe ari dhe metalet

Ēmimi i naftės me pakicė nė Shqipėri dhe nė botė 1998-2014

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėna lidhur me ēmimin e naftės pėr konsumatorin me pakicė nė vendin tonė dhe nė botė pėr 2014. Nė periudhėn 1998 – 2014, nė gjithė rruzullin tokėsor ēmimi i naftės ėshtė rritur mesatarisht me vetėm 0.1 dollar a

Rezerva Valutore nė monedhė tė huaj 2005-2014

Open Data Albania ka analizuar dinamikėn e rezervės valutore nė dekadėn e fundit. Rezerva valutore ėshtė rezerva nė monedhė tė huaj qė manaxhohet nga Banka e Shqipėrisė kryesisht pėr mbulimin e nevojave tė vendit pėr monedhė tė huaj dhe nė raste k