Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
“Braktisi” Monika Kryemadhin/ Bėmat dhe pasuria e deputetit tė LSI-sė

Lėvizja Socialiste pėr Integrim po dobėsohet nga dita nė ditė. Shkėrmoqja e saj ka nisur qė nė bazė me largimin e kėshilltarėve pėr tė vijuar mė tej nė qendėr me braktisjen e deputetėve. Kujtojmė se prej disa muajsh LSI po pėrballet me largi

Saimir Tahiri mesazh Grida Dumės/ Pasuria gjunjėzon deputeten e luksit

Sekretarja e marrėdhėnieve me publikun nė Partinė Demokratike,Grida Duma, e cila rastėsisht ka tė njėjtat iniciale me bashkėbiseduesin-en G.D., nė video-skandalin erotik tė deputetit demokrat, Ervin Salianji, ėshtė personazhi mė i pėrfolur nė skenė

Fuoristradė luksoze dhe BMW, zbardhet pasuria e Grida Dumės

Sekretarja e marrėdhėnieve me publikun nė Partinė Demokratike,Grida Duma, e cila rastėsisht ka tė njėjtat iniciale me bashkėbiseduesin-en G.D., nė video-skandalin erotik tė deputetit demokrat, Ervin Salianji, ėshtė personazhi mė i pėrfolur nė skenė

Nga kamarier, nė luks tė shfrenuar: Ku i gjeti paratė Lulzim Basha?

Politikanėt shqiptarė nuk ia dinė limitet pasurisė. Ēdo  ditė shumė prej tyre, tė veshur me kostumin e politikanit, flasin pėr varfėri, flasin pėr njė fenomen qė nuk e kanė prekur kurrė. Njė ndėr ta ėshtė edhe shefi i Opozitės shqiptare

PASURIA/

Ilir Beqjes iu tha "suksese nė jetė!" pa shumė zhurmė nga kryeministri Rama pas lumit tė akuzave nė lidhje me koncensionet miliardėshe tė bėra prej tij gjatė mandatit tė parė qeverisės. Sa herė qė nė nė Shqipėri flitet pėr "peshq

SUPERSKANDALET e ish-ministrit/ Pasuria “koncensionare” e Ilir Beqajt, i mbyll gojėn Prokurorisė

Ilir Beqaj, ish-ministri i Shėndetėsisė apo i ashtuquajturi ministri  megaskandaleve tė korrupsionit nė Qeverinė “Rama 1”, ka njė pasuri miliona euro. Nė karrierėn e tij si ministėr, Beqaj mbahet mend si ministri i hetuar pėr koncension

Kreu i Krimeve tė Rėnda nė “sitėn” e Vetingut/ Zbardhet pasuria e Sandėr Simon

Tė gjithė zyrtarėt e sistemit tė drejtėsisė i janė nėnshtruar njė kontrolli rigoroz  nė tre aspekte. Nė kuadėr tė procesit tė Vettingut, gjyqtarėve dhe prokurorėve u janė verifikuar kontrolli i llogarive bankare, tė ardhurat e ēdo famil

13 MLN DOLLARĖ... KOMPANIA E NIPIT TĖ DEPUTETIT TĖ PS BĖN ‘NAMIN’ ME TENDERA, 17 HERĖ FITUESE

Kompania nė pronėsi tė deputetit tė PS Sadri Abazi duket se ėshtė me shumė ‘fat’. Sipas njė bilanci tė bėrė transparent edhe pėrmes tabelės nė foto tė Open Data Albania, nga 19 tendera ku ka garuar, 17 i ka fituar. Bėhet fjalė pėr kompan

SHIFRAT/ Kompania e nipit tė Sadri Abazit merr 17 tenderė nga PS dhe PD. Vlera 13 milionė USD

ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data  rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbim

Skandali vazhdon!! Zbulohen tenderat qe merr nipi i Sadri Abazit…

ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e ty

SHIFRAT/ Kompania e nipit tė Sadri Abazit merr 17 tenderė nga PS dhe PD. Vlera 13 milionė USD

ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbime

13 milionė dollar, kompania e nipit tė Sadri Abazit merr 17 tendera (FOTO LAJM)

ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Kjo statistikė e publikuar nga "Open Data" shoqėruar edhe me tabelėn tė cilėn mund t'a shihni nė galerinė

Thellohet skandali, zbulohen dhjetra tendera tė fituara nga kompania e nipit tė Sadri Abazit

ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e ty