Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020
The entire State on Fusha shpk (business). More than 43 million lekė in contracts from the Local Government

Fusha shpk ka pėrfituar tė paktėn rreth 30 milionė euro kontrata nga pushteti lokal gjatė periudhės korrik 2015—korrik 2018. Tė paktėn rreth 13 milionė tė tjera Fusha i ka pėrfituar nga pushteti lokal, nė tė njejtėn periudhė kohe, sė bashku me komp

Investigation. Here are the 50 business companies which have won most of the municipality tenders.

Open Data Albania po hulumton mbi Renditjen e Bizneseve Kontraktore me Njėsi tė Qeverisjes Vendore, sipas vlerės sė kontratave tė fituara nė prokurime publike. Nė harkun kohor korrik 2015 - korrik 2018, operatorėt apo bizneset me vlerė mė tė lartė

Municipality of Tirana gives 360 thousand EU in a suspicious tender

The Municipality of Tirana will give €360 thousand (€23 thousand per months) to Abkons shpk for registering the municipality farmers, in what seems to be another corrupt tender. Two bidders participated in the tender: Abkons and a joint vent

Fusha wins Vlora Boulevard tender in another dubious procedure

Construction company Fusha shpk has won yet another government tender under dubious circumstances. During the Rama government, the construction company “won” both phases of the renovation of Skėnderbeg Square (and the underground parking) without v

Contract for Skenderbeg Square, an additional amount of money for Fusha Sh.p.k.

Fusha shpk won another public tender, this time for the reconstruction of the Polytechnic University of Tirana building. Out of the seven bidding companies, six were disqualified for unsuccessful bids, with Fusha shpk qualifying as the winni

More than 26.5 million of suspicious Euros spent on three squares by the Municipality and central Government

Edi Rama dhe Erion Veliaj janė justifikuar shpesh se shteti nuk ka fonde pėr tė kryer ndėrhyrje nė vepra tė rėndėsishme publike si stadiumi apo Teatri Kombėtar. Me kėtė justifikim ata i dhuruan privatit tokėn te stadiumi dhe i lejuan qė aty

One more tender by Tirana Municipality – 5.1 million Euro go to Fusha shpk

Zėdhėnėsja e Partisė Demokratike Ina Zhupa ka publikuar sot tenderin e radhės prej 5.1 milion euro qė ka dhėnė Bashkia e Tiranės kompanisė Fusha shpk. “Nuk kanė tė ndalur paratė publike qė i jepen nga Bashkia e Veliajt, kompanisė sė Shkėlqim

After suspension by Central Government, Municipalities restart their tenders

Bashkitė kanė rinisur tenderimet pas vendimit tė Qeverisė pėr pezullimin e tyre. Pas zgjedhjeve tė 30 Qershorit, pushtetit vendor i ėshtė dhėnė drita jeshile pėr tė kryer procedurat e prokurimit, pas njė bllokimi thuajse dymujor. Bashkitė e

The National Arena and Italy Square – millions of Euro tenders by the Albanian Development Fund

Fondi Shqiptar pėr Zhvillim tenderon pėr rikonstruksion sheshin Italia. Tė dhėnat e publikuara nga Open Data Albania thonė se tenderi ėshtė shpallur nė datėn 24 qershor dhe afati pėr dorėzimin e ofertave ėshtė vendosur pėr 24 Korrik.

Salillari is given a contract to build the Big Ring Road without any tender competition

Emri i kompanisė doli edhe njėherė nė dritė nga denoncimi i nėnkryetarit tė PD Edmond Spaho ditėn e djeshme pėr ndryshimin e VKM sipas tė cilit asnjė kompani private nuk do tė merrte tendera nėse nė tenderin nė process nuk ka kryer 70 pėrqin

Salillari, the construction company accused of favoritism, marks a huge increase of its annual turnover and profit

Firma e ndėrtimit “Salillari”, duket se ėshtė e pėrkedhelura e ekzekutivit por edhe pushtetit vendor dhe Fondit Shqiptar tė Zhvillimit pėr ndėrtime rrugėsh e objektesh tė tjera dhe likuidimesh nga thesari. Emri I kompanisė doli edhe njėh

Bashkitė, 6,2 miliardė lekė mė shumė pėr tenderė para zgjedhjeve

Teksa qeveria ka vendosur tė pezullojė tenderėt pėr bashkitė, kėto tė fundit duket se kanė rritur ndjeshėm prokurimet para zgjedhjeve. Sipas tė dhėnave tė Open Procurement Albania pėr periudhėn deri nė 7 Maj 2019, 61 bashkitė e vendit kanė shpallur

Ndodhi Bashkia e Tiranės shpall tenderin, mbi 104 milionė lekė pėr Parkun Rinia. Ja si do tė jetė…

Parku Rinia do tė rehabilitohet nėpėrmjet njė fondi qė e kapėrcen vlerėn e 104 milionė lekėve. Bashkia e Tiranės ka shpallur tenderin pėr rehabilitimin e kėsaj zone. Sipas tė dhėnave tė Open Procurement Albania Prokurime pėr Njėsi tė Qeverisjes Ven