Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
I varfri i Gjykatės sė Apelit/ Valbon Ēekrezi nė mjerim drejt Vettingut

Reforma nė drejtėsi ka hyrė nė njė fazė tė re zbatimi. Vettingu veēse ka dhėnė rezultatet e para tė pastrimit tė drejtėsisė. Gjyqtarėt dhe prokurorėt, qė  u janė bindur politikės dhe qė u kanė shėrbyer grupeve dhe klaneve mafioze, prite

I varfėri i Gjykatės sė Apelit, Valbon Ēekrezi i “zhytur” nė kredi drejt Vettingut

Reforma nė drejtėsi ka hyrė nė njė fazė tė re zbatimi. Vettingu veēse ka dhėnė rezultatet e para tė pastrimit tė drejtėsisė. Gjyqtarėt dhe prokurorėt, qė u janė bindur politikės dhe qė u kanė shėrbyer grupeve dhe klaneve mafioze, pritet tė j

Gjyqtari gjysmėmilion euro! Artan Zeneli, tė ardhura 4 herė mė tė larta se paga

Vettingu nuk i ka ēelur ende seancat publike ndaj anėtarėve tė Gjykatės sė Larte. Tė dhėnat e Open Data Albania tregojnė se mesatarisht ēdo anėtar i Gjykatės sė Lartė ka raportuar tė ardhura vjetore katėr herė mė tė larta se paga si gjyqtar, ndėrsa

“Pabukės”, por jeta qė bėn nxjerr “blof” ēunin e Fahriut. Zbardhen faktet si mashtron me pasurinė

Profili “politik” i ēunit tė Fahriut ėshtė i mangėt, pa pėrfshirė deklarimin e pasurisė sė tij. I katapultuari i Lulzim Bashės, Klevis Balliu, ka braktisur luksin vetėm nė formularin e deklarimit tė pasurisė. Nė realitet ai shijon luksin

Veliaj Pays Albtelekom, Albtelekom Pays His Brother

Yet, the Tirana mayor’s true motto seems to be “those who steal and abuse power also want to have fun.” Erion Veliaj has begun organizing several concerts in Tirana to celebrate the three-year anniversary of coming to power as mayor of Tiran

Bashkia Tiranė: miliona euro nė tendera tė dyshimtė pėr parkimin nėntokėsor nė Sheshin Italia

Bashkia Tiranė i ka dhėnė 2,5 milionė euro Albstar shpk, kompanisė qė po ndėrton stadiumin e ri kombėtar, pėr ndėrtimin e parkimit nėntokėsor nė Sheshin Italia, para stadiumit. I gjithė ndėrtimi do tė financohet nga buxheti i Bashkisė. Tende

“Vettingu” djeg njė tjetėr gjyqtare, shkarkohet nga Kushtetuesja Altina Xhoxhaj

Vendimi u mor pasi KPK shqyrtoi pėr njė javė dokumentacionin e paraqitur nga Xhoxhaj pėr tė argumentuar pasurinė e deklaruar. Gjatė shqyrtimit tė dosjes sė anėtares sė Kushtetueses, KPK-ja konstatoi mospėrputhje nė deklarim tė burimin e parave,

I rradhės nė sitėn e Vetingut, zbardhet pasuria e gjyqtarit tė kushtetueses Fatmir Hoxha

Fatmir Hoxha ėshtė gjyqtari i rradhės qė do tė duhet tė pėrballet me Vetingun. Seanca ndaj tij do tė zhvillohet nė datėn 7 Maj, ora 11 nė Komisionin e pavarur tė kualifikimit. Ndėrkohė me njė vėzhgim tė shpejtė nė "Open Data”, zbardhet dhe p

Bashkia Tiranė paguan me tendera tė dyshimtė Albtelekom, Albtelecom paguan vėllain e Veliajt

Por motoja e vėrtetė e kryebashkiakut duket se ėshtė “ata qė abuzojne dhe vjedhin shumė, duan edhe tė argėtohen.” Veliaj ka nisur prej disa ditėsh organizimin e njė sėrė koncertesh nė Tiranė, pėr tė festuar 3 vjetorin e ardhjes nė krye tė Bashki

Investigim/ Veliaj paguan me tendera tė dyshimtė Albtelecom, Albtelecom paguan vėllain e Veliajt

“Ėndrra jonė ėshtė qė tė vazhdojmė edhe kėtė vit siē kemi bėrė kėto 3 vjet me shumė punė, por dhe me shumė qejf. Ata qė punojnė shumė, duan edhe tė argėtohen.” Por motoja e vėrtetė e kryebashkiakut duket se ėshtė “ata qė abuzojne dhe vjedhin

AKTUALITETĒuni i Fahriut mashtron me pasurinė/ Zbardhen faktet

Profili “politik” i ēunit tė Fahriut ėshtė i mangėt, pa pėrfshirė deklarimin e pasurisė sė tij. I katapultuari i Lulzim Bashės, Klevis Balliu, ka braktisur  luksin vetėm nė formularin e deklarimit tė pasurisė. Nė realitet ai

Si fitoi kompania e nipit tė deputetit tė PS-sė, 13 miliardė lekė tendera

Ministri I Ramės I Zhytur Nė Luks, Zbulohet Pasuria

Emri i ministrit tė Infrastrukturės dhe Energjisė, Damian Gjiknuri ėshtė mė i lakuari nė media nga ministrat e Qeverisė “Rama 2”. Ndaj Gjiknurit janė drejtuar akuza nga spektri politik nė lidhje me afera tė dyshimta korruptive, ku nė lojė kanė q