Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020
Call for tenders for the Zogu i Parė Boulevard announced, 7 million $ for600 meters.

Pas Sheshit Skėnderbej, Bashkia e Tiranės ka hapur tenderin pėr Bulevardin “Zogu i Parė”. Bėhet fjalė pėr njė fond prej 708.3 milionė lekėsh tė reja. Specifikimet teknike tė tenderit tė sapo shpallur shfaqin projekt pėr njė zonė tė tjetėrsuar, me

Tirana municipality announces tender over 104m lekė for Youth Park

Parku Rinia do tė rehabilitohet nėpėrmjet njė fondi qė e kapėrcen vlerėn e 104 milionė lekėve. Bashkia e Tiranės ka shpallur tenderin pėr rehabilitimin e kėsaj zone. Sipas tė dhėnave tė Open Procurement Albania Prokurime pėr Njėsi tė Qeverisjes Ven

Klos Municipality awards 3 tenders to the mayors company

Bashkia e Klosit i jep tre tenderė kompanisė sė krijuar nga kryetari i kėsaj bashkie, Basir Ēupa, i cili pavarėsisht se sot nuk e posedon mė kėtė kompani me dokumentacion, rezulton se ai ia ka dhuruar atė kunatit tė tij njė vit para se tė merrte fu

On the edge of elections, Mayor Veliaj allocates 1 more billion lekė for tenders

Nė 4 muajt e parė tė 2019, qė ėshtė vit elektoral bashkitė kanė hapur qesen duke dhėnė njė numėr tė madh tenderash. Sipas tė dhėnave tė “Open Procurement Albania” nga Janari deri nė Maj janė dhėnė 6.24 miliard lekė (tė reja) mė shumė se gjatė 2018.

Municipalities allocate 62 billion Albanian Lekė more for tenders before the Elections

Teksa qeveria ka vendosur tė pezullojė tenderėt pėr bashkitė, kėto tė fundit duket se kanė rritur ndjeshėm prokurimet para zgjedhjeve. Sipas tė dhėnave tė Open Procurement Albania pėr periudhėn deri nė 7 Maj 2019, 61 bashkitė e vendit kanė shpallur

2.6 million Euros for 400 pine trees. Tirana Municipality Tender, Democratic Party reports the case to the Posecutor’s Office

Partia Demokratike ka kallėzuar penalisht kreun e bashkisė sė Tiranės, Erion Veliajn. Nė njė deklaratė pėr mediat, deputeti i PD-sė, Klevis Balliu, bėri me dije se sapo ishte kthyer nga Prokuroria ku kishte dorėzuar edhe padinė nė fjalė. “Po k

Luxury and corruption in the Prime Minister's Office

Ndėrtesa e Kryeministrisė ėshtė kthyer gjatė qeverisjes Rama nė njė nga ndėrtesat mė luksoze nė Shqipėri. Menjėherė posa erdhi nė pushtet Edi Rama e rindėrtoi kėtė ndėrtesė dhe e pajisi atė me pajisjet e sistemet mė tė fundit tė teknologjisė, pėrme

10% of the municipality tenders are awarded on clientelism bases

Tė paktėn 10 pėr qind e tenderėve dhe kontratave tė prokuruara nga bashkitė e gjithė vendit kanė problem ligjore, korruptive, klientelizmi dhe proceduriale. Sipas njė studimi tė Open Procurement Albania, qė merr nė vėzhgim tenderėt qė prej korrikut

Kavaja mayor conducts ten suspicious tenders within the year

 Partia Demokratike arriti tė rrėzonte Elvis Roshin, i cili nė 8 maji 2011, shembi pėr herė tė parė mitin e Sali Berishės dhe PD nė Kavajė. Pas dorėheqjes sė Roshit dhe zhvillimit tė zgjedhjeve tė reja nė 25 qershor 2017, Bashkia e Kavajės dre

Tirana municipality tender conducts suspicious tender for maintenance of the lighting system.

Njė kompani ka fituar kontratėn me vlerė 332 milionė lekė pėr tė rregulluar rrjetin e ndriēimit pėr 10 ditė. Tenderi i firmosur kėtė muaj shpall fituese njė kompani, duke eliminuar nė garė 3 konkurrentė e tjerė Neritan Gjergo Mirėmbaj

Which are the companies that have got  most of the tenders this year, with Fusha shpk leading

Bashkia e Tiranės ka dhėnė qindra tendera, ku shumicėn prej tyre i ka fituar e pėrhershmja ‘Fusha shpk’. Nė listė ėshtė edhe kompania e deputetit tė PS-sė Sadri Abazi e disa tė tjera tė lidhura po ashtu me qeverisinė socialiste. Open Data Alb

Albanian Development Fund disqualifies 10 companies from the race, except for the winner

 Open Data Albania ka nxjerrė flamurin e kuq pėr njė tjetėr tender tė Fondit Shqiptar per Zhvillim, ku shpall fitues kompaninė Vellezėrit Hysa. Nė tenderin pėr ndertimin e pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III, me

Shkodra and Tirana mayors sign tenders beyond their mandate

Tenderi i pastrimit pėr pjesėn lindore tė qytetit tė Shkodrės do tė kushtojė 1 miliardė lekė pėr 5 vitet nė vijim. Veliaj firmos kontratėn 3-vjeēare me kompaninė qė rregullon foninė e festave Neritan Gjergo Ndėrsa zgjedhjet po afrojnė