Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 16 Dhjetor 2017

Kerko "+gjykata +e +larte"


Procedime Penale Gjyqėsore pėr Vrasje, Kanosje dhe Nxitje pėr Gjakmarrje 2005-2015

Open Data Albania po hulumton  mbi vėllimin, trendin dhe dinamikėn e kriminalitetit qė lidhet me vepra penale qė pėrkojnė me fenomenin e Gjakmarrjes. Konkretisht analiza ėshtė bazuar tek tė dhėna tė njė dekade 2005-2015 mbi procedime gjyqė

Anėtarė tė Gjykatės sė Lartė, tė ardhura tė deklaruara nė njė vit sipas burimit tė krijimit 2015

Open Data Albania ka renditur Gjyqtarėt  e Gjykatės sė Lartė sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2015. Gjyqtarėt nė Republikėn e Shqipėrisė janė subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik tė pasurive dhe konfliktit tė inte

Autorė tė dėnuar si shkaktarė dhe nxitės tė vetėvrasjeve, 2004-2015

Open Data Albania po hulumton mbi numrin e personave tė proēeduar si autorė tė nxitjes sė vetėvrasjes. Ky hulumtim bazohet nė raste tė proceduara dhe autorė tė dėnuar nga gjykatat sipas nenit 99 tė Kodit Penal “shkaktimi i vetėvrasjes”.

Buxheti Faktik i Sistemit Gjyqėsor nė RSH 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me Buxhetin Faktik tė shpenzuar pėr Institucionet qė rregullojnė apo janė pjesė e Sistemit Gjyqėsor  nė Republikėn e Shqipėrisė. Sistemi gjyqėsor nė ushtrohet nga Gjykatat e Shkallės sė Parė, Gjykatat e

Niveli i Pagės pėr Zyrtarė dhe Pėrfaqėsues tė Lartė Shtetėrorė 2014

Open Data Albania po hulumton mbi pagat nė institucionet e pavarura kushtetuese dhe nė institucionet e tjera tė pavarura tė krijuara me ligj. Institucione kushtetuese dhe institucione tė tjera tė pavarura, tė krijuara me ligj janė: Institucioni

>>Krime elektorale 6 vite mė parė

Krime elektorale

Kodi Penal aktual pėrmban tetė nene ku parashikohen vepra apo kundravajtje penale qė cenojnė proceset zgjedhore. Ndėrsa Kodi Zgjedhor nė dy nene tė tij pėrkufizon si veprime tė dėnueshme akte si votimi mė shumė se njė herė apo braktisja e detyr