Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Dhėnia me konēesion e ndėrtimit e administrimit tė impjantit tė trajtimit tė mbetjeve urbane tė Qarkut Fier dhe prodhim energjie
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-44669-07-12-2016
Forma ligjore: Bashkim Operatorėsh
Selia: Fier
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Objekti i kontratės:
Dhėnia me koncesion e Ndėrtimit dhe Administrimit tė Impiantit tė Trajtimit tė Mbetjeve Urbane. Autoriteti Kontraktues, nėpėrmjet kėsaj kontrate dhe nė pėrputhje me kushtet e saj, i jep Koncesionarit tė drejtėn pėr
• Financimin, Projektimin, Ndėrtimin dhe Vėnien nė Punė tė Impiantit;
• Administrimin; Menaxhimin e Mbetjeve tė Ngurta Urbane jo te Rrezikshme;
• Mirėmbajtjes se landfill-it;
• Grumbullimit dhe pėrdorimit tė mbetjeve pėr prodhimin e energjisė elektrike dhe
• Transferimi ne fund te periudhės koncesionare tė impiantit tė incenerimit nga Koncesionari tek Autoriteti Kontraktues.
Rregullimi i marrėdhėnieve: mes Autoritetit Kontraktuese dhe koncensionarit lidhet me:
• marrjen nė dorėzim tė terreneve mbi tė cilat do tė ngrihet impianti dhe transferimin nė pėrfundim tė koncesionit, tek Autoriteti Kontraktues;
• kryerjen e punimeve pėr pėrgatitjen dhe vėnien nė siguri tė zonės sė kantierit pėr fazat e mėtejshme tė realizimit tė veprės; • realizimin e gjithė punimeve tė nevojshme pėr depozitimin e mbetjeve jo te rrezikshme tė ardhura nga tė gjithė bashkitė qė bėjnė pjesė nė Qarkun e Fierit;
• operimin e impiantit pėr 6 (gjashtė) vjet;
Vendndodhja e objektit tė kontratės: Zona ku do tė kryhet ndėrtimi pėrfaqėson fundin e shpatit tė fshatit Portėz. Ajo ėshtė me reliev tė rrafshėt me diferencė tė vogėl kuotash. Lartėsia e vendit ėshtė variabėl nga 55m nė 75m mbi nivelin e detit. Kordinatat gjeografike janė: 40°41’55” Veri 19°34’09’’ Lindje.
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Integrated Technology Services
Energy 2 SRL
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):6
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:3763851097
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: 13-07-2016
Data e mbajtjes sė konēesionit:05-09-2016
Data e njoftimit tė fituesit: 15-09-2016
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Draft Kontrata
Lidhja e Kontrates
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Dhėnia me konēesion e ndėrtimit e administrimit tė impjantit tė trajtimit tė mbetjeve urbane tė Qarkut Fier dhe prodhim energjie
Dhėnia me konēesion e ndėrtimit e administrimit tė impjantit tė trajtimit tė mbetjeve urbane tė Qarkut Fier dhe prodhim energjie
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!