Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Dhenie me koncesion te Hidrocentralit Veleshice
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-43477-02-02-2018
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: 1.Objekti i kontratės: Dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Veleshicė”
2. Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim)
3. Burimi i financimit: Shoqėri tregtare private / Kapital privat
4. Vlera e parashikuar e projektit: 750,000,000 Leke (Vlera e kontratės e vendosur ne DK si dhe ne sistemin elektronik, pranė APP, nėnkupton vlerėn e investimit te parashikuar ne studimin e fizibilitetit, e cila ėshtė orientuese dhe nuk pėrbėn asnjė lloj detyrimi ne hartimin e ofertave nga operatoret ekonomike/ofertuesit.
5. Kohėzgjatja e kontratės : 35 vjet
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit: 750,000,000 Lekė
Data e shpalljes sė konēesionit: 05-02-2018
Data e mbajtjes sė konēesionit:09-03-2018
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
NJOFTIMI I KONTRATĖS
DOKUMENTAT STANDARDE TĖ KONCESIONIT/PARTNERITETIT PUBLIK PRIVAT PĖR HIDROCENTRALIN “VELESHICĖ”
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Dhenie me koncesion te Hidrocentralit Veleshice
Dhenie me koncesion te Hidrocentralit Veleshice
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!