Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės - Pėrmirėsimi, ndėrtimi, operimi dhe mirėmbajtja e Rrugės sė Arbėrit.(Rishpallje e koncesionit)
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-23581-08-09-2017
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Objektivi i Procedurės Konkurruese: Autoriteti Kontraktues ka vendosur tė japė njė koncesion pėr tė Pėrmirėsuar, Ndėrtuar, Operuar dhe Mirėmbajtur Rrugėn e Arbrit, pėrmes njė procedure koncesioni/partneriteti publik privat, nė pėrputhje me termat e Dokumenteve tė Procedurės Konkurruese.
Vendndodhja e Objektit tė Kontratės: Rruga e Arbrit fillon ne verilindje te qytetit tė Tiranės dhe pėrfundon nė Pikėn kufitare tė Bllatės, Dibėr.

Pas mbledhjes mė datė 02.10.2017 sė Komisionit pėr dhėnien me koncesion tė procedurės me objekt “Pėrmirėsimi, ndėrtimi, operimi dhe mirėmbajtja e Rrugės sė Arbrit”, nga shqyrtimi i sistemit elektronik, rezultoi se kishin shprehur interes 3 (tre) operatorė ekonomikė dhe konkretisht:
1) Operatori Ekonomik Adem Pojani Nga shqyrtimi paraprak i sistemit, rezultoi se ky operator kishte paraqitur disa dokumenta, tė cilat nuk rezultojnė tė mjaftueshme pėr tu konsideruar ofertė zyrtare;
2) Operatori Ekonomik Shoqėria “Alb-Star”sh.p.k. Nga shqyrtimi paraprak i sistemit, rezultoi se ky operator kishte paraqitur disa dokumente, por nuk u konstatuan tė dhėnat e ofertės financiare.
3) Operatori Ekonomik Shoqėria “Gjoka Konstruksion” sh.a; Nga shqyrtimi paraprak i sistemit, rezultoi se ky operator kishte paraqitur dokumentacionin teknik, financiar dhe ligjor si dhe kishte paraqitur Propozim Financiar. Nga shqyrtimi paraprak i Propozimit Financiar rezultoi se Operatori Ekonomik Shoqėria “Gjoka Konstruksion” sh.a; kishte propozuar si vlerė projekti shumėn prej 33,6 miliardė lekė.
Nė pėrputhje me pėrcaktimet ligjore, brenda afatit ligjor 60 ditor, komisioni do tė kryejė shqyrtimin e plotė dhe tė detajuar tė ofertave tė paraqitura dhe do tė dalė me vendimmarrjen pėrkatėse.

Shpallur fituese: Shoqėria “Gjoka Konstruksion”
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):33,600,000,000.00
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):13
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: 10-08-2017
Data e mbajtjes sė konēesionit:02-10-2017
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Shpallja e anulluar e koncesionit
Anullimi i shpalljes se koncesionit
Rishpallja e koncesionit
Kriteret e koncesionit te rishpallur
Relacion Teknik i koncesionit te rishpallur
Njoftimi i Ministrisė pėr fituesin e koncesionit
VKM pėr bonus pėr Dhėnien me Koncesion tė ndėrtimit tė Rrugės sė Arbrit
Formulari i njoftimit tė ofertuesit tė pėrzgjedhur
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės - Pėrmirėsimi, ndėrtimi, operimi dhe mirėmbajtja e Rrugės sė Arbėrit.(Rishpallje e koncesionit)
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės - Pėrmirėsimi, ndėrtimi, operimi dhe mirėmbajtja e Rrugės sė Arbėrit.(Rishpallje e koncesionit)
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!