Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
KONCESION/PPP PĖR NDĖRTIMIN, OPERIMIN, MIRĖMBAJTJEN DHE REHABILITIMIN E AUTOSTRADĖS MILOT- MORINĖ
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-23082-02-08-2016
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Koncesion/PPP Pėr Ndėrtimin, Operimin, Mirėmbajtjen dhe Rehabilitimin e Autostradės Milot- Morinė. Kohėzhjatja 30 vjet. Objektivi kryesor i kėtij koncesioni/PPP pėr punė dhe shėrbime ėshtė pėrmirėsimi i autostradės, funksionimi dhe mirėmbajtja efektive e saj. Koncesionari i ardhshėm do tė ndėrtojė, pėrmirėsojė, operojė dhe mirėmbajė autostradėn nė bazė tė njė sere standardesh tė paracaktuara tė performances gjatė koncesionit/PPP 30 vjeēar. Koncesionari i ardhshėm do tė mbledhė dhe tė mbajė tė ardhurat nga taksa dhe nė kėmbim do tė ketė pėrgjegjėsinė pėr tė zbatuar dhe financuar pėrmirėsimet e autostradės, tė ndėrtojė njė urė ė re mbi lumin Drin nė Kukės dhe tė zbatojė punimet mė urgjente gjeoteknike tė stabilizimit. Vendndodhja e objektit te kontratės: Nga Miloti, rreth 60 km nė verilindje tė portit tė Durrėsit nė detin Adriatik, deri nė Morinė, nė kufirin me Kosovėn. Kriteret e pėrzgjedhjes sė fituesit: Oferta mė e mirė bazuar nė Subvencionimin mė tė ulėt tė kėrkuar. Afati kohor pėrfundimtar pėr dorėzimin e kėrkesės pėr kualifikim Data 25 Prill 2016.
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
SALILLARI
CATALYST VIVA DAS GENERAL CONTRACTING LLC(EBA)
KASTRATI SHA
VIOLIAP ATEVE(Greqi)
BEE TECH(Greqi)
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):30
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Ftesa pėr Ofertė
Njoftim i Ofertuesit te Perzgjedhur
VKM per Miratimin e Kontrates
Dokumentet e Procedurės sė Tenderit
Formulari i Njoftimit tė Kontrates
Informacion i detajuar pėr Koncesionin e autostradės Milot-Morinė
Njoftimi i Kontrates Pėr Ndėrtimin, Operimin, Mirėmbajtjen dhe Rehabilitimin e Autostradės Milot - Morinė
Formulari i njoftimit tė nėnshkrimit tė kontratės
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
KONCESION/PPP PĖR NDĖRTIMIN, OPERIMIN, MIRĖMBAJTJEN DHE REHABILITIMIN E AUTOSTRADĖS MILOT- MORINĖ
KONCESION/PPP PĖR NDĖRTIMIN, OPERIMIN, MIRĖMBAJTJEN DHE REHABILITIMIN E AUTOSTRADĖS MILOT- MORINĖ
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!