Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te Hidrocentralit "Bushtrica 4" (Anulluar)
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-21542-07-19-2017
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Dhėnie me koncesion tė Hidrocentralit "Bushtrica 4"
Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim)
Vendndodhja e objektit te kontratės: Interesi pėr shfrytėzimin hidroenergjetik ėshtė pėr segmentin ujor te pellgut ujėmbledhės te lumit te Bushtricės nga kuota 820 m m.n.d. deri ne kuotėn 1336 m m.n.d.

Anullohet procedura pėr arsye se: Zona e parashikuar pėr zhvillimin e projektit ne kuotat 1336-820 m.m.n.d nė Lumi Bushtricės, sipas koordinatave pėrkojnė brenda territorit tė Parkut Kombėtar Shebenik – Jabllanicė, ku njė pjesė e mirė bie edhe nė zonėn e pėrcaktuar si Nėnzonė Qendrore e Rrajcės, me shkallėn mė tė lartė tė mbrojtjes dhe sė fundmi edhe me zonėn pyjor qė u shpall nga UNESCO si pjesė e Trashėgimisė Botėrore tė Natyrės.
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: 20-07-2017
Data e mbajtjes sė konēesionit:21-08-2017
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Njoftimi i Kontratės pėr Dhėnien me Koncesion tė Hidrocentralit "Bushtrica 4"
Kriteret e koncesionit
Anullimi i procedurės "Dhėnie me koncesion i hidrocentralit Bushtrica 4"
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te Hidrocentralit "Bushtrica 4" (Anulluar)
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te Hidrocentralit "Bushtrica 4" (Anulluar)
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!