Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Thane”
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-17801-06-14-2017
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Thanė”
Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim)
Vendndodhja e objektit te kontratės: Interesi pėr shfrytėzimin hidroenergjetik ėshtė pėr ujėrat e rezervuarit te Thanės (Murizit), rezervuar tashme i ndėrtuar dhe te vene ne shfrytėzim prej shume vitesh.

Anulluar pėr arsye tė: Koordinimit me Ministrinė e Bujqėsisė, Zhvillimit Rural dhe Administrimit tė Ujėrave ne lidhje me bashkėrendimin e plote te nevojės se pėrdorimit te ujėrave te rezervuarit tė Thanės (Murizit) pėr sasinė e ujit qe mund te pėrdoret pėr ujitjen e sipėrfaqeve bujqėsore nė Bashkinė e Lushnjės.
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: 15-06-2017
Data e mbajtjes sė konēesionit:17-07-2017
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Njoftimi i kontratės pėr dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Thanė”
Kriteret e koncesionit
Anullim i procedurės "Dhėnie me koncesion i hidrocentralit "Thanė"
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Thane”
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Thane”
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!