Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Lusa”
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-17795-06-14-2017
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Lusa”
Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim)
Vendndodhja e objektit te kontratės: Interesi pėr shfrytėzimin hidroenergjetik ėshtė pėr segmentin ujor te pellgut ujėmbledhės nga burimet e pėrroit tė Lusės deri nė kuotėn 500 m.m.n.d.

Fituesi i shpallur: Bashkimi i Pėrkohshėm i Shoqėrive “Idrol Energy” sh.p.k. dhe “Scotta” s.p.a.
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit: 621368362
Data e shpalljes sė konēesionit: 15-06-2017
Data e mbajtjes sė konēesionit:17-07-2017
Data e njoftimit tė fituesit: 20-07-2017
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Njoftimi i kontratės pėr dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Lusa”
Kriteret e koncesionit
Fituesi i koncesionit
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Lusa”
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Lusa”
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!