Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Bushtrica 1”
Numri unik i identifikimit (NIPT): REF-09833-04-27-2017
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Ministria e Energjisė dhe Industrisė - Dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Bushtrica 1”
Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim)
Vendndodhja e objektit te kontratės: Interesi pėr shfrytėzimin hidroenergjetik ėshtė pėr segmentin ujor te pellgut ujėmbledhės te lumit te Bushtricės nga kuota 380 m m.n.d. deri ne kuotėn 498 m m.n.d.

Fituesi i shpallur: “Doko” sh.p.k.
Ankesa: Shoqėria “2T” sh.p.k. ka bere ankimim pranė Komisionit te Prokurimit Publik (KPP), i cili ne pėrfundim te hetimit administrativ ka vendosur vijimin e procedurės koncesionare.
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit: 506,147,190 Lekė
Data e shpalljes sė konēesionit: 28-04-2017
Data e mbajtjes sė konēesionit:31-05-2017
Data e njoftimit tė fituesit: 14-06-2017
Ankesa: Nė datėn 27.06.2017 operatori ekonomik “2T” shpk ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik. Shoqėria “2T” shpk ėshtė ankuar ne KPP nė lidhje me arsyen e skualifikimin e tij nga procedura konkurruese “Procedurė e Hapur”, me objekt: “Dhėnie me koncesion tė Hidrocentralit Bushtrica 1”, me nr. REF-09833-04-27-2017, zhvilluar nė datėn 31.05.2017, nga autoriteti kontraktues Ministria e Energjisė dhe Industrisė, pas skualifikimit me arsyen se : operatori ekonomik “2T” shpk nuk e ka plotėsuar dhe dorėzuar nė mėnyrė tė rregullt shtojcėn 1 “Formulari i Ofertės”.
Nė datėn 22.08.2017, operatori ekonomik “2T” shpk, ka paraqitur pranė Komisionit tė Prokurimit Publik njė kėrkesė me anė tė sė cilės kėrkon tė heqė dorė nga ankesa e bėrė nė lidhje me procedurėn e mėsipėrme.
Komisioni i Prokurimit Publik gjykon se operatori ekonomik ankimues ėshtė nė tė drejtėn e tij tė kėrkojė tė heqė dorė nga pretendimet e parashtruara nė objekt ankimimin e tij, dhe si pasojė mos shqyrtimit tė ankesės sė tij nga KPP lidhur me kėto pretendime. Heqja dorė nga ankesa e paraqitur nga operatori ekonomik ankimues sjell si rrjedhojė pėrfundimin e procedimit administrativ pa njė vendim pėrfundimtar pėr ēėshtjen.
Pėrsa mė sipėr Komisioni i Prokurimit Publik, ka vendosur :
1. Tė pėrfundojė procedimin administrativ pėr procedurėn konkurruese “Procedurė e Hapur”, me objekt: “Dhėnie me koncesion tė Hidrocentralit Bushtrica 1”, me nr. 7 REF-09833-04-27-2017, zhvilluar nė datėn 31.05.2017, nga autoriteti kontraktues Ministria e Energjisė dhe Industrisė.
2. Autoriteti kontraktues lejohet tė vijojė me hapat e mėtejshėm tė procedurės konkurruese.
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Njoftimi i Kontratės pėr Dhėnien me Koncesion tė Hidrocentralit "Bushtrica 1"
Kriteret e Koncesionit
Shpallja e fituesit pėr Dhėnien me Koncesion tė Hidrocentralit "Bushtrica 1"
Vendim i KPP
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Bushtrica 1”
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Bushtrica 1”
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!